Drevak

KořenyKořenyA. Haley

Co k této knize říci? Snad jen, že je sice delší ale opravdu skvělá.

Battle Owl - První plavbaBattle Owl - První plavbaT. Marák

Sovu jsem znal z internetu a tak mne zajímalo jak se předvede v knižní podobě. Z mého pohledu super a příběh v knize taky :D

KorektorKorektorJ. Kilianová

Korektora jsem znal z internetu a tak jsem si musel pořídit i knižní verzi. Rozhodně toho nelituji ;)

Moudrost EtiopieMoudrost EtiopieP. Mikeš

Je velice zajímavé porovnávat naše česká a etiopská přísloví. Jak napsali již autoři, je zde krásně poznat "univerzalita" myšlení lidí, ačkoliv dotyční žijí ve zcela odlišných podmínkách.

Etiopie v letech 1923–1935Etiopie v letech 1923–1935J. Záhořík

Další ze zajímavých knih z historie v podstatě jediné africké země, která nikdy nebyla pod koloniální nadvládou.

JamajkaJamajkaM. Křížová

pro někoho kdo o Jamajce neví vůbec nic bude kniha jistě přínosnou publikací.

30.10.2013

Každý, kdo unese oštěp...: První a poslední Mussoliniho vítězství, válka o Habeš 1935–1936Každý, kdo unese oštěp...: První a poslední Mussoliniho vítězství, válka o Habeš 1935–1936R. Cílek

Skvělá kniha jež uvádí mnoho faktů o jedné z Italsko-Etiopských válek.

Literatury severní AfrikyLiteratury severní AfrikyS. Pantůček

Díky této knize jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o několika státech sev.Afriky a jejich literatuře.

30.10.2013

V zemi krále králůV zemi krále králůJ. Šebesta

Další zajímavé čtení a pohledy na Habeš, respektive Etiopii.

29.10.2013

Na dvoře krále králůNa dvoře krále králůR. Kapuściński

Zajímavá kniha a pohled ze zajímavého úhlu na mnohé věci v knize popisované

Colonel TobyColonel TobyČ. Sládek

Vzhledem k tomu, že se sám zajímám o historii Etiopie a to ze všech možných úhlů pohledu, tato kniha mi přišla jako velice zajímavá. Stejně jako například starší Kapuczinskeho kniha "Na dvoře krále králů". Rozhodně doporučuji

29.10.2013

Blázen a jiné parabolyBlázen a jiné parabolyC. Džibrán

skvělá kniha, tak jako i další z jeho pera.

31.03.2013

Kniha hřbitovaKniha hřbitovaN. Gaiman

Skvělá kniha. Jen mi, podobně jako u knihy Mezisvět, přijde nedokončená. Nebo prostě jakoby stále otevřená...

08.11.2012

MezisvětMezisvětN. Gaiman

Mám rád Gaimana a jeho dílo a tohle mě opravdu bavilo. Jen škoda, že dílko není delší. Když jsem si říkal co a jak bude dál, přišel konec knihy...

29.10.2012

RastafariRastafariO. Halama

Pro člověka, který o rastafari neví vůbec nic je to skvělá kniha k seznámení se s danou kulturou/vírou/problematikou. Pro člověka, jež se už nějakou dobu zajímá, nepřináší nic nového ani zajímavého. A je také znát, že materiály na tuto knihu ležely někde téměř deset let, než vyšly v této podobě.

16.10.2012

Město červeného prachuMěsto červeného prachuB. Okri

Zajímám se o Afriku a tak jsem se jednou dostal úplnou náhodou i k této knize. Nemohu jinak než doporučit.

PoutníkPoutníkC. Džibrán

Pokud byste se náhodou dostali nejprve k této knize pak doporučím přečíst od tohoto autora ještě minimálně knihy "Prorok" a "Zahrada Prorokova".

Oceán v kapce rosy - zenové příběhyOceán v kapce rosy - zenové příběhyH. Brunel

Jak napsal kolega níže. Kniha dokáže obohatit den. Doporučit bych mohl ještě titul Kosti a svaly zenu.

16.10.2012

Kosti a svaly zenuKosti a svaly zenuP. Reps

Skvělá kniha. Rozhodně doporučuji k přečtení. Případně ještě knihu Oceán v kapce rosy.

Dharmoví tuláciDharmoví tuláciJ. Kerouac

Má nejoblíbenější kniha již po dlouhá léta. Náhodou jsem na ni narazil v knihovně kamarádových rodičů, vypůjčil si ji od nich (ano vypůjčil, v té době se knihy ještě normálně půjčovaly neb je lidé vraceli. Ne jak dnes) a během víkendu přečetl; a nakonec sháněl po knihkupectvích a antikvariátech, abych získal přesně toto vydání. Tím jsem se seznámil s panem Kerouacem a mohl se více ponořit do jeho díla.

Mag & Satori v PařížiMag & Satori v PařížiJ. Kerouac

Byť mám většinu z díla pana Kerouaca velice rád, tohle dílko mne v podstatě ničím nezaujalo a ke konci jsem se prokousal s vypětím všech sil...

Na cestěNa cestěJ. Kerouac

Naprosto dokonalá kniha, skvěle čtivá. I přes poměrně dost stránek jsem ji přečetl za tři dny.

Obyčejný mužObyčejný mužP. Rusesabagina

Opravdu vynikající kniha popisující situaci jaká ve Rwandě vznikla a o hrdinství jednoho muže, který ač ohrozil sám sebe, zachránil na 1200 lidí před jistou smrtí. Jak píše Dean, zařadil bych to klidně jako povinnou četbu.

14.10.2012

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham

Konečně jsem se k této knize dostal a rozhodně nelituji. Ačkoliv normálně čtu spíš literaturu faktu, u téhle knihy jsem se zasekl a za pár dní ji přečetl.

19.05.2012

Nádraží PerdidoNádraží PerdidoC. Miéville

Dal jsem na radu známého, který mi již doporučil například Gaimanovo NikdyKde a stejně jako v předchozím případě jsem byl velice překvapen. Samozřejmě v pozitivním smyslu slova. Nádraží Perdido je naprosto skvěle napsané a autorovy popisy míst mi umožnily si ony scenérie krásně představit a vytvořit v hlavě. Zkrátka kniha rozvíjí naši fantazii a tvořivost, narozdíl třeba od televize. V brzku se pustím do titulu Jizva taktéž od p.Miévilla

A navíc příběh v knize končí zcela jinak než si čtenář až téměř do konce myslí...

19.05.2012