dragoooon dragoooon komentáře u knih

Soma secundarium Soma secundarium René Vaněk

Tahle knížka není vůbec tím, čím se zdá být. Můžete si vychutnat buď její povrch a užít si šílenství Kocourkova světa, nebo se podíváte i mezi řádky a budete překvapeni, jak moc se píše o vás samotných. Vynikající psychologie postav, práce se čtenářovou imaginací a neustálé sondování do jeho podvědomí! Pro mě je tohle naprostá bomba a doufám, že si v brzké době budu moct udělat čas i na Vaňkovu Nezahradu.

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

I když válečnou literaturu příliš nemusím, tohle si mě našlo. Román je živý až dravý, jeho příběh nelítostný a plný bolesti. Vynikající psychologie postav - to opravdu oceňuji! Ještě bych od Mňačka rád vstřebal Jak chutná moc.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Má srdcovka. ...A že je můj text příliš krátký? Co byste ještě chtěli slyšet (číst)?

24.07.2012 5 z 5

Brambora byla pomeranč mého dětství Brambora byla pomeranč mého dětství Bohuslav Vaněk-Úvalský

Brambora byla pomeranč mého dětství byla kniha mého pozdního jinošství!

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Jméno růže sice nepřekonáno, ale i tak velmi působivé a ohromující dílo, ale je třeba obrnit se trpělivostí a pomalu, pomaličku vstřebávat - vydržet! Ono si vás to pak najde samo! Povinnost pro všechny Ecofily!

Šaty z igelitu Šaty z igelitu Vratislav Maňák

Výjimečná kniha mladého autora. Povídky mají různou náladu, jsou ponuré, romantické, pitoreskní...jsou zkrátka pravdivé a o životě. těším se na další produkt z pera pana Maňáka!

24.07.2012 4 z 5

Fantasmagorie televize Fantasmagorie televize Petr Měrka

Druhá kniha Petra Měrky. Vynikající. Autor sám sebou, ví, co chce říct a volí svůj naprosto specifický způsob. Je jen na čtenářích, jak se ke knize postaví a co si z ní vezmou!

Telekristus a mentál Telekristus a mentál Petr Měrka

Prvotina Petra Měrky. Autor ještě není zcela vypsaný, ale i tak je jasné, co se snaží říct, co se snaží naznačit. Záplava vulgarismů a brutality je jasný záměr. je třeba číst mezi řádky!

24.07.2012 4 z 5