E_N E_N komentáře u knih

Dedička ruže Dedička ruže Majka Danihelová

Podľa komentárov myslím, že som čítala inú knihu ako ostatní. Polovicu knihy som sa nudila a chcela knihu zatvoriť. Potom nastal “svetlý bod”, ktorý sa hneď stratil a nahradil ho totálny nezmysel. Úplný koniec pre mňa nastal, keď hlavná hrdinka začne predvádzať jej sebaobranu ako z akčného filmu. Ten koniec v kniznici…..Epilóg mal čitateľa navnadiť na ďalšiu časť? Mňa utvrdil v tom, že mi stačila tá prvá.

24.09.2023 1 z 5

Muž so smaragdovými očami Muž so smaragdovými očami Natália Hammerová

(SPOILER) Knihu som prečítala na základe anotácie, ale tá sa s príbehom vôbec nezhodovala. Išlo iba o sen, respektíve zlú predtuchu, že sa má niečo stať. Polovica knihy je príliš presladená a neustále sa točila okolo toho, kto koho viac miluje. Druhá polovica bola akčnejšia no úplne nereálna. Ona si nič mesiace nepamätá, ale zrazu niekde v záhrade stretne ducha a okamžite sa jej vráti pamäť. Poznajú sa 2 dni a berie ju na výlety súkromný lietadlom, ale keď ju unesú tak cestuje 2 dni loďou. Jednoducho sa postavy správajú veľmi nelogicky. Popravde tam bolo viac vecí, ktoré ma rozčuľovali. Táto kniha bola sklamaním. Dočítala som ju, ale s veľkým sebazaprením.

27.04.2023 1 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Bohužiaľ ma tentokrát kniha sklamala. Očakávala som niečo viac, ako prvá časť Habibi, ktorá bola úžasná. Pri Candy sa žiadny “vau efekt” nedial. 85% knihy bolo na mňa príliš sladkých, ako názov knihy. Jednoducho to nebol Harry. Na konci knihy sa začalo diať niečo zaujímavé, avšak istá vec ma dosť nahnevala (nechcem prezrádzať viac). Som však zvedavá na ďalšiu časť, ale ak nedopadne “dobre” budem sa tváriť, že Habibi pokračovanie nemá.
Táto veta dokonalo vystihuje rozdiel medzi knihami Habibi a Candy: “Kým ja som sa nahodil do gala a nezabudol na svoj povestný motýlik, Harry si vykračoval v koženej bunde a v roztrhaných rifliach”.

06.11.2022 2 z 5