edith79 edith79 komentáře u knih

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Josiin život pluje v tomto díle na klidných vlnách, zato její kolegyně Gretchen se dostala na rozbouřené moře. Josie se ovšem nevzdává a zakousne se do nového případu, protože tuší, že tak jednoduché to nebude.
Další velmi dobře napsaná krimi od Lisy Regan, která mě velmi bavila. I když pro mě tentokrát o chloupek slabší než předchozí díly , stále víc než dobré.

12.01.2023 4 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Jé, tohle mě nebavilo. Tentokrát jsem poslouchala audio a to bylo načteno skvěle. Toť vše. Děj byl prazvláštní , sestry nesympatické. Naštěstí byla audiokniha krátká. Bylo to také tím, že jsem po knize sáhla tak trochu na sílu kvůli výzvě a často jsem měla chuť to vypnout. Ale od toho je to výzva, tak jsem doposlouchala a žádné wow se prostě nekonalo.

21.12.2022 2 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a musím říci, že jinak bych si knížku klidně odpustila. Některé povídky mě bavily, ale většina mi připadala prazvláštní. Každopádně pamatovat si ji asi budu.

20.12.2022 3 z 5

Pamatuju si, že Pipi nám byla často paní učitelkou předčítána na prvním stupni, takže já jsem nikdy neměla potřebu si ji přečíst sama. Popravdě moje favoritky byly jiné knížky od Astrid Lindgrenové. Teď jsem si ale v rámci čtenářské výzvy docela ráda poslechla audioknihu a nebylo to vůbec špatné. To jaký byla Pipi živel mě v dětství trochu děsilo, teď jsem se ale nad tím pobavila.

13.12.2022 4 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Předchozí díl mě naprosto nadchl a proto teď musím dát jednu hvězdu dolů. I tak to bylo velmi zajímavé, děsivé a tentokrát i velmi depresivní. Postavy se mi zamlouvají čím dál víc. Děj je nekomplikovaný a přitom velmi napínavý, žádné zbytečné dějové linky, autorka jde vždy přímo k věci. Proto tyto knihy nemají tolik stran, jak jsme zvyklí u jiných sérii, ale to mi při mém nedostatku času spíš vyhovuje. Takže zase velká spokojenost a už se chystám na Dávno zmizelá.

06.12.2022 4 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Tak to byl jedním slovem mazec. Tahle kniha mě tedy hodně překvapila. Moc jsem od toho vzhledem k hodnocení neočekávala a ono to bylo úplně super. Perfektní atmosféra s mrazením v zádech a občasným zhoupnutím žaludku. Svižný děj a sympatické postavy. Pachatele a motiv jsem tušila již před koncem, ale to nic nemění na tom, že v závěru jsem tajila dech, protože autorka se s ničím nepáře, a tak se může stát cokoli. Já tedy doporučuji a těším se na další díl.

02.12.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Pro mě určitě nejslabší kniha od autorky. Stalo se mi to u jejích knih už několikrát, že jsem prostě nemohla přijít ani jedné postavě na chuť. Tady se to ještě vystupňovalo, protože ty postavy mě doslova vytáčely. Bylo to ufňukané a unylé, pořád někdo padal únavou a jeho mozek nefungoval, protože děti jsou přeci tak strašná starost, že od jejich narození musí být každá matka na zhroucení. To mě asi štvalo nejvíc, ta neschopnost hlavní hrdinky se trochu vzchopit. Co se týká kriminální zápletky, ta byla celkem zajímavá, i když Shari opět kombinovala a kombinovala, až trochu překombinovala. Jedna linie příběhu mi připadala zbytečně na sílu, ale na konci jsem pochopila, proč tomu tak bylo. A ten konec byl asi tím nejlepším na této knize.

16.11.2022 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

A je to tu zase. Další série, které neodolám. Když odhlédnu od osobního života vyšetřovatelky Lottie, které život nakládá /jak jinak/ snad ještě víc než vyšetřovatelům z jiných sérií, tak dojem z prvního dílu je hodně dobrý. Návraty mám ráda, i když u této knihy se mi nad kapitolami z minulosti téměř obracel žaludek. Toto je opravdu těžké téma. Krátké kapitoly mi nedovolily vydechnout a zvědavost mnou přímo cloumala. Něco jsem odhalila, něco mě překvapilo, ale celkově jsem velmi spokojená. Jenom mě trochu zaráží, že Lottiiny děti, z nichž jedno je dospělé a druhé dvě téměř taky, musí chodit hlídat babička. Tak jestlipak je uhlídá?

11.11.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pod dojmem Hlasu kukačky jsem se pustila i do Heřmánkového údolí a musím říci, že kniha ve mně zanechala zvláštní pocit. Zvláštní pocit z toho, čím vším si museli lidé projít, co zažívali a jak se museli rvát o holou existenci. Když se to tak vezme popisuje kniha celkem krátkou životní etapu hlavní hrdinky, avšak plnou zlomů, vzestupů a pádů. Děj hezky plynul a představit si údolí a krásnou přírodu nebylo vůbec těžké. Annin osud byl hořkosladký a stejný je i ten můj pocit.

01.11.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi dobré. V knihách mám ráda, když postava viděná očima někoho jiného se čtenáři ukáže taková, jaká opravdu je. Najednou vidíte, že člověk považovaný téměř za slabocha takový vůbec není. Že z člověka, který působí velkoryse může být sobec a z muže hodného obdivu se vyklube hulvát. Každého formuje jeho životní cesta, lidé v jeho okolí a situace, které mají někdy bohužel velmi smutné řešení. Autorka píše, že ve čtyřiceti letech by měl být člověk pevně zakotvený v životě. Obávám se, že to tak bohužel není. Někdo tu kotvu hledá celý život.

