DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

O téhle klasice jsem již slyšela ale přečteno mám až nyní. Příběh velmi dojemný ale zároveň i velkým moudrem do života i zamyšlením se nad smrti s prostým faktem. Všichni zemřeme. Ke konci už půjde jen o úhel pohledu.

"Láska je jediný rozumný skutek"

23.01.2024 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Kniha mi tedy moc nesedla. Velmi se mi líbil autorčin styl popisu a i fantazie a moře ale děj i postavy za mě suchota a morbidita a u některý scén jsem si říkala proč?? A celkově kniha nezaujala připadalo mi že ten mořský čarokrásný svět si jde tak nějak svojí cestou od toho původního a když se propletli nedávalo smysl.
A poté ten divný konec??

08.01.2024 1 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou líbí se mi jak propojuje různé svety, časové linie i dobu. Také krásné ilustrace. Dějově byla kniha pozoruhodně zajímavá, místy se táhla ale jinak stála za to. Jeden díl mi tedy stačil ale za to obohatil

01.01.2024

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Milý jednoduchý příběh se špetkou kouzla, bylo to milé počtení do klidných dnů.

11.12.2023 3 z 5

Kaikéjí Kaikéjí Vaishnavi Patel

Musím říct že kniha mě bavila hlavně na začátku asi mi celkově nesedla jak byla psaná nezáživně. Druhá půlka knihy mi vůbec nesedla čekala jsem víc a to především dějově i co se týče hlavni postavy. Líbila se mi magie i popis světa ale už jsem na toto téma četla poutavějši knihy i co se mytologie a prastaré historie týče

08.12.2023 2 z 5

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Kniha mě zaujala hned na první pohled z autorů jsem znala jen pár ale přesto mě to velmi zaujalo. Některé povídky mi sedly víc než ty jiné některé mě bavili až moc ty jiné mě nebavily vůbec. Byl to takový mix, takže si myslím, že si každý v knize může najít to svoje pravé ořechové. Já ho našla především ve fantasy povídkách. Líbí se mi s jakým nádechem povídky přepracovávají klasické pohádky občas s mrázem na zádech občas jim přidají nový rozměr. Myslím že kniha krásně rozšiřuje obzory i pokud vás zaujme nějaký autor kterého jste doteď neznali.

07.12.2023 4 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Tohle byl velice za srdce uchycující příběh Líbilo se mi kam se děj posunul v průběhu knihy i co se týče hlavních postav v knize je zároveň rozebíráno téma dětské obrny které má autorka i na základě reálných souvislostí dobře zpracované. Kniha měla své kouzlo A četla se dobře Nicméně to za mě nebylo nic světoborného co by mi vzalo dech bylo to zkrátka oddechové počtení kdy člověk vlastně jen čeká a předvídá jak to dopadne.

07.12.2023 3 z 5

Mládí je v hlavě Mládí je v hlavě Jarmila Frejtichová

Za mě bylo skvělé poznat známé osobnosti i z z trochu více osobní stránky. Z knihy si člověk může odnést zajímavé typy jak pojmout své stáří a jak pracovat s procesem měnící se etapy života. Zároveň se i zasmát protože rozhovory jsou odlehčené a místy opravdu k začtení

04.12.2023 4 z 5

Manuál pro moderní mámy Manuál pro moderní mámy Susanne Mierau

Nemyslim si že by to byl úplně návod pro to jak vychovat sebevědomé a zdravé dcery. Spoustu věcí je o kulturách a historii ale hlavně o tom, jak jsme vyvhováváni my.
Líbí se mi, že kniha skrz vlnu feminismu připomíná důležité aspekty výchovy a to s láskou, trpělivostí a podporou a zároveň připomíná, že žena nemusí být jen matkou a i když jí je není to její jediná role.

04.12.2023 3 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Taková milá nenáročná lehká oddechovka ale bohužel nic víc. Příběh zajímavý a rozhodně by se neměla podceňovat inteligence žádných živých tvorů, líbilo se mi jak se autorka do tohoto tvora vžila :) ale pokud bychom se chtěli opravdu neco dozvědět je lepší kniha jež autorka sama doporučovala - duše chobotnic

29.11.2023 2 z 5

Naději se dá naučit Naději se dá naučit Dan Tomasulo

Kniha je velmi přínosná a osobně mi sedla názory, praktickými příklady i pohledem na život. Může hodně pomoci i co se týče úhlu pohledu a je velmi presvědčivá
Ano, naději se dá naučit :)

27.11.2023 5 z 5

Nenásilná komunikace: řeč života Nenásilná komunikace: řeč života Marshall Rosenberg

Myslím že kniha může v mnohém ulehčit komunikaci a také zlepšit efektivitu i postoj k problematickému rozhovoru. Nicméně v praxi si nejsem jistá jejího uplatnění.

