edith79 edith79 komentáře u knih

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Autor stále víc přitvrzuje, takže jsem opravdu zvědavá na další knihu. Moc by mě zajímalo, jestli a jak si to Dunja konečně vyřídí s hnusákem Kimem, protože to je neskutečnej neřád. Riskův osobní život bych v knihách klidně oželela. Jeho rodina, to je tedy něco. Každopádně další díl bude asi hodně zajímavý. Těším se.

02.05.2022 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Jsem moc ráda, že mám hned k dispozici pokračování, protože ačkoliv mě tento díl ze začátku téměř vůbec nebavil, postupně to nabralo takové grády, že jsem hltala jednu kapitolu za druhou a nutně musím vědět, jak to celé dopadne.

26.04.2022 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Čtvrtý díl série a laťka je pořád hodně vysoko. Vražda mladého, bohatého muže odkrývá hodně zajímavé pozadí případu. Policie se opět za pomoci Freyji dává do práce, objevují se další zajímavé postavy a děj se pěkně zamotává, aby na konci do sebe mohlo všechno zapadnout. Yrsa opět nezklamala.

10.04.2022 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Úplně jsem Yrse propadla. Třetí kniha v krátkém čase a opět musím dát plný počet hvězd. Témata knih této autorky jsou hodně těžká na čtení, protože se tu zločiny bohužel vždy nějak dotýkají dětí. Tentokrát na téma šikana. Musím říct, že při popisech způsobů, jak bylo ubližováno šikanovaným dětem mi nebylo vůbec lehce u srdce. Avšak cena, kterou jejich trapiči zaplatili byla vysoká. Závěrečné rozuzlení bylo skvělé, i když ne tak šokující jako v minulém díle. I tak maximální spokojenost. A samozřejmě se už třesu na další díl.

04.04.2022 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Po delší době jsem sáhla po královně a zase naprosto skvělé. Moje neschopnost odhalit pachatele v knihách Agathy Christie pokračuje. Přesně tak by to ale mělo být. Pořádný šok nakonec. A šokovat umí tato dáma opravdu velmi dobře.

31.03.2022 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Ne zrovna lehké čtení. Opravdu ponuré, brutální krimi u kterého se na spoustě míst tají dech. Jak děj postupuje a případ, který začal vcelku nenápadně, deset let starým dopisem se začíná vyjasňovat, tak se opravdu začnete bát rozuzlení. A máte proč. Perfektně zvládnutý závěr a aby toho nebylo málo, neskutečný epilog. Yrsa píše skvěle.

30.03.2022 5 z 5

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Zajímavá kniha. Devadesátky na nás útočí ze všech stran a touto knihou jsem na nějakou dobu ukončila můj zájem o ně. Přesto mě čtení bavilo, dávkovala jsem si jen pár stránek denně a dozvěděla se ještě další zajímavé informace o dobách těsně po převratu, i o dobách pozdějších.

29.03.2022 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Tahle kniha mě naprosto vtáhla. Vůbec se mi od ní nechtělo odcházet a strašně jsem se chtěla dozvědět, kdo je ten neuvěřitelný magor, který je schopný takových zločinů. Moc pěkně vymyšlená zápletka, i když s pár nepravděpodobnými náhodami, ale já jsem spokojená. Slibná série.

17.03.2022 5 z 5

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Pěkná slovenská krimi. Moje druhá knížka od autora a spokojenost. Příjemná parta vraždářů, ne nepodobná té z kanceláře 141. Případ, který řeší je velmi zajímavý a děsivý, oběti přibývají a komisař se svým týmem musí napnout nejen všechny síly, ale zapojit pořádně i mozkové závity. Prostě moc dobrá kniha a čtenáře pobaví, když se zde sejde komisař Ledecký s patologem Haberou.

10.03.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moc pěkná kriminálka z krásného prostředí hor, kopců a samot. Někteří obyvatelé vesnice jsou opravdu svérázní, někteří chtějí moc a peníze a někteří chtějí jenom v klidu žít. Jenže někdo nám tu vraždí, takže místo klidu je tu vyšetřovatel Bergman a hon po stopě vraha začíná. Napínavé čtení s překvapivým koncem a motivem. Michaela Klevisová je jistota dobrého čtenářského zážitku.

03.03.2022 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Parádní díl. To filmové prostředí let minulých, ta příchuť noir hororů, to hollywoodské pozlátko...to bylo naprosto skvělé. Strašně mě to bavilo. Samozřejmě je to David Raker, takže některé situace a zápletky jsou méně uvěřitelné, ale já mu to všechno odpouštím, protože atmosféra knih Tima Weavera mě prostě vždycky dostane.

23.02.2022 5 z 5

Rozsudek smrti vykonán Rozsudek smrti vykonán Petr Šámal

Tohle bylo velmi zajímavé. Několik případů z minulosti naší kriminalistiky. Z minulosti, ve které ještě existoval trest smrti. Trest absolutní, kontroverzní, avšak v případech uvedených v této knize dle mého názoru zasloužený, neboť zvěrstva, jakých se pachatelé dokázali dopustit jsou neskutečná. Mám na tento trest už hodně let stejný názor. Dnešní pachatelé nejtěžších zločinů se totiž bohužel nebojí ničeho.

