Drimwisible Drimwisible komentáře u knih

Expedícia. Môj ľúbostný príbeh Expedícia. Môj ľúbostný príbeh Bea Uusma

Knihu som si priala na Vianoce a tak sa aj stalo. Videla som ju na instagramovom účte vydavateľstva Absynth a už vtedy ma zaujala názvom, témou a obálkou. K jej preskúmaní som sa dostala až včera - v čase, kedy sme takmer všetci zavretí doma v karanténach a stretávame sa čo najmenej s ostatnými ľuďmi. Aký dokonalý čas na čítanie. Musím napísať, že som ju zhltla za pár hodín. Bála som sa, že bude obsahovať málo textu = málo príbehu, no mýlila som sa. Miesto, udalosti, postavy a celá nálada knihy sa mi okamžite dostala pod kožu a vtiahla ma do deja. Akokeby som putovala a objavovala priamo s autorkou, akokeby sa všetko odohrávalo predo mnou. Príbeh ma nútil ešte po zaľahnutí do postele rozmýšľať, v akej situácií sa nachádzali dobrodruhovia, čo sa odohrávalo v hlave Anny po vyslaní svojho milovaného na túto expedíciu, akou záhadnou a možno triviálnou chybou zahynuli, kde sa nachádza pravda a či túto pravdu o konci expedície vopred odsúdenej na zánik autorka rozlúšti. Napriek tomu, že viete o smrti týchto dobrodruhov už pred začatím čítania knihy, im budete držať palce a dúfať, že z toho vyviaznu živí. Na záver už len dodám, že stránka s obrázkom od Anny ako kýva balónu vo vzduchu naplneného vodíkom, ma rozplakal....

22.03.2020 5 z 5

Muž, ktorý sadil stromy Muž, ktorý sadil stromy Jean Giono

Krásna útla knižka, ktorú som našla v zaprášených poličkách Café Kušnierik na Pohoda Festival a prečítala na mieste jednym dúškom, pamätala si ju do marca minulého roku, keď som na ňu opäť narazila v brnenskom kníhkupectve, neskôr ako prerozprávaný podcast na internete. Nakoniec mi skončila na poličkách ako nečakaný darček od priateľa, ktorému som spomínala ako na mňa kniha zapôsobila. V jednoduchosti príbehu je krása, podstatné čaro je v nej dostatočne stroho napísané, aby vyniklo. :)

07.04.2019

Mladosť Mladosť Margita Figuli

Pohladenie na duši. Krása sama o sebe a zároveň kruté obdobie prvej svetovej vojny, všetky zážitky, udalosti, príbehy, drobné opisy prírody detskými očami sú popísané s takým citom, že po mne prebiehajú pri čítaní znenazdajky zimomriavky.

22.08.2018 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Nakoľko som ležala doma chorá a tiež rozkúskovaná po celom Vesmíre so začínajúcou depresiou zo vzťahu s priateľom, padla mi z našej knižnice rovno do rúk ďalšia kniha od Coelha. Musím povedať, že začiatok knihy ma takmer okamžite vcucol do svojho sveta svojou záhadnosťou zmiznutia tak zaujímavej ženy ako bola Ester. Kniha na mňa do prvej polovice zapôsobila ako brána cez ktorú sa vám otvoria tisíce dverí a občasné spojenie s prostredím Kazachstanu tomu dodávalo toľko mágie, že som dielo zhltla za deň. Na druhej strane som bola sklamaná z tak obyčajného? alebo až klišé záveru, pretože koniec prišiel celý akýsi neomalený a neusporiadaný. Čakala som na rozuzlenie, zvrat, no pre mňa bol koniec ako zlátanina viacerých kúskov dokopy. Každopádne kniha je veľmi ľahko čítaná až na sem tam neustále sa opakujúce slovné mantry alebo myšlienky. Škoda záveru, ale samozrejme závisí na pocite čitateľa. :)

11.11.2017 3 z 5

Zlaté ruky Zlaté ruky Cecil Murphey

Kniha sa mi dostala do rúk prostredníctvom kamarátky z rodiny adventistov. Určite som sa do nej nenáhlila, ale na odporúčanie mamy som sa do nej ponorila a nie nadarmo...Slová a silný príbeh ma neskutočne povzbudili a vzbudili vo mne obdiv voči zručným doktorom ako je Carson a to aj po osobnej stránke človeka. Určte doporučujem pre mladých ľudí aby si uvedomili svoje miesto na zemi a silu Boha. Krásna a dojímavá kniha s veľkými skutkami písaná skromným perom.

