dris Online dris komentáře u knih

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Příběh se snaží neustále čtenáře šokovat a překvapovat, což ho činí těžko uvěřitelným a na začátku nadějně vystavěná zápletka, klesá na úroveň jednoho dílu amerického seriálu v produkci Jerryho Bruckheimera. Závěr: Někdy méně je více.

06.01.2021 3 z 5

Deník z Hirošimy Deník z Hirošimy Mičihiko Hačija

Mičihiko Hačija je určitě lepší doktor a pravděpodobně i meteorolog, nežli spisovatel. Velice poutavé přiblížení města a osudů lidí těsně po svržení atomové bomby, bohužel přerušuje zdlouhavé popisování chorob a zranění způsobených důsledkem výbuchu a ozáření. Závěr - Některé pasáže na úrovni lékařských zpráv, asi více ocení odborník, ale i tak kniha stojí za přečtení.

05.09.2018 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

I mě smetla ta skandinávská lavina jak na televizních obrazovkách (vynikající seriál Most) tak na knížních stránkách. Začal jsem Larsem Keplerem a musím uznat, že mě manželé Ahndorilovi dost bavili a jejich Joona Linna mě doopravdy zaujal. Teď mi v rukou přistál Netopýr a Jo Nesbø. Harry Hole mě okouzlil postava přesně dle mého gusta trošku jako Phil Marlowe. Netopýr funguje i jako malý průvodce Australií zjístíme něco málo o historii, mýtech a bájích protinožců také něco o kultuře Australáku. Pro náročnější Nesbø naznačí kde v Sydney zakoupit kvalitní drogy a šikovné prostitutky. Nesbø je celkově silný v popisu postav Andrew Kensington je velice zajímavá postava a pro Brigittu mi celou knihu tlouklo srdce. Napínavý příběh místy bohužel ztrací tempo například snové sekce kdy Harry vzpomíná na Kristin spíš otravují. Tak či tak je Netopýr kvalitní krimi/detektivka kterou doporučuji.
Závěr: Vypadá to tak, že celý rok 2016 stravím po boku Harry Hola a pevně věřím, že to bude sakra dobrý rok!

31.01.2016 4 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

Bílý den by udělal lépe jak pro sebe tak i pro čtenáře, kdyby zůstal na Aljašce a vůbec neodjížděl do San Franciska a tam nepotkal Didu.

15.09.2015 3 z 5