drbohlav drbohlav komentáře u knih

Winter Winter Marissa Meyer

Parádní zakončení parádní série. Má nejoblíbenější dvojice zůstává Scarlet s Vlkem, ale to nic nemělní na faktu, že i ostatní dvojice jsou skvěle vymyšlené. Škoda, že série končí, pohádek je víc než dost, Meyerová by mohla svižně pokračovat dál, nápady na to by očividně měla. Jen jsem zvědavá, který škůdce, zloduch, nepřítel lidstva dá jako první Winter horší hodnocení a zaslouží si tak titul "škodolibec roku":-)

05.01.2017 5 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

jako vždy lahůdka!!! Akorát mě štvaly části s pokusy na zvířatech, nějak to můj žaludek odmítal, zvlášť když se v tom Rollins tak pěkně pitval:) Jediné co bych asi vytkla, bylo opětovné seznamování s organizacemi Sigma a DARPA, důvod jejich vzniku a vztahy mezi hlavními postavami. Podle mě je to vcelku zbytečné, protože po těch x dílech s nimi čtenář vlastně už i bydlí (alespoň já si tak připadám), takže je netřeba znovu představovat:-) Jinak to byla zase jízda a plno nových informací!!!

11.06.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

další skvělý díl. Za mě naprostá spokojenost. V mém případě i předčil má očekávání, protože tento příběh byl silnější a popisoval dobu, kdy primitivní církev ještě hodně ovládala ostrovy, což není zase tak dávno.

10.03.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Prvním slovem pecka, druhým paráda!!! Za mě naprostý skvost. Retrospektivní vyprávění miluju a autor se toho zhostil dokonale. Stejně tak May krásně dokázal, že jsou "popisy" a "popisy". Zatímco někteří autoři se rozvláčně rozepisují o něčem, co je čtenáři důvěrně známé, tady jsem si zase početla o místě, které neznám. A to tak, že člověk měl sto chutí sbalit si kufry a vyrazit. Užívala jsem si každou informaci, i když se třeba jednalo jen o zpracování mrtvého tereje. Minulost hl. hrdiny mě naprosto vtáhla. Co se týče zápletky jako takové, tak ta tam opravdu byla tak trochu potlačena na úkor vzpomínek, takže kdo očekával klasickou detektivku, na své si nepřišel. Ale v tomto případě se obávám, že by ta zápletka překážela a již tak bohatý příběh udupala. Pak by to asi byl tak trochu maglajs. Nicméně jdu na druhý díl.

09.03.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak je to spíš takových 4,5:) Na rozdíl od ostatních YA je tady ten svět lépe vystaven, i když "Řím" mě tak trochu zklamal. Čekala jsem senát, legionáře, gladiátory a ostatní věci, které ho u mě symbolizují, ale krom několika "jakoby" znějících jmen a otroctví jsem jinou podobnost nenašla. Začátek je krapet rozvleklý, než se ti dva dají dohromady, tak to trvá, nicméně konec to všechno vyvážil. Alespoň v mém případě. Na konci jsem už fakt frčela a v tomto případě bych ráda listovala druhým dílem. Budu jen doufat, že bude brzy.

03.02.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

tak já to místní hodnocení nesdílím. To bych pak 5 hvězd mohla dávat všemu. Kniha byla opravdu inspirovaná Selekcí a to hodně. Až tak, že mě to celou dobu rušilo. Začátek odfláknutý, ale proč by se s tím někdo dělal, když šlo jen o to dostat Mare do zámku. Ono velké PŘEKVÁPKO ale vůbec nebylo překvapivé, aspoň pro ty, kdo četly více jak tři knihy. Jsme přece v YA žánru, ne? A ten má svá pravidla.
SPOILER!
Přece by hrdinka neskončila jen s pouhým bratrem následníka trůnu, ne? To by bylo pak PŘEKVÁPKO.
Takže ta velká zrada byla jasná hned na začátku. Hlavně jsem nepochopila, proč Cal lezl za Mare. Proč? Co se mezi nimi událo? Byl to oční kontakt? Proč pro ní na začátku udělal to, co udělal?
Konec spoileru!
Ty nadpřirozené schopnosti mi tam vadily. Vůbec celý ten "svět" byl dost na hlavu. Ke všemu tak, jak jsem si oblíbila postavy v Selekci, tady vůbec. Knihu jsem přečtla celkem rychle, proto ty 3 hvězdy, ale ve finále jsem byla ráda, že to je za mnou. Kdyby nevznikla díra po Selekci, tak si myslím, že by tahle kniha neuspěla. Stejné jako s Divergencí, která těžila z úspěchu HG.