29.10.2022 5 z 5

Kapitoly z velkoměsta: Příběhy z archívu kriminální služby Kapitoly z velkoměsta: Příběhy z archívu kriminální služby Bohumil Lipert

Stránky už jsou úplně žluté a knížka nevoní novotou, ale spíš nostalgií. Pripady z archívu kriminální služby jsem už jako holka hltala. A vždy, když objevím nějaký tento retro sešit jsem spokojená a ráda si připomenu tu atmosféru, kdy jsem je potají četla pod peřinou.

30.09.2022 4 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Docela by mě zajímalo jestli pan Táborský nemá po načtení těchto super knih od pana Šulce noční můry. Moc bych se tomu nedivila, ale rozhodně mu to nepřeji, protože audio zážitek opět na jedničku. Zvláště, když knihu posloucháte v tomto pochmurném podzimním počasí. Opěvovat autora už se zdá v mém podání jako kolovrátek, ale já to zmínit musím. Prostě skvělá práce.

29.09.2022

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Na něco se přišlo, něco zůstalo skryté za závojem. Doufejme, že ne na dlouho. Opět musím chválit. Měla jsem teď od Dominika Dána docela velkou pauzu, takže jsem se moc těšila a knížku si zase pěkně užila. Díly, které se odehrávají během Sametové revoluce nebo těsně po ní mám od autora asi nejraději.

26.08.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tentokrát hned čtyři příběhy v jedné knize a každý z nich sám o sobě velmi zajímavý. Potěšilo mě setkání s postavami z knih minulých, potěšil mě návrat do minulosti. David tentokrát tolik prostoru neměl, ale jeho život se prostřednictvím ostatních postav posunul opět dál. Epilog ovšem Rakerovi patřil a ten mě rozhodně velmi navnadil na pokračování série.

25.08.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Záviděla jsem těm, co už četli novou Kim a teď závidím těm, co ji ještě nečetli. Jen jsem totiž knihu odložila a už je mi po celé partě vyšetřovatelů smutno a moc se těším na další pokračování. Co se týká případů obě linky byly naprosto skvělé. Musím se přiznat, že ta Bryantova mě možná bavila ještě o trošku více. Líbí se mi, že autorka vždy zavede čtenáře do pro většinu lidí netypického prostředí a ukáže mu, co všechno se bohužel na světě děje a že jsou lidé, kteří jsou schopni dát do toho všechno a bojovat za spravedlnost. A doufám, že nejenom v knížkách.

17.08.2022 5 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Tuhle knížku jsem si šetřila na dovolenou. První den dovolené je pryč a knížka dočtená. To jsou prostě knížky od Aleše Novotného. Vždycky mě úplně přiková k příběhu. Opět napínavé, strašidelné čtení, moc krásný styl psaní a skvělé vyústění celého děje. Já mám hodně ráda střídání dějových linií, takže jsem si to maximálně užila. A teď se budu zase těšit na další autorův počin.

01.08.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Druhá kniha autorky ze série Laura a Adam. Musím říci, že povedenější než Stvůra. Začátek knihy naprosto skvělý, dramatický, napínavý a strašidelný. Atmosféra parného léta byla výborně vykreslená. Potom se to ale začalo trochu rozpadat a více než pátrání a detektivní práci se hlavní hrdinka věnovala vlastním vztahům a traumatům. Je to takové klišé, převzaté zřejmě ze zahraničí, že každý správný kriminalista, ať je to muž nebo žena, musí za sebou mít nějaké životní trauma. Takže ani Laura není vyjímkou. Jinak ovšem závěr, odhalení a motiv byli vymyšlené skvěle a konec mě nadchl. V neposlední řadě musím velmi pochválit přebal knihy. Ten je prostě úžasný.

29.06.2022 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Z mého pohledu asi nejméně povedený díl, i když pořád nadprůměr. Anotace tentokrát zněla velmi slibně a mám takový dojem, že by se z příběhu dalo vytěžit něco víc. Oproti minulému dílu se depresivní linka bohužel nezměnila a i tady se opět hodně řešily nemoci. Ty k životu patří, ale tady se mi to zdálo stále dokola omýlané. Tentokrát tedy horší čtyři hvězdy a uvidíme příště.

15.06.2022 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Kniha mě popravdě na začátku až štvala. Chování postav v čele s hlavním hrdinou mi připadalo naprosto iracionální a nelogické. Pořád se mi honilo hlavou, jak z toho autor vybruslí. A on vybruslil a celkem dobře, prostě ve svém stylu. Příběh byl na čtení docela těžký, plný emocí a pro Davida to bylo určitě psychicky nejnáročnější pátrání. Některé momenty knihy byly skvělé, nekteré lehce přitažené za vlasy, ale celkový dojem dobrý. Jen jsem tak nějak zvláštně ráda, že mám tento díl za sebou, tím pádem mi snad nic neuteklo a můžu se vrhnout na další, pro Davida už snad ne tolik osobní.

03.06.2022 4 z 5

Démon v mém srdci Démon v mém srdci Viktorín Šulc

Po několika letech od přečtení teď nově audio s Miroslavem Táborským. A skvěle i napodruhé. Najdeme zde případy ještě předrevoluční (kdo by neznal spartakiadního vraha) , ale zásadní roli v této knize hraje bezesporu nechvalně proslulá prezidentská amnestie, kdy se na Nový Rok v roce 1990 otevřely brány věznic i pro spoustu nebojím se říci zrůd, které už se neměly nikdy pohybovat na svobodě. Autor dopodrobna líčí jejich řádění a nahlíží do jejich černých duší pomocí spisů, lékařských posudků a výpovědí svědků i samotných pachatelů. A je to velmi těžké čtení, avšak neskutečně zajímavé.

30.05.2022 5 z 5