dusin dusin komentáře u knih

Šinsengumi – Šógunovy poslední samurajské jednotky Šinsengumi – Šógunovy poslední samurajské jednotky Romulus Hillsborough

Kniha faktu, která mi trochu upravila romantickou představu o samurajích, již jsem získal po přečtení Clavellova Šóguna. Nevím sice proč, ale ikdyž mě téma knihy zajímalo, informace které jsem si četl byly zajímavé až neuvěřitelné, tak samotná kniha mě prostě nebavila tak jak bych chtěl - proto jedna hvězda dolu.

28.04.2013 4 z 5

Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Vladimír Liška

Paráda. Škoda, že se dějepis neučí tak poutavě jak to autor líčí v této knize. Jsem naprosto nadšen a knihu vřele doporučuji všem (tedy ne slabším povahám - kapitola o průběhu popravy je docela drsná).

28.04.2013 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Perfektni kniha, která nádherně ukazuje atmosféru starého japonska a rozdily mezi japonci a evropany v dobe kolem roku 1600. Nenechte se odradit velikosti knihy, autor psat opravdu umi, a tak ji prestete jako po masle a jeste ve finale budete litovat, ze uz konci.. :)

28.04.2013 5 z 5

Bhagavad-gītā taková, jaká je Bhagavad-gītā taková, jaká je Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Omlouvám se Krsnovi, ale myslím, že budu muset prožít ješte spoustu životů tady na této pekelné planetě a nebo na nějaké ještě pekelnější, abych tuto vizi reality přijal. Po úvodu, kdy jsem myslel, že nebudu moci číst dál, neboť jsem musel téměr u každého odstavce nesouhlasně nebo rozčileně kroutit hlavou, jsem nakonec dokázal knihu číst včetne významové části tak někam na stranu 350, pak už jen verše. Knihu jsme dostal darem (jak jinak :) ) a tak jsem se fakt snažil bez předsudků porozumět, ale bohužel to nešlo. 1 hvězdičku dávám proto, že mi alespoň trohu poodhalila smýšlení silně věřících. Možná bude dobré si přečíst ještě korán nebo bibli a srovnat to. No uvidíme...

22.03.2013 1 z 5

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Ultraadveture na entou!!! Fantastická knížka! Jedna z nejlepších co jsem kdy četl. První část jsem nevěřil vlastím očím a řikal jsem si, že víc dobrodružnější už to snad ani nemůže být :)) Druhá část mě v tomto směru naprosto vyvedla z omylu, ale pomalu jsem už přestával věřit, že je tohole možný. Třetí část sice už byla takový sci-fi dovětek, ale taky jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ať už si to pan Mareš celé vymyslel nebo je to skutečně pravda - jedno je naprosto jisté - geniálně suprově to napsal a já si tu fakt užíval. Děkuji!!! PS. Pokud někdo organizujete cestu do brazilského pralesa - jedu s váma (klidně jako nosič :))) )

04.03.2013 5 z 5

Náboženství pro ateisty Náboženství pro ateisty Alain De Botton

Knížka plná zajímavých myšlenek, která rozhodně stojí za přečtení! Místy ovšem autor dává příliš mnoho příkladů a trochu mi to zavání onanií nad vlastními vědomostmi. Proto za mě o jendu hvězdičku méně. Jinak ale doporučuji všem. Dalo by se říct - nejen přečíst :)

18.02.2013 4 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Neuvěřitelná kniha. Těžko říct zda-li jsou horší jejich ukradené životy, prožitky z války nebo snahy o začlenění do normáního života. Další kniha, která je strašnou výpovědí, ale nikoli odpovědí proč tohle člověk dělá. Doporučuji a obzvláště těm, kteří si tak rádi hrají na vojáky...

Magda Goebbelsová Magda Goebbelsová Anja Klabunde

Prošel jsem okolo ní v levných knihách a bylo jasno. Současně s knihami od Niklase Franka - "Můj otec" a "Moje německá matka" dokonale vykresluje podhoubí honorace nacistického německa. Jejich radosti i starosti a hlavně jejich formování a k okamžiku kdy přestali být lidmi a stali se z nich nadlidi. Pokud vás zajímá téma 2SV nebo patologické jevy lidské psychiky, pak nemeškejte a čtětě.

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Knížku jsem dostal od tety k vánocům a na horách jsem jí vysál téměř na jeden zátah. Nejsem zrovna čtenář takovéto literatury, ale musím říct, že mě mile překvapila. Tato kniha hlavně tím, že jsem si při četní připadal spíš jako když koukám na film. To se mi u knih stává poměrně často, ale tady mi přijde, že nějak víc. Když jsem si na konci přečetl, kdo že to vlastě psal - pochopil jsem. Doporučuji na dovolenou!

