edith79 edith79 komentáře u knih

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Lenka Lanczová jak ji znám. Její rukopis je nenapodobitelný a novou knížku jsem si moc užila. Je jedno jestli je hrdince knihy náct nebo cet, zamilovat se je pořád stejně intenzivní. V tomto případě to Erika neměla vůbec jednoduché, přestože byla opravdu silná osobnost, stačila jedna hloupá náhoda a.....Mohu jenom doporučit.

29.05.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

To co je na téhle knize perfektní je její atmosféra. Dokonale mrazivá a hrozivá. Pět hvězdiček. Potom je tady hlavní hrdinka, i když sympatická , ale tak trochu nereálná Supermanka. Tři hvězdičky. A to co se mi na knize líbilo nejvíc. Její úplný konec. Ten mě naprosto dostal. Minimálně pět hvězdiček. Nakonec dávám čtyři, protože to nebyla taková ta top kniha, ale každý milovník tohoto žánru by si ji rozhodně měl přečíst.

23.05.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

No byla to tedy řežba. Autorka se toho nebojí a její fantazie je rozhodně pozoruhodná. Temný svět internetu je zvrácené místo a bylo zajímavé do něj nahlédnout. Osobní život hlavních postav se také začíná více odhalovat a do budoucna to vypadá nadějně. V komentářích se hodně objevuje, zda se víc líbil tento nebo první díl série. Mě osobně víc nadchly Dokonalé stopy, ale i tady je to za pět.

20.05.2019 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tak tuhle knihu budu mít v hlavě ještě hodně dlouho. Skvělý čtenářský zážitek. Autor píše neskutečně poutavě a postava profesora O'Loughlina je prostě bezvadná. Navíc je tu mrazivý deník Piper, při jehož čtení mi mnohdy bylo velmi úzko a knize to dodává téměř hororovou atmosféru. Pachatele jsem neodhalila, autor si se čtenářem umí pěkně pohrát, takže i když jsem si myslela, že vím, konec mě opravdu překvapil. Tohle byla prostě paráda.

11.05.2019 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Další poutavá kniha o historii naší kriminalistiky, tentokrát té její záhadné části, kde se na konci případů většinou pouze spekuluje o pachatelích a jejich motivech. Přesto, že mám radši vyřešené případy a potrestané zločince, tahle kniha mě bavila. Asi také proto, že o některých případech v ní popsaných jsem četla poprvé a dozvěděla se zase něco nového. Tedy vlastně starého...

08.05.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Parádní debut autorky. Bavilo mě to od prvního do posledního písmena. Pachatel je přesně ten typ psychopata, který děsí už jen svou existencí. Takový zakomplexovaný, nenápadný hajzl. K postavám detektiva a jeho kolegyně musím říci, že jsem jim během čtení postupně přicházela na chuť a povedlo se. Takže se těším, že se s nimi opět setkám v Dokonalé kořisti.

05.05.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

No páni...Zase super kousek ze série o Kim Stone. Tentokrát je Kim odtržena od svého týmu, ale o její kolegy rozhodně nejsme ochuzeni. Naopak. Motivy a téma knížky jsou v dnešní době aktuální a opět se ukazuje jak zvrácení někteří lidé dokáží být. Lehce mě v jedné chvíli překvapilo hloupé a nezodpovědné chování jisté postavy, ale i hloupá rozhodnutí k životu patří. Závěr knihy byl opět dechberoucí a místy až téměř dojemně ukázal, že Kim a její tým k sobě prostě patří.

01.05.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Potenciál to mělo, námět byl zajímavý a neotřelý, kdyby to ovšem autorka s fantazírováním nepřehnala. Takže to bylo celé přitažené za vlasy, lehce naivní a celkově nereálné. Hlavní hrdinka mi začala být trochu sympatická až ke konci knihy, který byl však celkem nelogický a některá závěrečná odhalení mi připadala zbytečná. Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale za atmosféru zahrady, která mi něčím bůh ví proč evokovala Valérii a týden divů, přidávám třetí.

25.04.2019 3 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Další z knížek, které se vrací do mnou kdysi tak milované Fear Street respektive na ostrov Strach. Musím přiznat, že děj knihy je tak trochu předvídatelný a hlavní hrdinka naivní . Ani závěr mě nenadchl. Nevím jestli je to odstupem času, ale staré dobré Stopy hrůzy byly tak nějak lepší. Přesto nelituju, že jsem s knihou strávila jedno dlouhé páteční ráno.

