edith79 Online edith79 komentáře u knih

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Pro mě asi nejméně napínavý a zajímavý díl, navíc s prvky milostného románu. Tím ale nemyslím, že by knížka nebyla dobrá. Opět přináší silně narušeného pachatele, který své oběti zabíjí rafinovaně a brutálně. Zároveň tu běží druhá linka, která se týká Callanachovi minulosti a ta mě bavila také. Rozhodně se těším na pokračování osudů hlavních představitelů, i když Ava mě díky tomuto dílu začala docela štvát, takhle by se profesionál chovat neměl. Lepší čtyři hvězdy.

11.01.2022 4 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednoho obrovského fanouška Stephena Kinga a snad mi promine, že jsem neodolala a také si početla. Ta knížka je skvělá. Provede čtenáře celým dílem mistra hororu. Je doplněna o recenze, rozhovory a samozřejmě i fotografie. Není co dodat. Prostě paráda.

16.12.2021 5 z 5

Doktore, vražda, jedeme! Z deníku policejního lékaře Doktore, vražda, jedeme! Z deníku policejního lékaře Viktorín Šulc

Vůbec se nedivím, že tato knížka nebyla nikde k sehnání. Ja jsem si teď objednala nové vydání v momentě kdy jsem zjistila, že vyšlo a rozhodně si ho chci ponechat ve své knihovně. Pro milovníky zločinu nesmírně zajímavé. Psáno formou deníku, autor vše popisuje stručně, ale přesně a člověk se nestačí divit, co všechno ho za ty roky v jeho práci ( i když toto je podle mě přímo poslání ) potkalo. V knize se objeví i někteří nechvalně známí pachatelé a jejich kauzy, které hýbaly svého času celou republikou. Opravdu skvělý počin. Práce kriminalistů a lidí okolo nich mě nikdy nepřestane udivovat.

16.12.2021 4 z 5

Příští stanice: Smrt Příští stanice: Smrt Viktorín Šulc

Tak to mě bavilo. Skvělá atmosféra let minulých, sympatičtí vyšetřovatelé a jeden případ zajímavější než druhý. Tento autor mě prostě nemůže zklamat.

12.12.2021 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Velmi, velmi dobré. Vlastně naprosto skvělé. Nedalo se odtrhnout. Neskutečně popsané pocity ze ztráty milovaného člověka. Čtenář úplně cítí tu obrovskou depresi, tu bolest a ten pocit, když někdo neví jak dál. Kriminální zápletka je také výborně vymyšlená a závěrečné rozuzlení perfektní. A slza opět ukápla.

08.12.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl této skvělé série sliboval napínavé čtení. A přesně toho se mi dostalo. Kniha je opravdu výborná. Josie, která má za sebou dva případy, které se velmi traumaticky dotkly jejího soukromého života, se tentokrát vydává zpět do své minulosti a odhaluje naprosto šokující informace. Jen díky podpoře svých kolegů a své zarputilé povaze, dokáže dál pokračovat v pátrání po někom, koho už nechtěla nikdy v životě vidět. A nad skutečnostmi, které se nakonec vynoří na povrch, zůstává čtenář sedět s otevřenou pusou.

08.12.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

O nic horší než první díl. Od začátku napínavé a akční. Šéfka si jde nekompromisně za svým a vypadá to, že si vytvořila skvělý pracovní tým. V osobním životě ovšem dostává zase celkem slušně naloženo. A zřejmě bude hůř, protože anotace dalšího dílu slibuje opravdový mazec. Takže mi nezbývá než se do něj pustit.

01.12.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

A je to tu zase. Další série, které neodolám. Hned první díl byl naprosto skvělý. Vyšetřovateka ala Kim nebo Erika , prostě živel. A trauma samozřejmě nechybí. Bez toho by to asi nešlo a mně nezbude, než si na to zvyknout. Příběh byl napínavý a hlavně krásně plynul, bez zbytečných popisů a opisů, které podle mého názoru patří do jiných žánrů než je krimi. Velká spokojenost.

26.11.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět knížka k zamyšlení. Knížka o lidském osudu, ze které je člověku hodně úzko a donutí ho přemýšlet co by, kdyby?

24.11.2021 4 z 5

Masakr ve střední škole Masakr ve střední škole Jiří Kadlec

Tohle ne. Tohle je tak nějak celé špatně. Oceňuju pokus přepsat tuto šílenou událost jako příběh dvou kluků, tak nějak z jejich pohledu. Jenomže právě to mi vůbec nesedí. Ti kluci byli prostě středoškoláci jako všichni ostatní. O to víc byl jejich čin šokující a děsivý. V knize jsou však popsáni úplně jinak a spousta skutečností je zkrátka naprosto mimo. Ale je to jen inspirováno masakrem na střední škole Columbine, tak zavírám obě oči. Závěrečná část knihy se ale nedala ani s páskou na očích. Všechna ta Prásk! a těla létající vzduchem. To jako vážně? A zastřelený policista? Wtf ? Jak může někdo takhle zmatlat dohromady skutečnost se svojí přebujelou fantazií?

