Dym Dym komentáře u knih

Caraval Caraval Stephanie Garber

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho. Zápletka byla zejimavá, stejně jako prostředí Caravalu.

01.06.2022 3 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Úžasná kniha. Jak se příběh odvíjel rozpoznala jsem v něm odlesky pohádek z mého dětství. Trochu mi vadilo jak moc se postavy střídaly ve vyprávění, ale nevím jak jinak by to šlo udělat, aby čtenář obdržel takový dojem. Jen ten konec mi přišel trochu useknutý, brala bych pár kapitol navíc.

19.03.2022 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Začátek mě uhranul, ale čím déle jsem četla, tím více jsem měla problém pokračovat. Pořád se něco dělo a měla jsem problém sledovat dějovou linii. Skoro jsem knihu odložila... Konec to ale vynahradil. Jak moc smíšené pocity jsem měla uprostřed hlavního děje, tak moc mě nadchlo zakončení. Svět který vytvořila autorka je úžasný a skvěle vystihla povahu postav.

19.03.2022 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Příběh mě zaujal hned v prvních pár větách. Autorka vytvořila úžasný tajemný svět, ve kterém může pár slov a obyčejné pírko přimět kdekoho na útěk. Moc ráda čtu fantasy, ale zatím jsem se v žádné knize s trochou magie nesetkala s čarodějkami specializovanými na výrobu vína a piva. A spojení čarodějek s detektivkou je prostě něco : ) Vřele doporučuju.

05.03.2022 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Napínavé vyprávění plné jedů a těžkostí. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, stejně jako příběh kterým procházela. Knihu bylo velice těžké odložit a nepřečíst ji v jednom kuse. Nečekala jsem že skončí tak, jak skončila a nyní prožívám dilema jestli se pustit do četby dalších dílů, protože nedokážu přesně určit co se z pokračování vyvrbí.

13.02.2022 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Námět knihy mě na první pohled zaujal, ale ani omylem jsem nečekala, že na stránkách najdu takový příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se stala jednou z mých oblíbených knih. Určitě stojí za to

10.02.2022 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Příběh je zasazen do úžasného světa, moc se mi líbí nápad pergamenové oblohy a stínů. Také vyřešení zápletky mě mile překvapilo. Přes to přeze všechno mi kniha přišla průměrně napsaná, ale její čtení jsem si poměrně užila.

09.02.2022 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Na četbu této knížky, jsem se dlouho těšila a přečetla jsem ji jedním dechem. Přesto jsem od ní čekala maličko víc, ale i tak jsem si její čtení užila.

15.07.2020 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Od Williama Shakespeara jsem už četla Romea a Julii, ale musím se přiznat, že tohle dílko mě nadchlo víc. Sice se mi po rozmotání situace už nechtělo číst dál, ale jsem ráda, že jsem tuto knížku dočetla. Divadelní představení na konci prostě stojí za to.
SPOILER: Zeď je asi nejvtipnější postava

18.11.2019 4 z 5

Další knížka z povinné četby. Popravdě řečeno jsem z filmů Hobit viděla vždycky jenom kousek a i to mi přišlo akčnější než děj v knížce. Zato musím přiznat, že je to v celku dobré čtení.

02.09.2019 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Další kniha z povinné četby, musím se přiznat, že i přes útlost tohoto svazku mi trvalo sakra dlouho ho dočíst. Je to docela jednotvárné a i podivné čtení. Zároveň se tu mnoho motivů opakuje stále dokola. Přesto si myslím, že toto dílko půjde u maturity okecat daleko lépe než třeba Stařec a moře, protože Spalovač mrtvol má stále alespoň nějaký děj.

27.08.2019 2 z 5

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Další knížka ze seznamu povinné četby. Děj je vcelku krátký a dobře se čte, musím se přiznat, že mě to moc bavilo. Jenom je třeba trochu lépe znát historické pozadí vzniku díla, ale jinak se mi zdá že k rozboru bude tato divadelní hra perfektní : )

23.08.2019 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Po dlouhém váhání jsem si tuto knížku koupila v češtině (a to preferuji komiksy v angličtině). Nemůžu si tento svazek vynachválit : ) Měsíční kroniky mi prostě chyběly a Iko mi znovu vrátila ten nádherný pocit ze čtení díla Marissy Meyer.

17.07.2019 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Další knížka z povinné četby. Ze začátku jsem měla trochu problémy se začíst, ale jakmile jsem si zvykla na verše, četlo se mi jedna báseň. Také musím souhlasit, že konečné řešení příběhu mě velice překvapilo. Je to skvělé útlé dílko, které se určitě bude u maturity skvěle rozebírat.

25.06.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Útlá knížečka z povinné četby. Čte se vcelku snadno a určitě nebude moc těžké o této knížečce u maturity mluvit. Jenom nekončí moc příjemně, já skoro brečela...

17.06.2019 4 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Vcelku zajímavá knížka s různorodou sbírkou letních povídek.

04.06.2019 3 z 5

Starověký Řím za pět denárů na den Starověký Řím za pět denárů na den Philip Matyszak

Hodně zajímavá knížka. Poměrně snadno se čte a je v ním plno, někdy i překvapujících, informací. Jediné co bych vytkla je estetická podoba textu.

28.05.2019 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Krása, sice mi chvilku trvalo zvyknout si na to, že je to komiks, ale totálně jsem se zamilovala do děje. Toto vydání jsem četla v angličtině a nemůžu si ho vynachválit. Už abych měla v rukou další díl.

20.05.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Moc povedená a zábavná knížka z povinné četby. Četla se jedním dechem a navíc mám dojem, že se podle ní natočil docela hezký film. Takže jestli nestíháte četbu k maturitě, tahle knížka je přesně pro vás.

13.05.2019 5 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

29.04.2019 4 z 5