27.11.2023 3 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Třetí díl mi teda moc nesedl za mě poněkud klíšé, co se týče i myšlenky typu záchrana světa připadá mi, že prvotní jiskra prvního dílu se vytratila a také ohněm zapálené postavy se mi zdáli vyhaslé. Kniha byla i vtipná odlehčená a místy tedy velké zvratné překvapení jinak poměrně předvídatelná. Čekala jsem od třetího dílu asi víc ale i tak oceňuji završení serie.

26.11.2023 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Milý a odpočinkový příběh na počtení a zahřátí u srdce.

24.11.2023 3 z 5

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

Atlasův Paradox krásně naplnil Klišé 2 dílu klasický vycpávkový díl. Líbilo se mi že autorka více přiblížila magii kterou v prvním díle poněkud jen naťukla hodně mě baví svět a baví mě i samotné schopnosti které jsou vysvětleny i na základě vědeckých faktů Nicméně děj knihy byl poněkud chudý nic extra se nedělo když teda nepočítáme konec který autorka nechala napínavě otevřený nicméně předvídatelný v dalším díle budu určitě pokračovat

23.11.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha byla dobře napsaná ale nečetlo se to příjemně. Upřímně mě to docela dostalo celá atmosféra knihy byla poměrně negativní a suchá. Myslím že nic podobného už číst nemusím

23.11.2023 3 z 5

Zloděj hvězdného prachu Zloděj hvězdného prachu Chelsea Abdullah

Z knihy mám trochu smíšené pocity . Máme tu nádherně a originálně vykreslený svět do toho postavy kde každá z nich je jedinečná svým charakterem, schopnostmi nebo postavením ve společnosti. Na to že autorka staví knihu na tradičních příbězích je kniha zcela originální. Velice mě bavil svět ve kterém se děj odehrával. Na druhou stranu mi kniha přišla občas opravdu matoucí a také zdlouhavá místy byl děj ne až tak záživný bylo to hodně dlouhé klubko které jsem muselo postupně rozplétat aby se vlastně člověk k něčemu dostal. Písek času této knihy se občas sypal opravdu pomalu ale ke konci už kniha opět nabrala na zajímavosti A co se konce týče skvělé nadchnul pro pokračování. Když jsem si knihu pořizovala Netušila jsem že se bude jednat o trilogii Nicméně až u nás vyjdou další díly ráda se do nich pustím.

19.11.2023 4 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Tahle autorka mi už opravdu hodně chyběla jelikož jsem od ní přečetla všechny její knihy Tak jsem čekala kdy vydá něco dalšího. Jsem ráda že píše pořád stejně naprosto skvěle čtivě pohádkově Ačkoliv se vracíme do již známého světa z předešlé série je to něco úplně jiného krásného a originálního a i věž známém prostředí autorka dokázala vymyslet zcela nové věci. Možná by mi ani tolik nevadilo kdyby v knize byly promítnuty více postavy z minulé série. Předchozí série krutého Prince se mi líbila mnohem víc Ale tato série se mi zdá zatím propracovanější a Ačkoliv se v prvním díle otevřelo spoustu dveří a místy se děj opravdu hodně táhl konec byl neskutečně napínavý a překvapivý. Tak kdypak bude dvojka

13.11.2023 5 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Na začátek bych ráda řekla že ačkoliv se tato kniha hodnotí jako pro fanoušky Hunger Games tak z hladových her tam byla opravdu jen špetka A co se kvalitou týče porovnávat tyto dvě zcela odlišné knihy nelze. Na začátek bych ráda vyzdvihla originalitu a také krásnou obálku kterou kniha má. Ale také za mě poněkud zklamání. Nevím přesně čím to bylo bavila mě magie a velice mě bavil ten svět ale co mě v prvním díle opravdu zklamalo tak jsou postavy. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla přišla mi na vladařku opravdu prostoduchá pak jsou tu okolní vedlejší postavy které knižnímu ději nepřinášejí ani trochu třpytu. V knize je samozřejmě také několik překvapivých zvratů což musím uznat že mě překvapilo od začátku knihu nějakým způsobem odhadujete jak se to bude dál vyvíjet a najednou je vše jinak nicméně co se týče vývoje mezi postavami to bylo celkem odhadnutelné. Celkově hodnotím 1 díl jako průměr ale uvidíme v dalším díle Kam se kniha posune.

13.11.2023 3 z 5

Past na ďábla Past na ďábla Kerri Maniscalco

Musím uznat že na tuto knihu jsem se těšila a vůbec by mi nevadilo kdyby měla i po konci pokračování. Autorka skvěle píše A zatím se mi líbily všechny její série. Tato série je velice zajímavá protože je obohacená také fakty a obrázky ze staré doby zároveň se mi líbí jak je v knihách promítána role žen a také popsaná společnost v té době.

Co mě v posledním dílu mrzí je že se spíše věnuje romantické lince a všechno to zajímavé jde spíš na pozadí. Na rozdíl od předešlých knih nebyla až tak obohacená zajímavostí a napětím. Spíš mi přišla jako něco navíc a romantická linka je sice oddechová ale poněkud přeslazená. Přesto v této autorce budu ráda dál pokračovat styl jakým píše je znamenitě originální

13.11.2023 4 z 5