edimka edimka komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Krásné, ale jak již bylo napsáno, zbytečně moc témat. Toto zpomaluje dynamiku příbêhu, takže posledními třemi kapitolami jsem jen zběžně prolétla.

20.11.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Ano, bylo to děsivé. Děsivé tím, jak pitomá, nevděčná, sebestředná a neschopná vyšetřovatelka byla. Nepostřehla jsem, že by něco vyšetřovala, přesto byla neustále vyčerpaná, nevyspalá a hladová. Jo, a byla jí zima a stále někdo narušoval její osobní prostor. Příběk splácaný z několika thrillerů. Hvězdu dávám sobě zato, že jsem to zvládla dočíst.

22.06.2022 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poslouchala jsem jako audio, Vilma Cibulková tomu dodala to něco, čím bych knize dala deset hvězd.

06.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Souhlas s hs777. Každá kniha o stupínek lepší, než předešlá. Moc se těším na další skvosty od této autorky. Za mě 10 hvězd.

17.03.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Přemýšlela jsem nad komentářem, ale již to za mě vyjádřila knihomolka62. Naprostý souhlas.

07.12.2016

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Opravdu nejsem plakací typ, ale to, co se stalo den před "osudným dnem" (kolíčky a návštěva hřiště), mě jako matku tří dětí opravdu dostalo. Knihu jsem dočetla asi před měsícem, ale i po takové době cítím její smutek a bezmoc v tom, jak dětem vysvětlit, proč se chová tak, z hlediska jiných lidí, podivně.

18.11.2016 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

„Láska je jen slovo, neznamená nic. Je to oblíbený způsob, jak říci : Dva lidé se chtějí odvázat. Láska je jen slovo, a když ta legrace začne, tím slovem přikrýváme hory hříchů. Láska je jen slovo, roztroušené po městě. Citlivé slovíčko, a teď naprosto nevhodné. Láska je jen slovo. Ale,aby bylo jasno, i když vím,že víme, že je neupřímné. Láska je jen slovo, slovo, které hrozně rádi slyšíme.“

05.10.2016 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Moc se mi to líbilo. Ano, postavy se časo chovaly nelogicky, ale kdo z nás jedná vždy při smyslech. Ano, byly protivné, ale kdo z nás je stále úžasný. A hlavně, kolik z nás se dostalo do jejich situace? A víme, jak bychom se chovali?
Knihu mohu jenom doporučit a určitě se k ní vrátím.

08.07.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Paráda, moc jsem si to užila. Klobouk dolů před autorkou.

"Někdy ji napadá, že kdyby si měl Robert vybrat, byl by radši, kdyby trpěla, než aby si užívala zakázaného potěšení."

"Jak to, že jste nic netušil? Přiznáváte, že toho podle vás byl schopen, tak proč jste nezapochyboval?"
"A proč jste nezapochyboval vy?

Úžasné, kdo četl, pochopí.

16.06.2016 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Absolutní souhlas s Ivabel. Zbytečná kniha, postavy a jejich osudy ve mně nevyvolávaly žádné emoce, nebyly sympatické ani protivné, byly mi zkráka úplně ukradené.

24.05.2016 1 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Poprvé přečteno ve 13 letech, od té doby velká láska, přečteno minimálně dvacekrát (díky tomu jsem si uvědomila, že špatným překladem se dá i super kniha zabít:-)

19.02.2016 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tuto knihu jsem poprvé četla před dvaceti lety a měla jsem úplně stejný pocit jako Albina (viz níže 15.1.2016). Nicméně dojem z knihy ve mě stále přetrval, a jak roky utíkaly a zkušenosti přibývaly, tak jsem knihu začala oceňovat, a nyní je to pro mě jeden z nejpravdivějších a nejméně romantických příběhů, jaké jsem kdy četla.

19.02.2016 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Za mě velké zklamání. Čtení jsem v půlce vzdala, což mě velmi mrzí, neboť autorku mám ráda a na knihu jsem se velmi těšila.

19.12.2015 odpad!

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Naprostý souhlas s BlackFun. Nedočteno:-(

04.12.2015 1 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Napínavé, děsivé, super čtení.

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Přečteno jedním dechem. Tess opět nezklamala.

15.11.2015 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se dobře četla, ale na mě moc romantiky, další díl už číst nebudu. Proti Heřmánkovému údolí je to zklamání.

15.11.2015 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jedna z knih, na které se nezapomíná,

15.11.2015 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Poprvé přečteno ve 13 letech,od té doby ještě mockrát. I po letech si pamatuji, jak na mě kniha poprvé zapůsobila.