Dudu Dudu komentáře u knih

Borovice Borovice Jan Vrba

Tato kniha svou syrovostí bere vítr do plachet všem snílkům, kteří mají svou představu, jak to chodí v přírodě. Věčný boj o zrno a prostor. Ale i přes toto sobectví se autor snažil ukázat i druhou její tvář, kde se zrodí strom a člověk s ním prožívá radost ze života i strádání v nemoci.

04.11.2014 5 z 5

Nečekané variace Nečekané variace George R. R. Martin

Měl jsem chuť na povídky a dostaly se mi zrovna pod ruku tyto od Martina. Skutečně nadšen jsem byl z dílka Mlhy z rána klesají, jež je pro mě lahodné tím, že autor nás přivádí k zamyšlení o tom, že není dobré za vším hledat za každou cenu fakta a všemu přijít na kloub, ale nechat si v sobě kousek místa pro něco, jenž dělá život trochu tajemnější, a proto i hezčí.

22.10.2014 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Pozor spojler!!! Hmyzoun proti všem. Policisté a Lincoln versus Amélie a Hmyzoun. Banda zabijáků versus Hmyzoun, Amélie a policisté. Zkorumpovaní policisté versus Hmyzoun, Amélie, Lincoln a dobří policisté... Ke konci jsem si už tipoval, kolik zvratů mě asi ještě čeká :-)

09.10.2014 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Autor ukazuje cestu, kterou buduje od začátku, a nabízí možný směr, kudy se vydat, když se člověku stane něco strašného.

13.09.2014 5 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Dle této knihy soudím, že učitelé to neměli lehké ani za starého Procházky. Oblíbená hláška : Tříďas:Ostatní mají z chování trojku, pane inspektore. Inspektor: Trojka je přeci také dobrá známka. Chlapci, dokažte, že si ji zasloužíte.

04.09.2014 5 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Já ho znám, on tu byl, tady všude seděl... Kde sedíš ty, ty, ty a ty. Tady všude seděl.

31.08.2014 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tohle se tedy opravdu povedlo. Partička policajtů, která kousek po kousku dává dohromady profil zrůdného sběratele. Dramatické situace jsou popsané takovým způsobem, že bychom nejraději skočili do děje a mučenou postavu zachránili ze spárů trýznitele.

11.08.2014 5 z 5

Hladová výprava Hladová výprava Madelon Hermine Székely-Lulofs

Tato kniha mě v knihovně nalákala svým zajímavým obalem, ovšem co se dělo uvnitř... Bože, větší hrůzu jsem snad ještě nečetl. Tudy ne, přátelé.

07.08.2014

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Přestože tato část historie je velmi zlá, tak samotné vyprávění vás nenechá s koutky úst v základní poloze. Sapkowski to podal jako jeden veliký koláč, z něhož si postupně ukrajujeme kousky dobrodružství hlavních hrdinů, jenž je okořeněno i trochou fantasy a v neposlední řadě úsměvnými rozhovory, kterým kraluje vševědoucí Šarlej.

10.07.2014 5 z 5

Kdysi dávno, jednoho jitra v tišině světa, v němž bylo méně hluku a více zeleně, kdy hobitové byli ještě početní a prospívali...

Pan Tolkien si po prožité válce více vážil života, a proto je z každého písmenka knihy cítit něco tak hezkého a uklidňujícího, že bychom ji měli číst nejméně dvakrát do roka. Hobit je taková malá-velká esence pro duši.

03.05.2014 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Líbil se mi tok úvah, jenž Hemingway v tomto díle často nechal rozproudit. Knihu jsem četl před časem a vzpomínám si (sice ne úplně přesně) na konfrontaci Jordanových myšlenek : "Možná, že ani tato válka nemá cenu... stejně se nic nezmění... ale má, jistěže má, protože všechno má cenu. To jen anarchisti, když se dostanou trochu do úzkých, všechno házejí za hlavu a chtějí se věšet... ale my ne, my budeme bojovat a půjdeme dál. "

21.04.2014 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Člověk musí asi projít peklem, aby dokázal napsat něco tak krásného.

29.03.2014 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Brett je prostě skvělý vypravěč- zkuste napsat knihu tak, že když ji pak někomu budete číst a každou chvíli vám z úst vyletí slovo jadrnec, vás ten dotyčný posluchač nepraští tou knihou po palici :-) Kdo umí, ten umí.

17.03.2014 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Ono je dobré, když si člověk jednou za čas přečte apokalyptické dílo, jako je třeba toto. Alespon si uvědomí, že to, co ted bere jako přirozený a trvalý stav věcí, může jednou úplně vykolejit.

14.03.2014 5 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Přestože hlavní hrdina není žádný James Bond, řešil situace velice stylově. Dějové zvraty dávaly dílu slušný spád, takže jsem se nakonec podivil tomu, po kom to ten Loving vlastně šel.

05.03.2014 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kam až může zajít lidská brutalita, tak to nám nacisté jasně předvedli. Odrovnat člověka tak, aby se již necítil člověkem, ale jen pouhým numerem. I v těch nejtěžších podmínkách se někteří rozhodli bojovat, protože věděli, že bez boje je to jistá smrt.

24.02.2014 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Věčný ohen, kde vystupuje postavička Vexlinga, považuji opravdu za majstrštyk. " Dali jste,“ pokračoval doppler, šklebě se drzým Marigoldovým úsměvem,„skromnou možnost asimilace trpaslíkům, půlčíkům, gnómům, dokonce i elfům. Tak proč bych já měl být horší? Proč mě nechcete dát to právo?Co mám udělat, abych mohl žít v tomto městě? Změnit se v elfku s laníma očima, hedvábnými vlasy a dlouhýma nohama? Ano? Proč je elfka lepší než já? Protože když uvidíte elfku, nevíte kam s očima, a když uvidíte mě, chce se vám zvracet? Běžte se vycpat s takovým argumentem. Já stejně přežiju. Vím jak na to."

13.02.2014 5 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Herec Fabius, který ve svých představeních odhaluje pravou tvář římského lidu - i samotného Caliguly, je nezapomenutelnou postavou tohoto románu.

06.02.2014 5 z 5

UFO UFO * antologie

Jediná věc, která je pro mě záhadou, je ta, že nevím, komu jsem tuto knihu půjčil. Hodně jsem se pobavil tím, jak lidé umějí býti fikaní, když chtějí nafotit létající talíř a on zrovna žádný neletí...

05.02.2014 4 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Jadrnec sem, jadrnec tam- prostě přejadrncováno. Brett je skvělý vypravěč, takže i když jsem z toho skoro zjadrncovatěl, s radostí se vrhnu na další díl jadrncování.

04.02.2014 5 z 5