04.02.2013 4 z 5

Moje německá matka Moje německá matka Niklas Frank

Řekl bych, že ještě o kus lepší něž první kniha Můj otec. Přijde mi, že se autor více ponořil do psychiky svých rodičů a skvěle nám ukázal jak se to všechno mohlo stát. Zde především životní cestu jeho matky, ale také ještě detailněji z trochu jiného pohledu cestu jeho otce. Téma 2SV mě neustále nějakým bizarním způsobem přitahuje, mimo jiné právě proto, že nedokážu pochopit co se to s lidmi někdy stane, že jsou schopni dělat věci, nad kterými zůstává rozum stát. Tato kniha mi alespoň částečně dává odpověď. Děkuji.

04.02.2013 5 z 5

Proč se z našich dětí stávají tyrani aneb Ztracené dětství Proč se z našich dětí stávají tyrani aneb Ztracené dětství Michael Winterhoff

Mám čtyřletého syna a mrzí mě, že jsem si knihu přečetl až teď. Ikdyž autor není spisovatel, ale dětský psycholog knihu napsal skvěle. Tuto knihu nejen 100% doporučuji, ale ještě bych jí dal jako povinnou četbu všem nastávajícím rodičům!!! Neberu dogmaticky vše co je v ní uvedeno, ale při čtení jsem se nad sebou musel hodně zamyslet... Přeji všem otevřenou mysl a psychický odstup :))

Sokrates Sokrates Josef Toman

Nádherná knížka, která mě uplně pohltila. Spoustu stránek přečtnených opakovaně (snažíc se zapamatovat si myšlenky na nich napsané). Žel bohu s odstupem času zbývají jen super pocity, které jsem při čtení měl. Ale rozhodně knížka, kterou bych stopro doporučil!!!

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Perfektní kniha. Bavila mě od začátku do konce a v závěru ve slušném tempu. Nádherně dá nahlédnout do nitra hlavních postav a mě nutila do srovnávání, jak bych se v podobné situaci choval sám. Ukázala mi, že se asi vůbec nevyznám v lidech :)) Doporučuji všem!

24.03.2011 4 z 5

Mozartova cesta do Prahy Mozartova cesta do Prahy Eduard Mörike

Asi nejsem cilová skupina pro tuhle knížku. Vybral jsem si jí pouze proto, že byla malá a já potřeboval čtivo tak akorát na dva dny :) Nicméně, pokud by někoho zajímalo pár střípků z Mozartova života, trochu romanticky obroušených, můžu jen doporučit.

24.03.2011 3 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Vřele doporučuji všem! Při čtení jsem nevěřil vlastním očím! Tuším, že na začátku Balzac píše, že je to podle skutečných událostí a že si nic z toho nevymyslel. Tomu nemůžu uvěřit. Doufám, že ne! Šílený!

24.03.2011 5 z 5

Fiasko Fiasko Imre Kertész

Moc mě to nezaujalo. Začátek nuda. Střední část nejlepší a docela dobrá. Konec nechci prozrazovat, ale pro mě horší než ta střední část knihy..

28.02.2011 2 z 5

Valdštejn Valdštejn Alfred Döblin

Bohužel, knihu jsem ani nedočetl. Možná se k ní ještě někdy vrátím, ale nevím, nevím. Mám za sebou cca 70 stran a nevím co jsem četl. Příliš mnoho postav se složitými jmény - těžko se mi to čte, děj přeskakuje (pravděpodobně se vše spojí, ale na to nemám sílu). Knížku mi doporučil děda, že je hutná. Čekal jsem něco podobného jako Proti všem, kde mě to fakt hutné přišlo, ale tady teda nic moc..

22.02.2011 2 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Na můj vkus moc romantické.. Nicméně pěkně, vnímavě napsané. Nejvíc mě zaujala scéna s oslem - perfektní. Doporučuji spíše romanatičtějším typům..

22.02.2011 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Skvělé. Nicméně mě trochu naštval konec.. :)

15.02.2011 4 z 5

Tma nemá stín Tma nemá stín Arnošt Lustig

Bohužel jsem tuto knížku četl hned po Útěku z Osvětimy, která měla pro mne vražedné tempo. Takže mě tato knížka přišla místy rozvláčná. Jinak doporučuji.

15.02.2011 3 z 5