19.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Sobota strávená ve společnosti Eriky a spol. Opět velká spokojenost. Perfektní atmosféra, maskovaní zločinci jsou tak nějak děsivější. Rozuzlení bylo působivé a originální. Knihu jsem si prostě užila. Tak zase příště...

06.04.2019 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Tohle byl úprk. Kniha doslova pádila kupředu a já nestačila zírat. Ale bylo to napínavé čtení, i když opravdu trochu přitažné za vlasy. Hlavní hrdinka mi ale byla jistým způsobem sympatická, hlavně svým smyslem pro černý humor. Dobré čtyři hvězdy.

04.04.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dooost dobré. Perfektní atmosféra této knihy mě pohltila. Přesně tento styl krimi mám ráda. I když je to depresivní a šílené, nemůžete přestat číst. Kdo je pachatelem jsem sice tušila, nicméně jistotu jsem získala až na konci a musím říct, že zápletka a motiv jsou vymyšleny skvěle. Carter je prostě mistr.

27.03.2019 5 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Děsivá jízda pokračuje. Název knihy je více než výstižný. Z jejích stránek vystupují další a další monstra. Taková, pro která se ani nehodí označení člověk. Autor se případům věnuje opravdu detailně. Je poznat, že knize věnoval obrovskou spoustu času a vybrousil ji k dokonalosti. A co jsem u předchozích dílů nepochválila a nemělo by zapadnout je velice povedená obálka knihy. Prostě opět není co vytknout pane Šulc.

25.03.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavá mozaika ženských a dívčích osudů se spoustou, spoustou náhod. Dlouho jsem tuto knížku obcházela obloukem a říkala si, že tenhle styl Láska nebeská mě nebude asi moc bavit. Ale bavil. V postavách jsem se nějakou záhadou v pohodě vyznala a knížku jsem si užila.

21.03.2019 4 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

Krásná kniha plná zdravých, jednoduchých receptů. Jsem moc ráda, že ji mám ve své kuchyni. Internet je sice plný receptů tohoto typu, ale kniha je kniha.

07.03.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Opět velká spokojenost. Tahle knížka měla pomalejší rozjezd, ale čím více se blížil konec, tím to bylo lepší, děsivější a napínavější. Sice jsem rozuzlení a motiv od určité kapitoly tušila, ale ničemu to nevadilo. Jennifer Hillier napsala další dobrou knihu, která si podle mého názoru pět hvězdiček rozhodně zaslouží.

04.03.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

U téhle knihy jsem stále čekala. Čekala, kdy přijde to wow, kdy mě ta kniha naprosto nadchne. Jenže se nestalo. Nedostavilo se nic kromě rozpaků. Hlavní hrdina je podle mě mladík s duší starce. Kniha je plná deprese, procházek a rozhovorů tak nějak o ničem. Další díla tohoto autora zřejmě vyhledávat nebudu.

04.03.2019 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Přečteno na jeden zátah. A byla to opět pecka. Návrat doktorky Thorneové mě bavil, mám ráda, když se vrací z dřívějška známé postavy. Psychologický boj Kim a Alex mě úplně pohltil. A případ vražd, který Kim a její tým řešili byl opět skvěle vymyšlený a napínavý. Tentokrát jsem vraha neodhalila a závěr mě dostal. Skvělé.

24.02.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Paráda. Autorka je knihu od knihy lepší. U tohoto dílu jsem se báječně bála. Prostředí, motiv vraha i způsob jakým připravoval své oběti na smrt , to bylo vážně děsivé představení. Jestli další díl bude zase o něco lepší, tak opravdu nevím, kam až to povede...

23.02.2019 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Říká se, že se člověk nemá na něco moc těšit, protože ho to potom může o to víc zklamat. A to se mi tady bohužel stalo. Obě hlavní postavy mi byly tak nějak nesympatické. Děj byl překombinovaný, za vlasy přitažený a místy těžko uvěřitelný. Spousta nepravděpodobných situací a náhod. Kapitolou sama pro sebe je potom fyzická výdrž hlavní hrdinky. To by snad nedal ani Rocky Balboa.

12.02.2019 2 z 5