25.06.2013

Nevinní zmätkári Nevinní zmätkári Marek Zákopčan

Výstižné a vtipné. Na niektorých veciach som sa nad knihou rozosmiala, iné vtipné vecičky boli okukané, ale pre mňa to na knihe príliš neubralo. Situácie s ktorými sa každý raz stretne, trable, nečakané /niekedy áno/ zamotanie postáv,... Veľmi jednoducho sa celá číta, do rozprávačovho štýlu som sa hneď vžila a pohltil ma dej :) Akurát posledné stránky, záver, mi prišiel limonádový, no nejako sa to dalo prehliadnuť, keďže celé to bolo brané nejako s nadhľadom. Ja som si fantasticky pri tom oddýchla

12.05.2012 3 z 5

Príbeh našej lásky / Oliverov príbeh Príbeh našej lásky / Oliverov príbeh Erich Segal

Ako som začala čítať miniromán ( ešte v starom vydaní 97 z našej knižnice), prvé stránky ma príliš nezaujali a boli pre mňa .. chaotické. Ale ako sa vzťah Olivera a Jenny vyvíjal, naberal n azvláštnosti a neobyčajnosti, zhltla som knihu za niečo vyše hodiny. Pri konci, ktorý sa nedal oddialiť od takého krehkého, jemného, pravdivého obrazu som plakala. Nečakala som, že ma to tak zoberie, ale nedalo sa mi od toho ubrániť.

12.05.2012

Láska a jiné nemoci Láska a jiné nemoci Yoram Yovell

V knižnici ma kniha náhodne upútala. Zvyčajne si nebrávam knihy len tak, bez toho aby som do nej trošku kukla o čom je, no teraz sa mi to stalo. Prvé príbehy mi celkom šli, miestami (v neskorších kapitolách) som musela čítať viackrát jeden riadok, pretože boli tie psychologické výrazy a vysvetlivky dosť ťažké. Nebolo to z "našeho" prostredia, čo mi trošku vadilo, že príbehy sú o ženách a mužoch židovských a islamských. Posolstvo však bolo rovnaké. Kvôli pretínaniu odborných častí s viac prózovanými sa nečítala až tak zle ako neustále odborné keci, ktorým tak celkom nechápete, pokiaľ toho z psychologického diania nemáte naštudované.

11.12.2011 3 z 5

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

Viac sa mi páčila kniha- http://www.databazeknih.cz/knihy/prominte-je-tohle-uz-konecna-86755 kde je tiež len dialóg, ale nie e-mailový alebo inak neverbálny. Zo začiatku sa mi zdala "Emmi" príliš zbrklá, neodhadnutá na svoj vek-aspoň jej písanie tak pôsobilo. Ako sa to začalo zamotávať, vypálilo to celkom dobre, hlavne záver, ktorý som trochu tušila.:/
Rýchlo, ľahko prečítate nie rozľahlé dialógy a vtiahne vás do deja. Dokonca som sa sem-tam nasmiala pri komických situáciách. Nijak ma to nestrhlo z nôh, skôr dobré oddychové čítanie.

05.10.2011 3 z 5

Promiňte, je tohle už konečná? Promiňte, je tohle už konečná? Erika Pluhar

Dokonale ma pohltila atmosféra, dialógy, cit, nežnosť vyjadrovania... pre mňa najkrajší román.
Aj to, že sa stretávali príbehy dvoch ľudí, takže sa tam odohrávali aj akési malé roly popri ľúbostnom spoznávaní. V dialógoch sršala jemnosť a jednotlivé Smelikove a Nelyne monológy do seba úžasne zapadali. Treba pri nej rozmýšľať, no ľahko sa do nej vnoríte. Keď som prekladala stránky rozhostilo sa vo mne akési príjemné teplo, atmosféra, nesilenosť. Dovŕšil to u mňa príbeh o púšti, čo bolo akési zakončenie a určite sa k nej vrátim, pretože to je moja srdcoka. Veľa mi dala.

