DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

První půlka bylo jedno velké prokousávání děje ničeho a čekání jestli tak už něco?
Ale druhá půlka mě pohltila jak moře. Děj se rozjel a četlo se to jedním dechem až do konce. Bavilo mě jak kniha byla napsaná i postavy a fantazie. Myslím že kniha ma velký potenciál. No a ten konec! Šup sem s druhým dílem

11.11.2023 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Noo historky z Tinderu za mě byly lepší ale tohle byla taky sranda dokonce i s pár skvělými úvahami ale většina toho již Lucie řekla ve svém stand upu na YouTube. Ale i tak jsem se pobavila a na odlehčení svatebního stresu i mysli si myslím že je kniha parádní.

09.11.2023 3 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Cassandra umí krásně psát a je velmi kvalitním fantasy autorem ale tedy to bylo prokousávání a Kordelie taková princeznička která neví co vlastně chce. Potěšil mě konec ale ve finále byl velmi předvídatelný autorka mela za mě již lepší serie

09.11.2023 2 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Stejně jako květiny usychající pod rukou Persefony i tahle kniha byla jako zvadlá kytka.
Klišé průměr/podprůměr. Tohle rozhodně nebyla fantasy jen erotickou romantická s pár fantasy prvky. Kniha mě dějově vůbec do podsvětí nezatahla, postavy nudné nezáživné a ničim neobohacující a také předvídatelná. Dejte mi mince ať nemusím plout v plytké řece v Hadově říši. Jediné plusové body má kniha za obálku a nápad ale tím to tak končí.

07.11.2023 1 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Tohle není žádná pohadka na dobrou noc ale opravdu těžké čtení. Co kapitola to krutý mráz severu. Myslím že takový život si neumíme představit nebo možná radši nechceme. V některých částech mi kniha až tak nenotovala a občas trošku houpačka rázu fikce? Nebo fakt?
Za přečtení to stalo ale znovu bych se ke knize nevrátila Svědectví je za mě osobitějším a poutavějším čtením.

03.11.2023 3 z 5

Naše bouřlivé konce Naše bouřlivé konce Chloe Gong

Tahle kniha se opravdu těžko hodnotí tak bych to vzala konstruktivně.

Kniha byla opravdu skvěle napsaná a k tomu jakým způsobem dokázala autorka protnout dějiny a skutečnosti roku 1927 kniha je opravdu obsáhlejší oproti minulém dílu ale za to je kvalitně propracovaná. A líbili se mi hlavní postavy i jejich charakter Roma a Juliette jsou skutečně inspirující odvážné duše. A ten napínavý konec stal za to

Co ale knize musím vytknout tak děj který se za mě až příliš táhl a ačkoliv v jedničce se mi zdálo že to funguje tady mi to nějak už nedávalo smysl gangy, virus, nestvůry a do toho prostředí nějak mi nesedlo téma a kombinace.

Ovšem nic z toho neubírá na čtivosti a na nahlédnutí pod pokličku historie kterou si v učebnici dějepisu nepřečtere i osobním pohledu autorky a její vykreslení příběhu které jsou součástí jí samotné.

03.11.2023 3 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

Tak tohle byla jízda. Myslela jsem si že půjde o 2 díl který bude jen vycpávkou ale bylo to neskutečné. Myslím že ta správná kniha musí přijít v ten správný čas. Mě kniha neskutečně překvapila a sedla. Jak postavami tak prostředím a ta úžasná fantasy a propracovaný svět!
V prvním díle mi sestra hlavní postavy moc nesedla ale autorka jí dodala šmrnc i patřičný charakter, vše se hezky vyvíjelo mám ovšem malý rejpanec a to na to jak se kniha vlastně dlouho dopracovávala do konce který za mě byl ukončený sice naprosto pohádkově ale až příliš snadno a rychle.
Těším se ovšem na její další knihy a s touto duologií mi udělala radost. :)

01.11.2023 5 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Tuhle autorku jsem nečetla tak dlouho že jsem úplně zapomněla jak skvěle píše resp. Od nástrojů smrti píše pořád stejně a čerpá ze stejného světa který vždycky v nové sérii obohatí o něco nového a originálního. Ačkoliv je to víceméně stále totéž tak po dlouhé pauze musím říct že me svět zase vtáhnul. Líbí se mi zpusob jakým autorka píše na tomle díle mi akorát trošku svrběli ruce z hlavní postavy a také konec?? Jakože cože proč? Uvidíme co bude za pootevřenými dveřmi které dvojka zanechala tak hurá na třetí díl.

