Dycko Dycko komentáře u knih

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Skvělá fantasy. Příběh je od začátku zajímavý. Bavilo mě sledovat charakterový vývoj hlavní hrdinky a rozmanitost ostatních národností. Autorka umí báječné popsat emoce, myšlenky jednotlivých postav.

06.07.2021 5 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Skvělý závěr této série. Krásně, svižně se kniha četla. Konec byl trochu předvídatelný, ale to vůbec nevadilo. Krásně jsem se zasnila u celé trilogie.

06.01.2021 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Hezké pokračování prvního dílu. Moc příjemná oddechová fantasy. Nečekejte výrazné složitosti pro cestování časem. Děj je svižný, pěkně se čte.

06.01.2021 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Skvělé zakončení celé série. Napínavý děj od začátku do konce. Skvělé propojení úhlů pohledu jednotlivých hlavních postav. Bavila až do konce.

24.12.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Úžasné pokračování zajímavé trilogie. Kniha má svižné tempo, děj plný zvratů. Napětí od začátku do konce. Prakticky nejde odložit ;)

24.12.2020 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Krásný příběh, hezky se četl. Číst to jako náctiletá, hltala bych knihu více, ale i tak to byo příjemné čtení a budu pokračovat v sérii

31.10.2020 4 z 5

...a pak ho spolknul eskalátor ...a pak ho spolknul eskalátor Klára Mayerová

Tato kniha mě opravdu nadchla. Vhodná jak pro děti, tak dospělé. Příběh se odehrával v úžasném světě Podúdolí, kam bych se nutně potřebovala podívat :) Kniha je psána s lehkostí a vtipem, přitom "řeší" problematiku odlišnosti, handicapu, šikany. Krásný dobrodružný příběh. Kniha by si určitě zasloužila lepší zajímavější obálku a uvnitř bych uvítala barevné ilustrace.

04.08.2020 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Krásné milé čtení o zvědavé knihomolce :) hned bych jela hotel Winterhouse navštívit. Dávám si ho na seznam "Místa, na které se chci jednou podívat"

11.05.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Na tuto knihu asi jen tak nezapomenu. Je velmi krásně napsána, plná silných emocí. Příběh Izzy i Clary mě vtáhl a nešlo knihu odložit.

02.05.2020 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Skvělé pokračování šestého dílu. Děj trochu předvídatelný, ale i tak mě vtáhl a bavil.

21.04.2020 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Další skvělé dobrodružství hraničáře Willa. Musím se hned vrhnout na sedmý díl, abych věděla, jak to celé dopadne :)

15.04.2020 5 z 5

Poppy Mayberryová: Rozruch v Akadémii Poppy Mayberryová: Rozruch v Akadémii Jennifer K. Brown

Milé pokračování prvního dílu. Námět je opravdu zajímavý. Jsem zvědavá, zda bude další díl :) příjemná oddechovka

15.01.2020 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Třetí díl mi připadá odfláknutý, ze začátku nudný děj ve třináctém kraji, zdlouhavý a pak je najednou konec. Očekávala bych více nakouknout do hlavy Haymitchovi, prezidentu Snowovi a hlavně prezidentce Coinové.

12.01.2020 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tuto knihu budu ještě chvilku vstřebávat. Skvělý zvrat událostí. Od prvních stránek jsem věděla, že knihu nemohu odložit, dokud nedočtu.

06.01.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Příběh ve mě zanechal zvláštní pocit. Jak společnost ve strachu přemýšlí a každý rok obětuje děti pro život ostatních... Kniha samotná se čte pěkně, svižně, nemohla jsem se odtrhnout.

01.01.2020 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Krásná, milá knížka :) děj měl od začátku šmrnc. Žádné nudné pasáže. Bavila mě od začátku do konce...

27.12.2019 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Další skvělé pokračování. Začátek byl trochu zdlouhavý, ale ve výsledku opět skvělá kniha. Líbí se mi propracovanost vymyšleného světa. Už se těším na pokračování

18.11.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Dívka ve věži je více akčnější a dramatičtější než Medvěd a Slavík, ovšem jsem trochu postrádala to pohádkové kouzlo z prvního dílu.
Prostředí Ruska mě opět učarovalo.

28.09.2019 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Dlouho mi trvalo se do knížky začíst, pořád mi vrtalo hlavou, co se vlastně stalo, že se děje, co se děje... ale poslední třetina knihy měla skvělý spád. Lineker získal od začátku mě mé sympatie :) je to pašák. Ve finále hezká kniha, která donutí čtenáře se zamyslet, jak žije a jaký má priority

13.09.2019 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tato kniha byla úžasná. Krásné pokračování známých pohádek. Děj měl celou dobu šmrnc a krásný konec :)

20.08.2019 5 z 5