09.01.2016 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

a já si říkala, jak Day bude chroupat to, co June v prvním díle udělala, protože ať by se omlouvala, jak chtěla, byla příčinou toho všeho. Takže celou trilogii jsem nějak měla problém s Dayem a jeho kladného vztahu k June. No jo, tak trochu patetický konec to nějak urovnal. Ale jak jsem řekla na začátku... četlo se to dobře, ale ten punc hit to nemá.

03.12.2015 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

tak s tímhle dílem jsem měla problém. Asi tak v polovině jsem se totálně zasekla a odmítla pokračovat dál. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem trilogii Legendu četla hned po Selekci, anebo se autorka opravdu nechala inspirovat tímto příběhem, ale jakmile Andenovi začali říkat Výsosti (nebo Veličenstvo?) a June oblékli do šatů "zlatem vyšívaných", hlavu jí posolili perlami, tak ten příběh pro mě ztratil šťávu. Tu jsem našla až po několika dnech.

03.12.2015 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

No, tak trochu jsem měla problém s věkem hl. hrdinů (kdyby autorka dala 16, tak mi to tak nevadilo, přičemž by to byl jenom jeden rok:) Takže milostná linka táhnoucí se příběhem mi nějak nesedla. Ke všemu June byla nějaká moc dokonalá:) Svět byl klasický, vojenský. Četlo se to dobře, to rozhodně, hrdinové byly vcelku sympatičtí, ale nějak mi tam něco chybělo, takový ten punc světového hitu.
Spoiler!
Nejoblíbenější postavou mi byl Metias, což je celkem průšvih!:) Asi mi bylo líto, jak dopadl.

03.12.2015 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

já tedy měla problém s první polovinou, která byla zaplněna novými postavami, u nichž si nejsem jistá významem. Slovíčka používaná ve Vidořádu byla naprosto skvostná a alespoň mně začaly připomínat tolik zmiňovanou Rowlingovou, což beru jako velké plus. Jinak kniha se opět velice dobře četla.

18.11.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

tak já z knihy zase tak nadšená nejsem. Nečetlo se to špatně, to určitě ne, ale že by mě kniha pohltila a já ji nemohla pustit z ruky, to rozhodně ne. Musím souhlasit s dalšími komentáři ohledně charakteru hl. hrdinky, která byla vším možným, jen ne zabijákem. Ke všemu úkoly, v kterých měli soutěžící zápasit, byly až dětinské, bez napětí. Střílení z luku? Lezení po stěně? Já myslela, že když to budou ty největší zabijáci, tak tam bude stříkat krev, ale z padouchů se stali padavky. Milostný trojúhelník jsem sice zaznamenala, ale nijak mě žádná z postav neoslovila, takže mi byl fuk. Magie? Ta byla na dětské úrovni. Když jsem dočetla a druhý díl nebyl k dispozici, vůbec mi to nevadilo. Možná si ho přečtu a možná taky ne. Nějak mi ten příběh nepřirostl k srdci. Propracovanost postav? Nijaká. Všechno tak trochu vlažné.