01.11.2023 3 z 5

Císařovna kostí Císařovna kostí Andrea Stewart

Zdá se mi že kniha dodržela tradici druhých dílů. První díl mě velice zaujal svou originalitou, světem i propracovaným dějem.
Jsem ráda že autorka zachovala charakter postav i dějovou linku. Nicméně se mi zdá že u druhého dílu se děj nějak zvlášť nepohnul přesto že většina byla velké prokousávání a občasné tlachání o ničem.
Tento díl mě úplně nenavnadil na další ačkoliv obsahoval informace o kterých jsem si jistá že bych ve třetím díle byla ztracená. Snad si autorka nechává všechnu energii na třetí díl?

26.10.2023 2 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Vcelku kniha nic extra. Čekala jsem kouzelný knižní svět a zatím dětská dobrodružná.
Nesedla mi hlavní ukňouraná hrdinka ani prostředí a za mě kniha dějově nedávala smysl spíš to byli přeskoky a zas změna. Kniha nezaujala ani obálkou. Za mě bohužel ale věřím že si najde své črenáře

26.10.2023 1 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Pozor SPOILERY

Tahle kniha se těžko hodnotí.

Nejprve výtky: ;)

Tohle bylo stejné klišé jako ta obálka. Kniha není nějak originální, dějově a ani světem zajímavá. Lara která na začátku byla drsňák pěkně vyměkla, dále zranění, jak na střídavém páse a Král tvrdý vůdce s ostrými tvářemi ale hladkým, sladkým srdcem. Holínky, bahno, pletení až příliš zbytečných postav okolo a jejich jmen (především začátek jména od A) a pak ta zatraceně divná scéna se žralokem. Zkrátka klišé.

Přítky:
Svým způsobem mě kniha i bavila a překvapila. Pořád se něco dělo, kniha se četla velice svižně, Také se mi líbí že je kniha doplněna bonusovými kapitolami a myslím že by mi vůbec nevadilo kdyby dvě ne až tak vedlejší postavy měli svou dějovou linku, která by myslím děj obohatila. Zároveň mě kniha několikrát pobavila humor za mě kraloval daleko lépe než knižní Vladař

Také mě překvapil konec který krásně pobízí k přečtením dalšího dílu. Uvidíme kam až to Lara doplave.

25.10.2023 3 z 5

Přemýšlej jako umělec Přemýšlej jako umělec Will Gompertz

Velmi zajimava kniha o umění ale i umělcích s přidáním několika zajímavostí o nich. Čekala bych více různorodých umělců ale i tak mě kniha bavila.

25.10.2023 3 z 5

Cyklus života Cyklus života Erel Shalit

Čekala jsem trochu jiné zpracování od knihy. Myšlenky životní cesty mi přišly zajímavé ale zpracování z pohledu biblických příběhu už tolik ne.

25.10.2023 2 z 5

Život s vysokou inteligenciou Život s vysokou inteligenciou Monika Stehlíková

Velmi empaticky napsaná kniha k pochopení talentovaných a nadaných. Odborná ale i plná milých myšlenek do života. Zároveň usnadňuje i vnímání "sebe sama jako nadaného"

25.10.2023 4 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Výzkum na výzkum.
Za mě velice zajímavá kniha, která rozebírá jednotlivé experimenty, vědce, pokusy a psychologické testy. Autorka smýšlí velice lidsky a z praktického pohledu.
Knihu hodnotím jako velmi přínosnou do oboru