26.09.2011 5 z 5

Traja v člne a pes Traja v člne a pes Jerome Klapka Jerome

Kniha je ľahko napísaná, niekedy sa zdalo, že až detsky, ale autor dokáže naozaj komicky vykreslovať situácie.
Aj preto som sa pri jej čítaní často pristihla ako sa smejem, vtipné, každodenné situácie podáva s ľahkosťou a pravdivosťou. Poukázané je tam aj na ľudské návyky, odcudziteľnosť ľudí a podáva to nevšednými príbehmi. Ich základom je suchý anglický humor, aspoň tak mi to príde.:) Nieje nejako literárne najzaujímavejšia, ani neobsahuje hlboké myšlienky, ale tie, ktoré tam sú, sú pravdivé.
Bolo to pre mňa ľahké čítanie, pri ktorom som si naozaj oddýchla.

12.08.2011 3 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Vynikajúca kniha od začiatku do konca. Najprv pri prvých vraždách som mala aký taký obraz páchateľa, no potom som už nevedela kto to vlastne vraždí v egyptskej rodine. Ale kniha bola skvelá, doporučujem!

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Knihu som začala čítať asi pred rokom, ale následkom nudnosti som ju po pár kapitolách prestala čítať...Tento rok som sa odhodlala, že ju prečítam, no znovu sa mi asi po polovičke knihe atalo to, čo po prvý krát. Jediná kniha, ktorá ma skoro unudila k smrti je táto! Čakala som na nejaké vyvrcholenie, alebo prekvapenie, nič sa však nedialo. Okrem toho, kniha bola zvláštne napísaná (možno preložená v SK), zle sa mi čítala a vety vyzerali, ako by ich písal nejaký prvák.

30.11.-0001 1 z 5

Kroniky Prydainu – kniha první Kroniky Prydainu – kniha první Lloyd Alexander

Kniha ma prestala baviť po pár stránok....:(

30.11.-0001

Spravodliví Spravodliví Jonathan Freedland

Kniha ma bavila od prvého začiatku aj keď zo začiatku to bolo trolinku nudné.
Ale čoraz viac som ju čítala, tým ďalej sa zamotávala, bola napínavejšia a zaujmavejšia. Vyvrcholenie bolo celkom nečakané. Nedalo sa od nej odtrhnúť. Je tam veľa o židovskom náboženstve a niečo aj z kresťanského. Určite doporučujem!

Buď já, nebo pes! Buď já, nebo pes! Ivo Eichler

Celkovo sa mi kniha páčila, mnoho rád, ale lepšie knihy o psoch, čo som čítala boli skôr od Vilmosa Csányiho-Keby psy vedeli rozprávať- a od p.Desenského-Jak spoznat psí duši.

30.11.-0001 3 z 5

Keby psy vedeli rozprávať Keby psy vedeli rozprávať Vilmos Csányi

Knihu práve čítam a veľmi sa mi páči. Vilmos pridáva ku svojím znalostiam a výskumom krásne príbehy nielen o psoch, ale aj o zvieratách. Poskytla mi veľa informácií, je príjemne napísaná a je v nej písané nielen o psom správaní, ale niečo aj o vlčích a ľudských zvykov, správaní. Rozoberá rôzne témy a ja osobne doporučujem, veľmi sa mi páčila. Plánujem prečítať aj ostatných 22 kníh.

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Jedinečná kniha, plná fantázie. Prečítala som ju na jeden hlt a doporučujem ju takmer všetkým! Ale je ťažšia pre mladších fantasy čitateľov.
Určite jedna z tých najlepších, čo som čítala.

30.11.-0001