Durango Durango komentáře u knih

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Podařilo se mi prokousat se přes ukázku, u které se dá předpokládat, že by vzhledem k tomu, že má ukazovat kvality knihy, měla projít nejtvrdší korekturou a redakcí. Ukázka z této knihy by však s největší pravděpodobností neobstála ani jako slohová práce na střední škole. Pokud kniha v tomto 'stylu' pokračuje dále (nemám motivaci to blíže zkoumat, avšak z recenzí níže se dá vyvodit, že tomu tak je), upřímně se podivuji, jak ji v tomto stavu Epocha mohla vydat. Celý prolog je psán stylem 'prostě se to takhle stalo', události jsou značně nelogické a vlastně by mi ani nevadilo, kdyby prologem kniha skončila. Namísto sladkého vysvobození však následuje dalších 518 stran (prolog se vešel na strany dvě) příběhu, který by se dal dle první kapitoly charakterizovat jako Young Adult v tom špatném slova smyslu, se špetkou přisypaného fantasy. Naštěstí již obálka je dostatečně varovná, tudíž lidí zklamaných z koupě této knihy je snad zanedbatelné minimum. Cílová skupina této knihy zcela jistě nepřekračuje hranici patnácti let. O kvalitách této knihy se mimochodem z volně dostupné ukázky můžete přesvědčit sami. Motivaci koupit si celou knihu (účel všech ukázek) ve mně opravdu nevzbudila, naopak se dostavil zcela opačný účinek, vzhledem k tomu, že něco tak špatného jsem opravdu již dlouho nečetl.

12.09.2018 odpad!