25.10.2023 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

O této knize jsem neměla ani tušení a náhodou jsem na ní narazila v knihkupectví. Málokterý český Fantasy píšící autor mi sedne ovšem tato autorka mě velice mile překvapila.
Kniha byla naprosto skvěle zpracovaná. Líbilo se mi zasazení mystična do historické doby 19. století. Autorka má veliký cit pro psaní. Četlo se to stejně krásně jako se dívalo na samotnou obálku. Líbilo se mi že autorka přidala několik vysvětlivek, a že je kniha autentická s historickou dobou. Líbil se mi i příběh Žofie, která byla opravdu statečná a ctižádostivá postava zároveň její schopnosti mi sedli do podzimní nálady.
To, co bych ovšem knize vytkla ačkoliv nerada, je právě děj, který mě zhruba od půlky až tak nezaujal jako na začátku, kdy mě se zabořeným nosem v knížce pohltil.
Celkově jsem ale velice ráda že jsem si knihu přečetla doufám a věřím že bude mít úspěch

21.10.2023 4 z 5

Vzplanutí: První kolo Vzplanutí: První kolo P. S. Herytiera (p)

Po knize jsem sáhla čistě náhodou zaujala mě zajímavou obálkou a určitým způsobem jsem si myslela že půjde i o fantasy bohužel ne. Kniha je jedním velkým klišé, nezaujal mě ani způsob jakým byla kniha napsaná, ale ani hlavní postavy, jejich jednání mi připadalo úplně nesmyslné hlavně tedy hlavní hrdinky. Máme tu hate vs love které se střídá jako ponožky chvíli: Pojď sem! ale pak: Jdi pryč!
neustále opakující se fráze "za všechno můžeš ty!"
A co se děje týče za mě byl umělé dramatický zabalený ve vrstvě vulgárních slov a také spousty zbytečných vedlejších postav.

Kniha nese název vzplanutí Ale za mě nevykřesala ani jiskru. Škoda

21.10.2023 1 z 5

Psychoanalytická párová terapie Psychoanalytická párová terapie Slavoj Titl

Kniha byla velice přínosná protože obsahuje spoustu věcí z praxe ale také spoustu odborností musím v knize ovšem vytknout některé věci které jsou za mě už v dnešní době hodně na jiném břehu samozřejmě člověk nemůže soudit knihu na základě dnešní doby když vycházela v jiné době svět se velice rychle mění ale spoustu věcí v párech a párových problémů zůstává stejných.

21.10.2023 3 z 5

Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Shannon Lee

Od této knihy jsem čekala obyčejnou rozvojovou knihu ale je rozhodně neobyčejná. Kniha obsahuje několik životních moudrostí ale také životních fází pocitů a prožitku a vlastně není až tak návodem jako spíš možností jak se lze na situaci podívat. Tím že je kniha napsaná dcerou Bruce Leeho tak vypráví i několik zajímavostí z osobního života. Knihu rozhodně stojí za to mít v knihovně a postupem času i během života se k ní vracet.
Vřele doporučuji a jsem velice ráda že jsem na knihu narazila

21.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

2 díl mě bavil daleko víc než ten první ani jsem to nečekala. Opět samozřejmě krásná obálka a originální děj. Jde teprve o druhou knihu proto jsem nečekala že to nějak dopadne jelikož autorka zmínila že tato série nebude Pouze trilogii ale několika dílnou sérií. Co se týče děje, tak kniha má velké plus v tom že se pořád něco dělo čímž byla kniha velice čtivá na druhou stranu musím říct že děj jako takový byl a je hodně rozvětvený do různých rozměrů a zdá se mi že čas od času i do nedotažených myšlenek. Co mě osobně příjemně sedlo tak jsou hlavní postavy Brexley mi tam hezky sedí Není to žádná křehoučká princezna a líbí se mi i rozvoj její postavy a co se týče Warwica ten byl spíše takovou zpestřující kulisou. Ačkoliv se děj neposunul nikam v milostné lince skvěle se posunul v té dějové lince.

Uvidíme co nás bude čekat dál snad stejná dávka napětí a akce. Na třetí díl se rozhodne těším protože se má odehrávat v Praze a věřím že bude stejně nadupaný jako tento

15.10.2023 4 z 5