E-fox E-fox komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana je první knihou, kterou jsem četla od Aleny Mornštajnové, a k této autorce se určitě budu ráda vracet. Líbí se mi, jak popsala jednotlivé osudy, které jsou vzájemně propletené a jak se ukazuje, že nic není černobílé.

23.03.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Dánská dívka je čtivě psaná kniha o zajímavém tématu. Není to ovšem jen příběh Einara Wegenera/Lili Elbeové, nýbrž všech, kterých se jeho/její životní příběh dotýkal. Greta musela být úžasná žena, když svého muže vždy plně podporovala, i když to znamenalo udělat něco, díky čemuž ho nakonec ztratí... Opravdová, nezištná láska. Autor se hodně zaměřuje na manželství Grety a Einara, na jejich minulost, která určuje jejich charakter a motivy jednání. Knihu určitě doporučuji, jen čtenáři musí počítat s tím, že se jedná o fikci založenou na pravdivých událostech, rozhodně není biografií skutečného Einara Wegenera, prvního muže přeoperovaného v ženu.

23.05.2016 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Terry Pratchett mě asi nikdy nezklame, ale přeci jenom se mi osobně líbily o trochu více příběhy s Mrakoplašem. Nicméně všechny autorovy knihy, které jsem zatím četla, byť jich je doposud jen málo, mají skvělou pointu a spisovatel je opravdu mistrem slova! Chválu samozřejmě zaslouží i výborný překlad Jana Kantůrka.

10.01.2016 4 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Kniha mě bavila, je to taková oddechovka, dost jsem se zasmála. Nutno ovšem dodat, že nevím, jestli bych ji chtěla číst v překladu, protože autorka často používá vulgarismy a v mateřštině by se mi to asi začalo příčit. V angličtině mi to kupodivu bylo docela jedno.
Co se mě týče, četla jsem rozhodně i lepší humorné knížky, nicméně mohu doporučit, pokud zrovna hledáte nějakou jednohubku pro odreagování.

16.04.2015 3 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Celá trilogie Mistborn se mi nesmírně líbila, všem milovníkům fantasy žánru mohu vřele doporučit. Děj je originální, nápaditý, nechybí v něm zvraty, ať už očekávané nebo takové, které vám vyrazí dech, a odehrává se v dobře promyšleném světě.
Byť se čas od času v knihách objevují drobné logické nesrovnalosti (ale to už jsem opravdu hnidopich), jsou psány velmi čtivě a kvalitně, a tak i přes tyto drobnůstky si u mě všechny díly vysloužily plný počet hvězdiček.

25.03.2015 5 z 5

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Souhlasím s tím, co zde již bylo zmíněno. Jedná se o oddechovou knihu, kterou ocení i mladší čtenáři a ve které se vlastně až tak mnoho o Kiliánovi nedozvíte. Nakonec ale, kniha to v anotaci ani neslibuje. Uvádí ovšem na pravou míru, co bylo v Kachyňově filmu, zavánějícím propagandou, pouhopouhá lež.
Vcelku se mi kniha líbila.

12.02.2015 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Přiznávám se bez mučení, jsem rêveur. Přestože jsem cirkus navštívila pouze prostřednictvím psaného textu. Ale byl to text tak dokonalý, že uchvátil všechny moje smysly, z té bílé a černé mám mžitky před očima, skořici a karamel téměř cítím rozplývat se na jazyku a tvář mi hřejí plameny z vatry.
Prolínání dvou dějových linií se mi velmi líbilo, nepřišlo mi, že bych se kvůli tomu ztrácela, jak zde píše několik čtenářů. Mám tento styl ráda.
Strašlivě líto mi bylo Chandreshe, protože přestože byl oficiálním tvůrcem cirkusu, za nitky tahat nemohl. Naopak, sám byl pouhou loutkou. To mě děsí.
Knihu si chci přečíst i v originále, myslím, že to bude stát za to!

Pokud máte někdo správné konexe, pošlete mi prosím korespondenční lístek, že cirkus přijíždí...

19.10.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Jednoduše řečeno, osobně mi tento styl humoru vyhovuje, řezala jsem se smíchy téměř celou knihu. Děj a logičnost situací sice někdy pokulhává, ale to mi při četbě nevadilo, kniha prostě splňuje své poslání - pokračování nejvtipnější knihy roku 2012!

30.05.2014 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Kniha Želary mě ohromně nadchla! Líbily se mi popisy tvrdé, přesto krásné beskydské krajiny, zaujaly mne osudy obyvatel. Zajímavé bylo, jak se můj názor na skutky různých hrdinů měnil, jak jsem se v průběhu četby o nich dovídala víc. Například o Ženi jsem si moc pěkného nemyslela, dokud se o ní psalo z pohledu učitele, zato po přečtení povídky Jako modrásek, která je jejímu životnímu příběhu věnována, jsem s ní plně soucítila.
Na závěr pouze dodám, že mě mrzí, že povídek není víc!

26.05.2014 5 z 5