Džerkys Džerkys komentáře u knih

Kočovníci severu Kočovníci severu James Oliver Curwood

Velmi mile napsaná kniha

17.02.2020 5 z 5

Pěkně napsané krátké povídky...

17.02.2020 5 z 5

Karneval v Maroku Karneval v Maroku Mirko Pašek

Čtivá kniha, poutavá, napínavá a nepředvidatelná...

14.02.2019 5 z 5

Zelený děs Zelený děs Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Lehce strašidelné a poutavě napsané povídky.

10.02.2019 5 z 5

Jsem Sioux! Jsem Sioux! Otto Janka

Celkem dobře popsaná doba a prérie s našimi krajany, ale druhý příběh byl o hodně čtivý a lépe zpracován.

15.01.2019 4 z 5

Starý sluha a jiné povídky Starý sluha a jiné povídky Henryk Sienkiewicz

Pěkné, dramaticky napsané povídky, většinou se špatným koncem pro hlavní hrdiny, což u Sienkiewicza a jeho historických románech není obvyklé.

27.12.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Pohodová humoristická četba :)

12.12.2018

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Kniha mě překvapila, dobrý děj s překvapujícími zápletkami a rychlým spádem. Jediné co mi chybělo bylo rychlejší a důslednější prošetřování zločinů rychtářem. Škoda konce příběhu, sice se vše vyjasnilo, ale pachatelé unikli.

27.11.2018 5 z 5

Dobrodružství Andráse Jelkyho Dobrodružství Andráse Jelkyho Lajos Hevesi

Kniha mě velmi mile překvapila, dávám plné hodnocení...

02.03.2018 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

Kniha se zajímavými postřehy i pro profesionálního zahradníka..

21.02.2018 5 z 5

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Kniha je z 3/4 zdlouhavá, zeměpisné popisy jsou celkem nudné a ne moc se do knihy hodí, na konci se děj stupňuje, napětí vrcholí, ale ten konec ?

21.02.2018 3 z 5

Indiánské příběhy Indiánské příběhy Vladimír Hulpach

Tuto knihu jsem četl už dávno, ale pamatuji si, že příběhy byly poutavé a napínavé, navíc s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana.

13.02.2018 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Opět z divokého západu, poutavé, napínavé, s nejslavnějšími zálesáky a Vinnetouem, nedostatek knihy byla délka - kratší než by si děj zasloužil.

06.02.2018 4 z 5

Vinnetou - 2. díl Vinnetou - 2. díl Karel May

Skvělé pokračování ...

Vinnetou - 1. díl Vinnetou - 1. díl Karel May

Jedna z nejlepších knih :)

Prázdniny v pralese Prázdniny v pralese Zane Grey

Tato kniha se mi velmi líbila, rychlý spád a lehké poučení o lesních zákonitostech.

01.02.2018 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Opět dobrá kniha, už se těším na zakončení celé epopeje, snad do té doby nezapomenu už tak složité příbuzenské vztahy :)

09.01.2018 5 z 5

Celá epopej super :)

28.12.2017 5 z 5

Hodně dobře napsaná kniha o osudech poválečných židů, smutné osudy židů v poválečné době, které ale nemůžou být zapomenuté.

26.12.2017 5 z 5

Sever proti Jihu Sever proti Jihu Jules Verne

Pěkně napsaná kniha, sice s avizovaným koncem, trochu kratší děj, ale i tak se líbila.

26.12.2017 4 z 5