dzahradnik dzahradnik komentáře u knih

Hvězdolet Vltava Hvězdolet Vltava Tomáš Lipner

Zábavnej komunistickej a lá "StarTrek". Na prvotinu vynikající! Několikrát jsem se nahlas rozesmál, což se mi u knihy nestává.

15.02.2023 5 z 5

Dcera železného draka Dcera železného draka Michael Swanwick

Tak tohle mě draplo a nepustilo, než jsem dosvištěl na konec. A teď mi to vrtá hlavou. Milé děti, tohle nečtěte! ;-)
Seznam alergenů: sex, drogy, alchymie a může obsahovat stopy rokenrolu!

27.07.2021 5 z 5

Finch Finch Jeff VanderMeer

Lehce obtížné na začtení, ale jak se chytíte, už chcete vidět, jak se vyloupnou postavy a co se stane, až šeďáci konečně dostaví ty dvě věže. Výborně vymyšlený svět s atmosférou rozpadání, zmaru a prorůstání všeho vlákny mycelia. Vzpomněl jsem si několikrát na ságu Mycelium Vilmy Kadlečkové, ale podobnost prostředí je čistě myceliální ;-)

04.01.2021 5 z 5

Časovládci: Skryté ostří Časovládci: Skryté ostří Martin Sládek

Tak tahle pecka mě chytla a nepustila, dokud jsem nečučel v zamyšlení do epilogu. Autor nechá čtenáře ze začátku trochu tápat, ale brzy začne být jasné, o co jde, i když si pomáhá žánrově tradiční hrdinovou insomnií (vivat Amber). Akční tak akorát, trochu moralizování, ale stejně chcete držet palce lidstvu, ať nedopadne tak, jak už mělo několikrát na mále..

22.12.2020

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Perfektní, svižné a napínavé postapo s božohodovým koncem! Blahořečím příběhu sevřenému jako pěst vyšetřovatele politických zločinů proti císaři, neroztahanému na rodinný seriál, jak je dnes smutným zvykem... Líbilo se mi víc než Zřídla.

17.10.2020 5 z 5

Jiskry války Jiskry války Gareth L. Powell

Přeskakování mezi postavami mi vůbec nevadilo, je to přeci poslední dobou běžné, prostě filmový střih, asi aby se čtenář/divák nenudil ;-) Je to skvělé, doufám, že tu Powellovi vyjde další román, těším se.

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Velmi čtivá a vtipná fantasy! Vzpomněl jsem si na Pratchetta i Abercrombieho..

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Velmi čtivá, klasicky působící fantasy, která, IMHO, doplatí na současný seriál Zaklínač, je tam bard a bijec, to ano, ale je to jiné ;-)

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Věděl jsem, že je to první díl, takže nejsem zklamán, ale o to víc natěšen na další díl, který má vyjít už tento měsíc. Autor pěkně rozjel několik těsně se prolínajících linií, doplňuje komplexitu svého světa a svádí dohromady postavy z předchozích románů. Od Žambocha už dávno nečekám jen akci, takže za mě skvelý!

03.01.2019 5 z 5

Incident s dragouny Incident s dragouny Vilém Křížek

Chutná jednohubka pro ukrácení čekání na druhý díl Eliáše Sattlera, největší zážitek si odnáším z vylíčení sugestivní atmosféry napjaté doby národnostních třenic před prvním světovým střetem..

28.12.2018 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Po navnadění šťavnatou ukázkou jsem nebyl zklamán celým "paranormálním" detektivním románem ;-) Jen načrtnutý svět bez obšírného vysvětlování mi kupodivu nevadil, užíval jsem si příliš drsného a vnitřně patřičně rozervaného speciálního policajta pro dohled nad rusalkama a podobnýma zatracenejma vílama co jenom žerou děti, šlapou, nechtěj pracovat a berou nám slušnejm lidem práci ;-)))

27.12.2018 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Výborné povídky, některé více, jiné méně, ale všechny s výbornou atmosférou, bí(ý ;-)t nácky je prostě pr..ča!

19.12.2018 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

První román Kulhánka byl tehdy jako zjevení, četl jsem ho několikrát za sebou a těšil se na další nářezy. A ty přišly... Neporovnávejte jej tedy s pozdější vyleštěnější tvorbou!

13.12.2018 5 z 5

Ostré konce Ostré konce Joe Abercrombie

Moc jsem se těšil na staré známé z předchozích knih autora a dočkal jsem se! ;-) Pobavilo, potěšilo, stálo to za to. Formát povídek mi obvykle moc nevyhovuje, ale zde je to trochu napraveno několika povídkami se stejnými postavami prolín(b)ajícími se knihou ;-)

12.12.2018 5 z 5

Pandořina hvězda – Bariéra Pandořina hvězda – Bariéra Peter F. Hamilton

Hutná space opera, mnoho osudů obyvatel různých světů kolonizovaných lidmi se protne a kniha skončí v nejnapínavějším okamžiku, naštěstí je slíbeno, že brzy vyjde další "díl" - ve skutečnosti druhá část v originále prvního dílu, jak už je u nás smutným zvykem..

06.12.2018 5 z 5

Centrální stanice Centrální stanice Lavie Tidhar

Líbilo, je to netradiční mozaika osudů obyvatel budoucího centrálního "autobusového" ;) nádraží ve zbytcích Tel Avivu. Něco mi to připomíná, ale nevím co ;-) Že by vzdáleně Mievilleho?

08.11.2018 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Výborná detektivka se skvělou retro atmosférou a excentrickým vyšetřovatelem. Tak to má být! Těším se na případnou další knihu tohoto autora.

18.10.2018 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Kopřiva. Detektivka! Hlášky. Napětí. Špinavá realita. Akce. Humorrr. Policie ČR! ;-) Za mě 6 * z 5ti.

07.08.2018 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Vtipná městská detektivka, hlavní hrdina je drsnější, než šmirgl 50ka a tak to má být. Chvílemi mi to připomínalo Kopřivovu Rychlopalbu, ale její kvality ani vtipnosti nedosahuje. Přesto pobavilo a nenudilo, za mě *****.

03.08.2018 5 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor