e-Lisbeth e-Lisbeth komentáře u knih

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Nejdřív se to tvářilo slibně, ale nakonec pachatel a jeho motiv nijak zvlášť nepřekvapí.

19.04.2024 3 z 5

Praha v mé krvi Praha v mé krvi Jindra Tichá

Autorka mělá-má bohatý život plný zvratů. V knize popisuje historii své rodiny, zajímavosti Československa, emigrace, cesty přes půl světa i Nového Zélandu.
Místy se informace zbytečně opakují.

04.08.2023 4 z 5

Oceňuji upřímnost M. Perryho co se týká jeho duševního života, pocitů a návykových látek. Čtenářsky to nebyl nějaký extra zážitek, ale místy to bylo zajímavé.

31.07.2023 3 z 5

S holkou si nehrajem S holkou si nehrajem Nataša Tanská

Jedna z knížek mého dětství, která se mi naštěstí dochovala do dnes. Krásné krátké výstižné a vtipné vyprávění o vztahu klučičích dvojčat ke své mladší sestře Lucce a Lucka se jen tak nedá!

27.06.2023 5 z 5

Ghetto vyvolenců Ghetto vyvolenců Zuzana Maléřová

Bylo skvělé se k informacím o známých osobnostech dostat až teď s odstupem. Autorka knihy (mluvčí ND) poznávala herce a herečky Národního divadla v rozhodující letech po roce 89. Řešili své pracovní i soukromé okamžiky, hledali svou cestu v novych poměrech.A ne každému se to povedlo.

09.12.2022 5 z 5

Naše rodina Naše rodina Daniéle Bour

Krásná knížka, kterou jsem měla od dětství. Určitě se dá využít, když rodiče řeší, jak starší sourozenec přijme malého bratříčka nebo sestřičku.

06.09.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Naprostá detektivní lahůdka a nebylo nutné využívat potoků krve, zbytečně popisovat, co měli hlavní hrdinové k snídani. Bylo to napínavé, uvěřitelné a mělo to spád. A díky za pokračování.

31.08.2022 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Na osudu rodiny Jana Wericha se promítají události celého 20. století. V knize nevnímáme uměleckou stránku jeho osobnosti, ale poznáváme člověka z masa a kostí - manžela, otce, dědečka i přítele. Oceňuji upřímnost autorky, že Werichovy ženy ukázala v reálném světle a bylo mi líto, jak umí být osud krutý. A je jen na člověku, zda dokáže zas a znova vstát a jít dál.

25.08.2022 5 z 5

Komunistou z donucení Komunistou z donucení Jim Frederick

Je to neuvěřitelný životní příběh, provázený ještě více neuvěřitelným situacemi.
V knize, která je napsána jednoduchým způsobem, se nám dostává unikátní svědectví, jak severokorejský režim přistupoval k prominentním vězňům a jejich rodinám.

04.08.2022 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Kniha se mi fakt líbila. Je dobré, že jsou tam vzpomínky na stejnou věc od Jany Brejchové i její dcery Terezy Brodské. Obě byly hodně upřímné. Knížka není upovídaná, ale i tak obsahuje množství zajímavých informací.

01.07.2022 4 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky četla. Kniha má spád, autor je upřímný a otevřený o svém pracovním i soukromém životě. Nebojí se ani nadsázky a humoru.
Dověděla jsem se spoustu informací i souvislostí okolo způsobu života v Číně a novinářské práci.

28.10.2021 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

(SPOILER) Ch.Linková má tedy lepší knihy. Tady pachatel spadl jakoby z nebe a proč to dělá mne moc nepřesvědčilo.A doufám,že v dalším dílu se už konečně stane něco mezi Calebem a Kate,co jejich vztah posune někam dál.

12.10.2021 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tak tohle se mi prostě líbilo! Příběh měl spád, vše mohlo souviset se zločinem a záhadami okolo a čtenáři se vaří mozek, jestli přijde na to, kdo je pachatel a jaký byl motiv, dřív než na poslední stránce . A opravdu ocenuji ,že nebyla potřeba žádná vata, která by musela něco vyplnit.

06.09.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Asi mám o (dobré) detektivce jinou představu. Autor si nenechal v rukávu žádné překvapivé eso a všechno tak nějak dopadlo.

02.09.2021 2 z 5

Prvok, Šampón, Bodka a Karol Prvok, Šampón, Bodka a Karol Patrik Hartl

Bylo to takové malé české a vlastně hezké. Čekala jsem legraci, ale bylo to skoro až smutné, na druhou stranu to je život. A myslím, že řada lidí ve středním věku se aspoň v jednom z hlavních hrdinů najde.

09.08.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorka vsadila na vzorec "něco vím, ale neřeknu to! no, tak to teda řeknu" a děj se může posunout dál. Moc napínavé to nebylo, ale nakonec vcelku překvapivé.

07.07.2021 3 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Dračice a mazánek není špatná knížka. Střídají se tam příběhy malého chlapce, dívky a staré ženy, takže je čas si vždy od těch druhých odpočinout.
Chování a postupy psycholožky na mne ale nepůsobí moc důvěryhodně, jakoby si ani nevěděla rady a jen improvizovala. Mám srovnání s knihou Holka, kterou nechtěli, tam už působí víc sebejistě.

23.06.2021 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

V rámci svého žánru to bylo dobré... žádná krev a napínavé do konce.

12.02.2021 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo.

23.12.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

O poznání méně depresivnější a tragičtější než Hana!

28.09.2020 4 z 5