Ebon Ebon komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ve skvěle barvitém prostředí prochází skoro neschopný Arťom, kterého pořád někdo, nebo něco zachraňuje až do závěrečného twistu. Rušilo mě až příliš časté meditování a filozofování.

23.03.2023 4 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Výborně zpracovaný historický cestopis s řadou věděckých vysvětlivek. Děj skvěle graduje a nakonec mi skoro vlhly oči. :-) Pokud obsah přijmete jako skutečně historický cestopis, změní se vám náhled na dějiny lidského druhu.

08.07.2022 5 z 5

Letecká válka nad Koreou 1950-1953 Letecká válka nad Koreou 1950-1953 Robert Jackson

Velmi podrobně zpracovaná historie nasazení leteckých jednotek OSN v Korei. Dílo je trochu schozeno autorovou glorifikací výkonů spojenců, zejména USAF. Velmi kvalitní fotografický doprovod. Doporučuji i modelářům jako zdroj podkladů na uvedené období.

04.05.2022 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Přečteno hned po Nočním klubu a na ten to fakt nemá. Některé scény ve Vyhlídce jsou jen z důvodu, aby tam něco bylo. A zejména v první polovině je to zbytečně překombinované, takže se čtenář ztrácí. Trochu mi chybí ta přímočará údernost.

20.09.2021 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Velmi barvitý popis pásma a pozůstalostí návštěvníků, zajímavé postavičky a hluboká sonda do mysli hlavní postavy.

18.05.2020 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Neslané, nemastné, bez gradace, bez opravdu zajímavého nápadu. Nebál bych se říci, že to je napsané jako spotřebka (nechci napsat, že to je jen pro peníze a slávu). A krom Vajdova Romotína mě to moc nechytalo.

04.03.2020 3 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Netuším, kolik toho autor pozřel. Ale tohle je LSD trip do světa omamně šílené fantazie, bizarnosti a ujetosti na plné pecky.

24.02.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Grandiozní finále této nepřekonatelné hostiny.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Příběh získává opravdu epický rozměr, člověk žasne nad propracovaností celého světa.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Začátek žranice na Tolkienovské hostině. Již úvod je velkolepý.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Pro mě nejlepší mythologic fantasy ever!

13.02.2020 5 z 5

Toto je předkrm gigantické žranice, která následuje.

13.02.2020 4 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Velmi výživná strava z Východní fronty. Neúprosné, brutální.

29.10.2019 5 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Trochu slabší než úvodní díl, ale pořád velmi čtivá spotřebka.

29.10.2019 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Chce to dost přivřít oči, aby se příběhu dalo aspoň trochu věřit, je to strašně průhledné a je to spíš kostra příběhu pro počítačovou hru, než pro román.

05.08.2019 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Nejslabší článek Bratrstva krve. Moc šukání a málo příběhu..

20.03.2019 3 z 5

Globální Minotaurus Globální Minotaurus Yanis Varoufakis

Levicově laděná kritika současné ekonomiky s pořádnou sondou do historie a velmi erudovaným pohledem. Vyloženě nepřátelský postoj vůči Wall Street a City. Dílo je velmi kvalitní, bohužel občas je forma textu příliš komplikovaná a některé pasáže se špatně čtou.

06.03.2019 4 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Bezesporu originální příběh s neskutečně barvitě popsanými entitami spiritů jako z WoD bohužel sráží Beth, která mě místy přímo srala..

01.03.2019 2 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Jednoduchý, čtivý, plný akce, hlášek, prostě takový pořádný tatarák.

17.09.2018 4 z 5

Sníh Sníh Neal Stephenson

Strašně rozvleklé úvodní 2/3 knihy, až s Vorem to začne mít spád. Ale Metaverzum je úžasné.

17.09.2018 4 z 5