Drevak Drevak komentáře u knih

Kořeny Kořeny Alex Haley

Co k této knize říci? Snad jen, že je sice delší ale opravdu skvělá.

Battle Owl - První plavba Battle Owl - První plavba Tomáš Marák

Sovu jsem znal z internetu a tak mne zajímalo jak se předvede v knižní podobě. Z mého pohledu super a příběh v knize taky :D

Korektor Korektor Jana Kilianová

Korektora jsem znal z internetu a tak jsem si musel pořídit i knižní verzi. Rozhodně toho nelituji ;)

Moudrost Etiopie Moudrost Etiopie Pavel Mikeš

Je velice zajímavé porovnávat naše česká a etiopská přísloví. Jak napsali již autoři, je zde krásně poznat "univerzalita" myšlení lidí, ačkoliv dotyční žijí ve zcela odlišných podmínkách.

30.10.2013 4 z 5

Etiopie v letech 1923–1935 Etiopie v letech 1923–1935 Jan Záhořík

Další ze zajímavých knih z historie v podstatě jediné africké země, která nikdy nebyla pod koloniální nadvládou.

30.10.2013 5 z 5

Jamajka Jamajka Markéta Křížová

pro někoho kdo o Jamajce neví vůbec nic bude kniha jistě přínosnou publikací.

30.10.2013 3 z 5

Každý, kdo unese oštěp...: První a poslední Mussoliniho vítězství, válka o Habeš 1935–1936 Každý, kdo unese oštěp...: První a poslední Mussoliniho vítězství, válka o Habeš 1935–1936 Roman Cílek

Skvělá kniha jež uvádí mnoho faktů o jedné z Italsko-Etiopských válek.

30.10.2013 5 z 5

Literatury severní Afriky: Alžírsko, Tunisko, Maroko, Libye Literatury severní Afriky: Alžírsko, Tunisko, Maroko, Libye Svetozár Pantůček

Díky této knize jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o několika státech sev.Afriky a jejich literatuře.

30.10.2013 4 z 5

V zemi krále králů V zemi krále králů Josef Šebesta

Další zajímavé čtení a pohledy na Habeš, respektive Etiopii.

29.10.2013 4 z 5

Na dvoře krále králů Na dvoře krále králů Ryszard Kapuściński

Zajímavá kniha a pohled ze zajímavého úhlu na mnohé věci v knize popisované

29.10.2013 5 z 5

Colonel Toby Colonel Toby Čestmír Sládek

Vzhledem k tomu, že se sám zajímám o historii Etiopie a to ze všech možných úhlů pohledu, tato kniha mi přišla jako velice zajímavá. Stejně jako například starší Kapuczinskeho kniha "Na dvoře krále králů". Rozhodně doporučuji

29.10.2013 5 z 5

Blázen a jiné paraboly Blázen a jiné paraboly Chalíl Džibrán

skvělá kniha, tak jako i další z jeho pera.

31.03.2013 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Skvělá kniha. Jen mi, podobně jako u knihy Mezisvět, přijde nedokončená. Nebo prostě jakoby stále otevřená...

08.11.2012 5 z 5

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

Mám rád Gaimana a jeho dílo a tohle mě opravdu bavilo. Jen škoda, že dílko není delší. Když jsem si říkal co a jak bude dál, přišel konec knihy...

29.10.2012 4 z 5

Rastafari Rastafari Ota Halama

Pro člověka, který o rastafari neví vůbec nic je to skvělá kniha k seznámení se s danou kulturou/vírou/problematikou. Pro člověka, jež se už nějakou dobu zajímá, nepřináší nic nového ani zajímavého. A je také znát, že materiály na tuto knihu ležely někde téměř deset let, než vyšly v této podobě.

16.10.2012 2 z 5

Město červeného prachu Město červeného prachu Ben Okri

Zajímám se o Afriku a tak jsem se jednou dostal úplnou náhodou i k této knize. Nemohu jinak než doporučit.

Poutník Poutník Chalíl Džibrán

Pokud byste se náhodou dostali nejprve k této knize pak doporučím přečíst od tohoto autora ještě minimálně knihy "Prorok" a "Zahrada Prorokova".

16.10.2012 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Jak napsal kolega níže. Kniha dokáže obohatit den. Doporučit bych mohl ještě titul Kosti a svaly zenu.

Kosti a svaly zenu Kosti a svaly zenu Paul Reps

Skvělá kniha. Rozhodně doporučuji k přečtení. Případně ještě knihu Oceán v kapce rosy.

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Má nejoblíbenější kniha již po dlouhá léta. Náhodou jsem na ni narazil v knihovně kamarádových rodičů, vypůjčil si ji od nich (ano vypůjčil, v té době se knihy ještě normálně půjčovaly neb je lidé vraceli. Ne jak dnes) a během víkendu přečetl; a nakonec sháněl po knihkupectvích a antikvariátech, abych získal přesně toto vydání. Tím jsem se seznámil s panem Kerouacem a mohl se více ponořit do jeho díla.

16.10.2012 5 z 5