DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Řekla bych že kniha je opravdu výstižná a mohla by mít klidně ještě dalších 300 stran. Líbí se mi že je to jedna z mála knih která nejen že říká "to co děláte má dopad i na vaše děti" ale i "takový by mohly být vaší potomci jestliže..."
Zároveň se mi líbí že kniha vychází z faktů ne smýšlených domněnek

22.02.2024 4 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Tahle kniha je prostě skvělá připadala jsem si jako s hodně motivující a podporující kamarádkou na kafíčku.
Líbili se mi myšlenky, etapy ženství, užitečné rady i zkrátka milá slůvka typu "nemusíš zvládat všechno" tahle kniha se vyplatí jako součást knihovny :))

22.02.2024 5 z 5

Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Gabor Maté

Velmi užitečná kniha ať už trpíte vy nebo vaše okolí ADHD nebo ne. Líbí se mi příklady z praxe a různé postupy a především myšlenky a odborné zkušenosti autora

22.02.2024 4 z 5

Preferovaný příběh Preferovaný příběh Markéta Závěrková

Kniha je přínosnou příručkou se spoustu podnětnými tématy ale nesedelo mi její uspořádání na úvod by bylo dobré ujasnit význam příběhu poté možnosti Jak s tím pracovat a plus více praktických příkladů. Jinak krásné ilustrace

20.02.2024 3 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

(SPOILER) Tahle kniha se hodnotí opravdu rozporuplně a zdálo se mi že je rozdělena do několika částí.
Na začátku prolog poté otevření dveří do New Yorku a první poznávání Romy a prvky thrilleru. Poté jsme ve fantasy světě a děj začne být opravdu zajímavý do druhé poloviny kniha ubíhá velmi rychle + vtípky Romelie alá "lindor" nebo GOT hláška. :D
Pak je tu část kdy se ukáže skutečnost toho co jsou ti tvorové zač a ejhle zase upíři nebo víloupíři ovšem spíše než křídla a vílý prach autorka přívlastňuje špičáky. Pak je tu část dlouhé a složité hodině dějepisu poté občasného dějepichu. Autorka nejen že propracovaně popisuje svět ale také veškeré detaily k historii aneb "hobitci tohle bude dlouhá cesta"
A pak tu máme závěr poněkud předvídatelný a spletený z mnoha postav a za mě i mnohými navíc ale nějak to funguje a nějak když to skončí člověk asi chce vědět, co bude dál třeba, jak bude sesazený král zapínat kávovar a štípat tramvajenku v současném světě.

Celkově knihu hodnotím spíše kladně a v dalším díle budu rada pokračovat pokud to nebude v některých částech připomínat jako zde až příliš Z krve a Popela. Na druhou stranu i přesto to bylo originální a uvidíme co bude dál

18.02.2024 4 z 5

Když tělo řekne NE Když tělo řekne NE Gabor Maté

Celá tahle kniha nese jednu velkou myšlenku. Nemoc není jen o těle ale hlavně o hlavě. Není to nic nového ale kolik lékařů řeší že nemoc může být z dlouhodobých psychických problémů hlavně šup šup peníze do farmacie do kapsy a aby bylo o starost méně. Úleva od bolesti práškem ale není vyřešení příčiny tedy ne vždy.
Líbila se mi komplexnost příběhů z autorovi praxe. Za mě kromě vážných nemocí by tam mohly patřit i běžné symptomy těla jako vyrážky, chronický kašel, záněty očí, migrény; alergie. Protože i na tyto běžnosti může existovat mnoho příčin. Nicméně u vážných chorob se hůře pracuje s nastavením mysli ale to neznamená že by to nešlo a osobně oceňuji každého "hrdinu" nejen z této knihy který nemoci dokáže čelit se vztyčenou hlavou a úsměvem na tváři.

Kniha je rozhodně velmi přínosná a k zamyšlení.

16.02.2024 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Tahle kniha mě velmi mile překvapila. Autorka skvěle vykreslila svět, který až děsivě připomíná naší blízkou budoucnost a možná jde v některých nápadech i o předpověď. Velmi mi sedlo prostředí i pojetí celého tématu i mentalita budoucí lidskosti. Co mi ovšem nesedlo tak hlavní postava. Připadala mi jednodušší a nepropracovaná zároveň některé myšlenky v knize nebyli dotaženy pokud teď ovšem nebude další díl který si velmi ráda přečtu.

