Ebon

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Začátek žranice na Tolkienovské hostině. Již úvod je velkolepý.

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Grandiozní finále této nepřekonatelné hostiny.

Vládci strachuVládci strachuJiří Kulhánek

Můj první Kulhánek, které jsem si nyní z nostalgie přečetl znovu. Opět mi přijde skvělý, svižný a osobitý. Domácí reálie mě chytají za srdce a Richard je takový normálně upírsky smrtelný. :-)

14.07.2016

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Toto je předkrm gigantické žranice, která následuje.

Nádraží PerdidoNádraží PerdidoChina Miéville

Netuším, kolik toho autor pozřel. Ale tohle je LSD trip do světa omamně šílené fantazie, bizarnosti a ujetosti na plné pecky.

24.02.2020

StalkerStalkerArkadij Strugackij

Velmi barvitý popis pásma a pozůstalostí návštěvníků, zajímavé postavičky a hluboká sonda do mysli hlavní postavy.

18.05.2020

SAS - Příručka jak přežítSAS - Příručka jak přežítJohn Wiseman

Nejlepší současné dílo o survivalu. Ucelené, bez zbytečné omáčky.

3x Kája Saudek3x Kája SaudekMiloš Macourek

Mistrné dílo, které má u mě čestné místo. Do komiksů je nádherně zapracován odlišný feeling scénářů.

20.09.2016

Turbulentní vesmírTurbulentní vesmírMiroslav Žamboch

Přitažlivé Žambochovské povídkové SCIFI, které jsem přímo zhltnul. Celé je protkané hypertechnickou terminologií, která bude pro drtivou většinu čtenářů bez rozhledu naprosto nezkousnutelná a ještě za to budou knihu kritizovat.. Pro mě to byla lahůdka, které odpouštím jistou plochost nekonzistentnost.

19.07.2017

Dvě věžeDvě věžeJ. R. R. Tolkien

Příběh získává opravdu epický rozměr, člověk žasne nad propracovaností celého světa.

13.02.2020

Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomikaEkonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomikaMichael Goodwin

Pohled velmi americký, ale překvapivě občas i velmi kritický. Jen víc takových publikací.

13.03.2016

Fakt hustej nářezFakt hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Druhý díl trilogie Bratrstvo krve. Hlavní hrdina začíná být přehnaně nesmrtelný. Hlášky, akce.
Hrdina je pořád občas hloupý.

Ďábelská gardaĎábelská gardaGeorge Robert Elford

Čtivé, brutální. Elita jednotky má trochu nadlidské schopnosti. Zatím jsem neprověřoval historickou věrohodnost s pohyby jendotek. Velmi protikomunistické, což mě neuráželo.

13.03.2016

Okultní kořeny nacismuOkultní kořeny nacismuNicholas Goodrick-Clarke

Velmi podrobně zpracované téma vzniku germánského okultismu, zejména Lista, Lanze, Sebottendorffa a Wiliguta, který byl temnou předzvěstí dějin 20.století. Zavadskou zabírá jen okrajově, pro její studium doporučuji jiný zdroj.

27.11.2016

Lovci monster s.r.o.Lovci monster s.r.o.Larry Correia

Jednoduchý, čtivý, plný akce, hlášek, prostě takový pořádný tatarák.

17.09.2018

VlciVlciF. Kotleta (pseudonym)

Nejslabší článek Bratrstva krve. Moc šukání a málo příběhu..

20.03.2019

SilmarillionSilmarillionJ. R. R. Tolkien

Pro mě nejlepší mythologic fantasy ever!

LovciLovciF. Kotleta (pseudonym)

Neslané, nemastné, bez gradace, bez opravdu zajímavého nápadu. Nebál bych se říci, že to je napsané jako spotřebka (nechci napsat, že to je jen pro peníze a slávu). A krom Vajdova Romotína mě to moc nechytalo.

04.03.2020

Mega hustej nářezMega hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Závěr trilogie přímo navázaný na předchozí díl. Ústřední trojice je opravdu nesmrtelná. Pořád hlášky a akce. Bohužel Herr Bezzemek se stále nezbavil svých občasných úplně dementních nápadů. Budu ho muset přijmout takového, jaký je. :-) Gradace akce a hlášek. Jednoduchá, ale čtivá forma psaní.

StronciumStronciumJiří Kulhánek

Děj nekonečné války ve všech elementech existence mi přijde přehnaně komplikovaný, zbytečně vyhrocený a všeobsažný. Motivace nejsou tak smysluplné, schopnosti techniky jsou za rozumnou mezí a autorova mantra, obsažená snad ve všech dílech, ohledně schopnosti hlavní postavy přežít a zregenerovat naprosto všechno už trochu nudí.

14.07.2016

Neználkovy příhodyNeználkovy příhodyNikolaj Nikolajevič Nosov

Aktuálně opět dočteno jako čtení nahlas pro děti, které byly velmi spokojené. :-)

11.07.2017

Úsměvy smutných mužůÚsměvy smutných mužůJosef Formánek

Morbidně humorný pohled na ztroskotance, mezi které se může kdykoliv kdykoliv přidat.

11.07.2017

Jirkova zázračná medicínaJirkova zázračná medicínaRoald Dahl

Skvěle napsané, moderní, úderný a svižný příběh. Děti jej přímo hltají. :-)

06.12.2017

Loď na milión letLoď na milión letPoul Anderson

Dost rozvleklé putování nesmrtelných dějinami. Jsou to spíš diváci dějin hledající hlavně další přežití a trvanlivou lásku.

31.07.2018

SníhSníhNeal Stephenson

Strašně rozvleklé úvodní 2/3 knihy, až s Vorem to začne mít spád. Ale Metaverzum je úžasné.

17.09.2018

Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJiří Kulhánek

Přečteno hned po Nočním klubu a na ten to fakt nemá. Některé scény ve Vyhlídce jsou jen z důvodu, aby tam něco bylo. A zejména v první polovině je to zbytečně překombinované, takže se čtenář ztrácí. Trochu mi chybí ta přímočará údernost.

20.09.2021

SEAL Team SixSEAL Team SixHoward E. Wasdin

Velmi naturální a osobní vojenský životopis i nasazením v pikantních misích jako Mogadišu, včetně vystřízlivění z armády a zejména z politických intrik, které kašlou i na vlastní vojáky.

09.01.2015

Commandos útočíCommandos útočíMiloslav Jenšík

Velmi rozmáchle popsaný nájezd na St.Nazaire a celkový vznik Commandos s řadou odboček do historie. Pro mě je v tom cítit až moc nekritického obdivu a chvály.

09.01.2015

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Příjemné, zábavné, oddechové čtení. Jen závěr mi přišel trochu méně svěží, než první polovina.

26.01.2015

Drsný spasitelDrsný spasitelMiroslav Žamboch

Bizarní postapo z České kotliny. Dobrý styl psaní. Občas podivné formulace slovosledu ve větách. Dobrá gradace děje.