14.02.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Knížka přitahuje pozornost už svým názvem a přebalem. I anotace je velice zajímavá, ale... možný SPOILER... První mínus knihy je, že člověk co má v tomto žánru trochu načteno, odhalí vraha téměř hned. Dalším mínusem pro mě bylo nelogické chování kriminalistů, protože zatčenými se to v knize jen hemží a u každého jsou si hned stoprocentně jistí, že to byl určitě on a podle toho s ním jednají. A když se ukáže, že jsou vedle, tak jako by se nic nedělo. Takhle to podle mého názoru opravdu nechodí. A do třetice mě docela zklamal konec. To jako opravdu? Nehledě na to, že po 350ti stránkách knihy se závěrečné rozuzlení vešlo na pár stránek. Přesto musím říci, že čas strávený s touto knížkou rozhodně nepovažuji za ztracený. Četla se dobře a ústřední dvojice není špatná, takže další knížky autorky si ráda přečtu.

10.02.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Čím dál lépe. Tenhle prequel je prostě skvělý. Sympatická Stacey, mnou milovaný, klidný a věrný Bryant a jak jinak, než na zadní se stavící Kev Dawson. A potom Kim. Když si vzpomenu na první kapitoly Němého křiku, kdy jsem si říkala, co je tohle za ženskou? Ale už tenkrát v prvním díle jsem jí přišla na chuť. První společný případ tohoto týmu byl taková klasika Angely Marsons. Napínavé pátrání, prokládané myšlenkami vraha. Toho jsem uhodla celkem brzo, nebylo to tak těžké. Celkově šla kriminální zápletka tentokrát trochu stranou na úkor seznámení s postavami a to je dobře. Na konci se pro mě konalo jedno dojemné překvapení, týkající se Kimina šéfa Woodyho. Skvělé. Není co vytknout.

28.01.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mě pobavila, ale asi ne tak jak bylo autorem zamýšleno. Potvrdilo se mi to, že Ivan Jonák byl v podstatě komická figurka, pacient a člověk od mlada zralý pro kriminál. To, že se mu po revoluci zadařilo a on na chvíli byl tím, kým byl je jenom ukázka toho, jak absurdní devadesátá léta byla. Jonák ve své knize sám sebe vykresluje jako akčního hrdinu, Casanovu a postrach kriminálů. Přitom popisuje situace, kdy ze sebe před ostatními vězni díky své hlouposti a namistrovanému egu dělá leda tak šaška ( ten sežral 18 tatranek, tak já jich sežeru 22, ať se třeba z toho po....). No prostě naprosto trapné vyprávění neskutečného chvástala, který by v jiné době byl všem tak leda pro smích. Knížku jsem vyhledala pod vlivem seriálu Devadesátky, který narozdíl od tohoto "veledíla" je skvělý.

24.01.2022 1 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Je to sice moje milovaná Joy, ale na plný počet to tentokrát není. Začátek knihy byl doslova děsivý , až jsem si říkala, že to autorka vzala nějak zhurta. Vztahy mezi postavami byly vykreslené opět skvěle, ale prostě tomu k dokonalosti něco chybělo. Přesto pěkné čtyři hvězdičky.

22.01.2022 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Kam na to ten Tim chodí? Tohle bylo skvělé. Já prostě miluju ty jeho popisy prostředí. Staré stavby, budovy a jiná místa, která člověku nahání husí kůži. Tentokrát jsem vůbec neodhalila, kam se bude děj ubírat a rozuzlení mi došlo opravdu až těsně před. Za mě jeden z nejlepších dílů. Knihy z této série mě baví víc a víc.

21.01.2022 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Už mi bylo po partě z kanceláře 141 smutno, a tak jsem tento díl zhltla jako malinu. A opět mě to nezklamalo. Pátrání kolem " staré strigy" Hildy velmi napínavé. Některé linie příběhu lehce nedokončené, ale není vyloučeno, že se s nimi ještě v budoucnu setkáme.

17.01.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Pro mě asi nejméně napínavý a zajímavý díl, navíc s prvky milostného románu. Tím ale nemyslím, že by knížka nebyla dobrá. Opět přináší silně narušeného pachatele, který své oběti zabíjí rafinovaně a brutálně. Zároveň tu běží druhá linka, která se týká Callanachovi minulosti a ta mě bavila také. Rozhodně se těším na pokračování osudů hlavních představitelů, i když Ava mě díky tomuto dílu začala docela štvát, takhle by se profesionál chovat neměl. Lepší čtyři hvězdy.

11.01.2022 4 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednoho obrovského fanouška Stephena Kinga a snad mi promine, že jsem neodolala a také si početla. Ta knížka je skvělá. Provede čtenáře celým dílem mistra hororu. Je doplněna o recenze, rozhovory a samozřejmě i fotografie. Není co dodat. Prostě paráda.

16.12.2021 5 z 5