16.02.2024 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Kniha mi v některých chvilkách připominala Pratchetta ale tento styl mám ráda a bavilo mě to.
Skvělé propracovaná Fantasy a sranda. Bylo trošku složitější se ve světech vyznat ale časem už vše do sebe zapadlo. Normálně mi nevyhovuje více postav a jejich pohled ale tady to bylo naopak přínosem i pomůckou pro zorientováni se. V knihách autora chci určitě pokračovat píše opravdu působivě

16.02.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Tahle kniha se opravdu těžko hodnotí. Již v minulosti jsme tu měli několik knih o upírech ale zdá se že stále je to někdo kdo dokáže k upírům vymyslet originální svět. Máme tu magii, zajímavě fungující svět, originální pojetí upírů a v celku působivé postavy. Co mi Ovšem na knize nesedlo tak byl děj velmi zdlouhavý děj který se Táhnul A zhruba teprve v půlce mi kniha přišla napínavá a chtěla jsem pokračovat dál. Celkově knihu hodnotím jako takový lepší průměr. Řekla bych že otevřela prostor pro další díly které se třeba zakousnou více

14.02.2024 3 z 5

Mapa z listí Mapa z listí Yarrow Townsend

Velmi působivá kniha. Orla byla skutečně jedinečné děvče. Líbí se mi několik myšlenek autorky které byli obohacením knihy a to především úcta k přírodě a její význam. Také co se léčení přírodou týče a návrat k němu.
Velmi hezké.

14.02.2024 4 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Dílo je možná pro dětské čtenáře ale to vůbec nevadilo. Za mě skvěle promyšlený svět magie i postavy. Bylo to vtipné, záživné dobrodružství, které se četlo samo

14.02.2024 4 z 5

Všechno je láska: Myšlenky pro vaše srdce a duši Všechno je láska: Myšlenky pro vaše srdce a duši Jenna Ortega

Ach ti sluníčkáři.
Tohle bychom do Wednesday asi neřekli.
Kniha není životopisem ale spíše nadpozitivním deníčkem jak se autorka snaží vnímat svůj i okolní svět a přistupovat k němu.
Je to milé, pozitivní ale bez nějakých zajímavých příběhů, souvislosti a za mě v knize nebylo nic víc obohacujícího než je v motivačních citátech.

13.02.2024 2 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Nemyslím si, že tahle kniha může zachránit život. Když vás někdo napadne bude veškeré vedení na naší hlavě a o tom jestli se ubranime k tomu už kniha nepomůže. Ale o tomhle všem a ještě mnoho navíc kniha hovoří. Možné techniky slovní i fyzické, reakce na určitá chování kniha je v těchto ohledech všestranná ale především praktická. I se mi líbí její upřímná stránka a doporučení. Zároveň i část "je v pořádku říct že neco není v poradku" je to vaše tělo sakra!

12.02.2024 4 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Kniha je víceméně klišé nicméně s potenciálem, který otevírá dveře mnoha zápletkám. Je znát, že jde o prvotinu. Druhá půlka knihy už měla větší záběr. Kniha je originální, co se týká fantasy nápadů ale také názvů i postav. Uvidíme co přinesou další části série.

12.02.2024 3 z 5

Svět bude hořet Svět bude hořet Lena Kiefer

Líbil se mi originální svět a napad ale v celku mi to přišlo nevyužité. Autorka v knize zmínila několik technologických vymožeností ale nedala jim až takový prostor. Co mi tedy hodně nesedlo tak postavy. Mnoho vedlejších postav a hlavní hrdinka Ofelie a její chování. Ale jsem si jistá že si kniha najde své čtenáře

10.02.2024 3 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Pro začínající se seberozvojem či povzbuzením do života se asi kniha hodí víc. Mně připadala jako slepenec citátů o životní motivaci z běžně dostupných zdrojů. A až na pár myšlenek mi kniha nesedla.

09.02.2024 1 z 5

Příběh Louise Braille Příběh Louise Braille Jakob Streit

Rekla bych že kniha je skvělá pro čtenáře všeho věku. Malým dětem na počtení a pochopení sveta slepých ale i do oboru nebo čistě z historického pohledu. Líbí se mi jak svět ustoupil od krutého zacházení s handicapovanými ale spíše stejně jako Louise našel způsoby jak fungovat. Milá knížka

07.02.2024 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Hacala

Daleko více než hromady teorie jsou užitečnější životní příběhy člověk má alespoň vhled a lepší pochopení pro to, jaky je svět ve kterém neuslyšíte.

07.02.2024

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Po druhém díle se mi už kniha nechtěla číst ale přeci jen jsem chtěla vědět jak to vše dopadne. Třetí díl mi přišel jako dost klasický průměr. Připadá mi, že autorka změnila hlavním postavám charakteristiku a především děj zcela neslaný nemastný. Serie mě tak nadchla prvním dílem ale tenhle poslední byl zcela druhou stranou mince.

06.02.2024 2 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Kniha byla krásným návratem do skvěle propracovaného fantasy světa nicméně je to spíše vycpávková kniha aneb bonus. Romantická linka, fantasy, vtípky ale to je vše. Děj nic. napětí nic. Kniha je spíš takovou šlehačkou na dort ale to je vše. Souhlasím s neurazí ani nenadchne.

06.02.2024 3 z 5