Druss Druss komentáře u knih

Rituál Rituál Adam Nevill

Proč si na tuhle knížku vzpomenu vždycky, když se stmívá a já s báglem na zádech procházím ztemnělým jehličnatým lesem?

13.10.2022 4 z 5

Noir Noir David Hine

Hodně temnej Spidey. Kosti se lámou, lidi umíraj a ideály se hroutí. Bez příkras a pozlátka.

21.04.2020 5 z 5

Frank Frank Jason Aaron

Frank je v base, prochází krizí středního věku a hodnotí svůj dosavadní život. Má to všechno vůbec nějakej smysl nebo by bylo lepší se vzdát a umřít?
Málo akce, hodně vnitřních polemik.

16.04.2020 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Pro dnešní dobu důležitá kniha. Nepřijde mi, že by byl Snyder jednostrannej, prostě popsal věci, tak jak jsou. Rusko je bezpochyby obrovská hrozba pro svobodu a demokracii a USA pod Trumpem jdou pomalu, ale jistě k šípku... Je to poměrně děsivý a budoucnost se mi nejeví růžově....

Díky Českému rozhlasu za kvalitní poslech

06.12.2019 5 z 5

Bombarda Joe Bombarda Joe Zdeněk Šmíd

Zábavná oddechovka. Takovej Kulhánek light...

21.08.2019 3 z 5

Pro naši dobu povinná četba! Propaganda, dezinformace, hoaxy a podobný šméčka budou v našich životech přítomny v čím dál větší a sofistikovanější míře. Pokud se v tom nechcete úplně ztratit, čtěte...

24.03.2018 5 z 5

100 hodin, kdy umírala republika 100 hodin, kdy umírala republika Roman Cílek

Tady sedí ten slavnej citát o triumfu zla a dobrejch lidech, kteří sedí se založenejma rukama, jako ta prdel na hrnec. Od Mnichova po události popsaný v knížce. A přitom stačilo tak málo...

08.09.2017 4 z 5

Punisher: Valley Forge, Valley Forge Punisher: Valley Forge, Valley Forge Garth Ennis

Výborná protiválečná agitka a velmi důstojné rozloučení Ennise se sérií.

23.07.2017 5 z 5

Když bodá škorpion Když bodá škorpion Paul Anderson

Knížka není špatná, jen se občas hůř čte, protože její hlavní náplní je výčet situací kdy APC vozidla najela na minu. Časem to je docela ubíjející. Naštěstí to vyvažuje popis rozsáhlejších bojových operací. To knížka získá tempo a čtení příjemně odsýpá. Přesto bych "Když bodá škorpion" nedoporučil někomu koho válka ve Vietnamu vyloženě nezajímá ani někomu kdo s tímto tématem teprve začíná.

23.07.2017 3 z 5

Stíny paramského hvozdu Stíny paramského hvozdu Jan Kšanda

Dvakrát sem umřel, než sem došel na konec. Potřetí a naposled sem zařval ve finálním souboji! To prostě člověka nakrkne... Ale neva, dám si voraz a zkusím to znova! Jen se vydám lepší cestou. Snad...

29.06.2017 4 z 5

Black Panther Black Panther Stan Lee

Black Panther nikdy nepatřil mezi moje oblíbený hrdiny, tak jsem se trochu bál, že to mezi nama nebude klapat. Ale nakonec dost překvápko.
"Vidět Wakandu a zemřít" má jednoduchej, ale dobrej a hlavně ne úplně černobílej příběh. Sice sem furt fandil Wakanďanům, ale díky pohledu ze strany komandéra K'vvvra mi Srullové nepřišli úplně jako čirý zlo. Kresba super, správně drsná.
Starší příběh "Přichází Black Panther" mě moc nebavil. Nejlepší je na něm Thing, kterej furt hláškuje a rozdává rány. Jinak je to celý takový dost postavený na hlavu.

20.06.2017 4 z 5

Pražský tanec smrti Pražský tanec smrti Olga Von Barényiová

Tahle kniha neobsahuje fakta. Je to smyšlený příběh prezentovaný jako vzpomínky na Květnové povstání. Párkrát jsem opravdu uvažoval, že přestanu číst. Například u pasáží, kde židovka uprchlá z Terezína naříká, že se k ní Češi chovají hůř jak esesáci v koncentráku. Tohle opravdu není pohled z druhé strany barikády, tohle je jenom ubohá snaha jak pošpinit nenáviděné Čechy.

12.05.2017 1 z 5

Punisher: Dlouhá chladná tma Punisher: Dlouhá chladná tma Garth Ennis

Punisher a Baracuda se utrhli z řetězů! Tohle je jak třetí světová i když v ní bojujou jenom dva chlápci. Sprostý, krvavý, nekompromisní.

Tak vítej zpátky Franku!

25.04.2017 5 z 5

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Vždycky když sem zavítal do Brnoxu, cítil sem se jak ve Stínadlech bez žlutýho špendlíku na klopě kabátu. Teď se tam, spolu s tímhle šikovným průvodcem, chystám na pár výprav a jsem zvědavej jestli budou mít nějakej vliv na moje pocity z týhle vyloučený lokality. Chci najít Číňanovo pole!

22.02.2017 5 z 5

X-Men X-Men Chris Claremont

Premiéra je taková plytká a hloupoučká, zato Co bůh miloval, člověk zabil je asi nejsilnější příběh, co zatím v NHM vyšel.

30.01.2017 5 z 5

Válečné jizvy Válečné jizvy Chris Yost

Tohle hodně vysvětluje! Paráda!

15.11.2016 4 z 5

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Max Brooks

Jednotlivý příběhy jsou moc krátký na to aby mohly nějak víc zaujmout, takže ty tři hvězdy jsou jen za kresbu. Škoda, potenciál to mělo.

30.10.2016 3 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Foglarovy Stínadla jsou čtvrť, ve které bych chtěl vyrůstat!

19.10.2016 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

A kdybysme se už nikdy neviděli, bylo to krásný.

23.05.2016 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Slaďák maskovanej za detektivku s duchem... A já mu to zase sežral aj s navijákem!

24.08.2015 4 z 5