09.11.2021 1 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tak tahle knížka je bezvadná. Proč jen mi tak trvalo se k ní dostat? Ještě, že máme čtenářskou výzvu. Strašně moc mě bavilo být v Holdenově hlavě. V hlavě mladé, rebelující, zmatené, ale nesmírně zajímavé. Kniha má tak trochu špatnou pověst a já se jí dokonce málem bála. Zbytečně. Je vážně hodně dobrá a každý se v ní může trochu najít.

03.11.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Co si budeme povídat, začátek se tak trochu táhl a točil pořád okolo stejných otázek. Ale potom to začalo opět dostávat spád, opět se objevilo strašidelné místo, kam se David vypravil a kde se děly věci. Bála jsem se, že se kniha zvrhne určitým směrem, což se bohudík nestalo. Konec mě překvapil, jelikož jsem si jako frajerka myslela, že vím, kdo a co a ono to bylo úplně jinak a nebylo to vůbec, ale vůbec špatné. Na další díl se mimořádně těším, autor mě na úplném konci moc hezky nalákal.

28.10.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po delší době jsem sáhla po knize od Michaely Klevisové a musím konstatovat, že autorka je čím dál lepší. Drak spí mě neskutečně bavilo už od první stránky. Všechny postavy byly perfektně vykreslené, všem mohl člověk nahlédnout do duše. Knížka doslova dýchala napětím, pachatel mohl být v podstatě kdykoliv. Navíc mám vztah k České Kanadě, což byl další plusový bod. Pro mě jednoznačně zatím nejlepší Klevisová.

16.10.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nooo...Nemůžu autorce upřít, že když se člověk začte do její knihy, těžko se dá přestat. Ale mám pár výhrad. Nechápu jak to Lapena dělá, že všechny postavy (hlavně ženy) v knize jsou silně nesympatické. Opravdu tam nebyla jediná pro mě příjemná osoba. Také mi vadil ten kolovrátek podezřelých a stále stejné myšlenky a otázky. Pachatele jsem také bohužel odhalila celkem brzy. Takže tentokrát za tři, autorka umí i lépe.

13.10.2021 3 z 5

Encyklopedie zločinu Encyklopedie zločinu Nick Vandome

Tahle knížka mi připadala jako taková babička dnešních knih o kriminálních případech. Jsou zde popsány různé kauzy, od loupežníků a pirátů přes zloděje, zkorumpované podvodníky až po brutální vrahy. Vše je napsáno velmi kulantně a stručně, bohužel občas ne zcela přesně. I tak mě to bavilo, protože prostě proto.

11.10.2021 4 z 5

Smrt stopařek Smrt stopařek * antologie

Taková klasická knížečka detektivních příběhů od různých autorů. Tyhle KRIMI mě vždycky bavily a ani tato nebyla vyjímkou. Mými oblíbenci v tomto žánru zůstávají I.M. Jedlička a Josef Kratochvíl.

21.09.2021 4 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Poslední knížka DD, která mi zbývala přečíst. Teď budu muset čekat na další nebo si dát druhé kolo. Ale ke knížce. Opravdu už nevím co stále psát, protože mně se líbily všechny knihy autora a tato není vyjímkou. Zase tu máme arogantní padouchy, kteří si myslí, že si mohou všechno dovolit a že jsou na ně všichni krátcí. Jenže to neznají Burgera, Krause a spol. Ti se dají do pátrání dnem i nocí a smyčka se začne pomalu, ale jistě stahovat. Zase za pět a hotovo.

25.08.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Mrzí mě, že je to tentokrát jen za tři hvězdy, ale pro mě bohužel asi nejslabší díl této série. Mám tak nějak pocit, že se v knize v podstatě nic nestalo. Bylo to takové plytké a tentokrát jsem se nedočkala toho příjemného mrazení v zádech jako u jiných autorčiných knih. Tak snad příště, určitě budu Darcy číst dál.

22.08.2021 3 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

No zbohom. To zase byla jízda. V několika časových rovinách, se dvěma případy najednou a zase víc než jen dobré. Zase výborné. Moc mě baví návraty do minulosti, užívám si opět přítomnost Burgera. A užívám si i napětí na jedné straně a legraci na straně druhé. V kapitole, kde Burgerovi a Hanzelovi jejich kamarád popisuje jak poprvé viděl na videu porno jsem řvala smíchy.

20.08.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tato kniha Tima Weavera se mi zatím líbila asi nejméně, což neznamená, že by nebyla dobrá. Jen jsem se hůře prokousávala začátkem. Docela brzy mi došlo co je to obrovské tajemství, které kdosi střeží za každou cenu a čím víc se blížil konec, tím to bylo lepší. Úplný závěr opět velmi napínavý, i když poslední kapitola mě až tak moc nepřekvapila. Na další Davidovi osudy jsem hodně zvědavá.

17.08.2021 4 z 5