15.11.2015 3 z 5

První První Kiera Cass

tak. Byla jsem vděčná, že jsem tuhle sérii začala číst až po vydání posledního dílu, protože bych asi trpěla. Kniha je... DIVNÁ:)))) Zápletka de facto nulová, stavba světa chabá (ale to u těch YA prostě bývá, přestože plno lidí vypráví, jak je to vystavěné - není a nebude, je to YA a tam se na takové věci kašle:)))) Napětí? Jacísi rebelové tam běhali zprava doleva a tak nějak tam byli totálně nepodstatní:))) Suma sumárum blbost, přesto jsem se od toho nedokázala trhnou a na konec... ha, uronila jsem slzu:))) Tyhle románky visí na vykreslení postav a ty byly z mého hlediska perfektní. Ano, měly své chyby, ale právě to jim dodávalo tu správnou dávku lidskosti, aby je tak člověk mohl vnímat a víc se s nimi sžít. Nedokázala jsme se rozhodnout, jestli Aspen nebo Maxon. Ať by to byl ten či ten, litovala bych toho druhého.
Pozor spoiler!!!
Bylo mi líto, že díky špatným rozhodnutím byla obětována ta čistá první dětská láska, ale asi to skončilo tak, jak mělo.
Rozhodně knihu doporučuji, přestože je velmi jednoduchá, ale neskutečně čtivá a já vím, že si jí po čase zase znovu ráda přečtu, protože už dlouho jsme se takhle do něčeho nezažrala.

Elita Elita Kiera Cass

jednoduše jsem to sežrala:)))

Selekce Selekce Kiera Cass

tak... 1/3 knihy jsem umírala, nutila se do čtení, nechápala to všeobecné nadšení, hledala důvod, proč tahle kniha tak oslovila a... pak to přišlo a já jela, přestože pořád nejsem schopná pochopit proč:))))

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

u mě je to tak 4,5. Konec s písaři mohl být trochu propracovanější, ale uvidím, co přinesou další díly. A to "skotačení" mezi letopočty mi taky trochu vadilo, ale nějak jsem si zvykla.

16.09.2015 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

ano, sice se knihy podobají, ale vzhledem, že se jedná o sérii, tak se tomu nelze divit. Ke všemu Rollins píše jeden žánr. Já byla opět spokojená. Zhltla jsem to jako obvykle. U Rollinse už jdu na jistotu

16.09.2015 5 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

teď po dočtení posledního dílu můžu říct, že jsem byla spokojená. Ano, některé věci mi přišly přes čáru, ale ve finále jsem byla ráda, že autor do příběhu nezapletl Atlantidu, nebo další události neustále v knihách tohoto charakteru omílané. Jediné, co mi vadilo, byla doba mezi díly. Tak trochu jsem musela nahlédnout do předchozího dílu, jelikož se mi už nějaké události a podrobnosti za ty dva roky vykouřily z hlavy. Čte se to rychle, má to spád i zápletku, které si trilogie udržela až do konce. Doporučuji

20.08.2015 5 z 5

Svedená Svedená Portia Da Costa

a já byla spokojená. chtěla jsem erotickou knihu, kde sex bude popsán jako sex a ne jako parodie na něj. jednoduchá četba na jedno odpoledne

28.09.2014 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

tady musím dát plný počet. kniha se četla velice dobře, přestože v ní nedochází k žádným šíleným zvratům. a navíc, oba hlavní hrdinové byli sympatičtí. jedna z mála knih, u které jsem si netrhala vlasy kvůli stupiditě hl. hrdinky.

07.08.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

taková nestydatá pohádka pro dospělé. ale co si budeme povídat, i ti dospělí tu pohádku občas potřebují. knihu jsem měla doma dlouho a prolistovanou. až teď jsem se nějak dokopala k tomu ji přečíst poctivě stránku po stránce. ano, vytáčely mě tam okousané rty, šedé oči, věčné trhání balíčku:) ale jedná se jednoduchou literaturu a jako taková by měla být tak hodnocena. nemůžu říct, že jsem knize úplně propadla, nedělalo mi problém ji na pár hodin zavřít, ale četla jsem daleko horší. ano, knihu předchází velká mediální kampaň, která určitě pomohla k velkému prodeji. jenomže na tom to celé nevisí. už bylo spoustu knih, kterým nakladatelství dopřálo reklamu (teď mě napadá akorát MF a jejich "fenomén") a přesto to nestačilo, takže na této knize něco MUSÍ být. jinak by polovina žen na tomto světě byla blbá. souhlasím s jedním z komentářům, že i taková literatura je potřeba. možná právě kvůli své jednoduchosti.

06.08.2014 4 z 5