dragonslayer dragonslayer komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Všichni mi tuto knihu v mém okolí doporučovali. Nevím, co se stalo u mě, ale nedokážu jí dočíst a přijde mi zbytečně dlouhá. Vážně se snažím, ale prostě mi to nejde. Snad si k ní ještě najdu cestu, ale bohužel mi asi prostě nesedí. :/

13.06.2021

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Královna Tearlingu se mi vůbec nelíbila. Podle mě se všechno odehrávalo strašně rychle až tak, že jsem nestačila chápat, co se děje a také mi připadala strašně chaotická, hlavně co se týče stavění světa a vysvětlování politického systému. Vážně mě to nebralo, tak jsem jí ani nedočetla.

24.09.2016 1 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Zpočátku jsem se nedokázala začíst, což mi připadalo u knihy od Rainbow Rowell docela divné. Poté, co jsem jí popadla po několika odložení, jsem se překousla a na jeden dech jsem přečetla polovinu knihy a konečně mě to vzalo. Hallelujah.
Tato knížka je skvělá oddychovka. Miluju autorčinu charakterizaci postav a moc se mi líbily útržky z příběhů Simona Snowa. Mám ráda autorčin styl psaní hlavně proto, že mi vždy připadá, že čtu příběh o někom kdo je skutečný a s kým se můžu ztotožnit.
Pokud jste jako já a zpočátku se nezačtete, zkuste to vydržet stojí to za to. :)

24.09.2016 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Celé dva měsíce maratonu zaklínačské ságy! Taky se mi zdá, že to mohlo skončit už u hradu Stygga, ale nijak mi nevadil další děj. Ale proboha, TO BYL ZÁVOD!!!!! Stejně, i tak skvělé zakončení knihy, ale nemůžu se smířit s tím, že už to skončilo. Za celou sérii 5*!!!!

11.08.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

A je tu další knížka od Johna Greena. :D
Přečetla jsem ji za dva dny a docela se mi líbila. Měla jsem jenom menší problém s Colinovým závěrem Teorému, nevím proč, ale připadalo mi to odbytý a vůbec jsem nechápala Colinovou posedlost Kateřinami.
Ale zase obrovský plus za Hassana!! :D :D :D

17.07.2015 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Před filmem:
Krátká, ale velmi zvláštní knížka. Pomohlo mi, aspoň tři hodiny po dočtení, o ní trochu více zapřemýšlet a hned se mi to začalo nějak spojovat. Možná je to jenom z mého pohledu, ale připadá mi, že za všechno, co se hlavnímu hrdinovi stalo, může vlastně Marla, ať už je to ta insomnie nebo Tyler.
Pravda. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale potom to už byla hračka a docela mě to vtáhlo.
Co se týče postav, tak jsem hlavního hrdinu jen, tak nějak vnímala, ale nijak jsem s ním nesoucítila ani jsem ho moc nezaznamenala, že bych ohledně něho něco cítila. Sakra, ani si už nepamatuju jeho jméno. :D
Tylerův charakter se mi ze začátku hodně líbil, ale jak už to přešlo přes půlku knížky už mě docela začal štvát a nelíbili se mi jeho provokativní myšlenky a tahy.
A Marla? Připadala mi strašně hysterická a chtěla na sebe, co nejvíc upoutat pozornost.
Celkově ta kniha vás donutí dost přemýšlet a to se mi líbí. Myslím si, že Chuck Palahniuk, nato že to byla jeho první kniha, tak se to skvěle povedlo a geniálně to všechno sepsal.
Po filmu:
Mám asi jedinou poznámku, a to že postava Marly se mi teda mnohem víc líbí ve filmovém zpracování. Jinak David Fincher odvedl úžasnou práci s přenesením knihy na plátno!
Za mě celkově 4,5*

24.06.2015 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

No, ze začátku jsem byla trochu na pochybách, jestli se mi vůbec bude tato série líbit, ale hned po první povídce to šlo ráz na ráz. Naprosto jsem se do zaklínače ponořila. Trochu mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale Zaklínač má takový zajímavý tajemný náboj, že se nedokážu utrhnout, a také se mi líbí, ten drsný sarkastický humor. A Geralt, no prostě do něho se nedá nezamilovat. Doporučuju!

22.04.2015 5 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Císařova duše: 5* velmi zajímavý koncept a magický systém je geniální!
Odvěký meč - probuzení: 5* moc bych si přála pokračování!!!!
Spousta: 4*

07.04.2015 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Děj: Geniální, propracovaný, nečekaný, strhující.
Postavy: Všichni byli úžasní, dokonce i záporáci.
Styl psaní: Ze začátku jsem se musela trochu začíst, a potom to šlo raz dva.
Rozhodně doporučuju!!

02.03.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Mě to nepřipadalo vůbec, jako Hunger Games a to že jsou pod stejným žánrem (distopie) ještě neznamená, že jsou si podobné. Svět v Divergenci má úplně jiné uspořádání a celkově jinou mentalitu.
Co se týče autorčina stylu psaní, tak jsem se chvílema nudila, ale potom, co už jsem byla, tak ve čtvrtině, tak mě to chytlo. Má zajímavé myšlenky a dobrou volbu postav a jejich charakteru.
Co možná bylo pro mne mínusem, tak bylo, že mi Tris někdy připadala trochu hloupá v jistých situacích.
Možná by se mi i knížka líbila více, kdybych neviděla film, ale to je jen takový můj problémek. Celkově se mi knížka líbila. :)

09.02.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Hledání Aljašky se mi velmi líbila. Měla zajímavé myšlenky, nad kterými jsem dlouho přemýšlela. Skvělý děj. Postavy, ke kterým jsem vážně cítila jistou spojitost. John Green je velmi nadaný autor, který chápe myšlenky dospívajícího a velmi dobře je umí zapsat na papír formou, která zaujme.
V komentářích jsem často četla porovnávání této knihy s Hvězdy nám nepřály a ať už je to i u Papírových měst, tak já bych tyto knihy nijak k sobě neporovnávala, z jednoho prostého důvodu a to je, že jakoukoliv knížku John Green napsal, ať už je to Aljaška, Hvězdy nebo Papírová města, tak v každé z těch knih je zachycen jiný příběha jiné myšlenky a myslím si, že se k nim má přistupovat s čistým štítem a jenom si užívat ten příběh a co nám chtěl přes něj autor sdělit.
*Jen můj názor, není to hate. :)*

03.01.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Můj Bože. Spojení pohádky a sci-fi příběhu je naprosto geniální. Styl psaní a vyprávění, tak krásný a plynulý. Nedokázala jsem odtrhnout oči z knížky. Přemýšlela jsem nad ní každý den. Neuvěřitelný a skvěle propracovaný koncept. Já musím číst dál, nemůžu se dočkat co se dál stane.

03.01.2015 5 z 5

Tato kniha je krásně a zajímavě napsaná. Už od první stránky mě vtáhla do děje a postavy Emilliene, Vivianne a Avy se mi velmi líbily. Hlavně se mi líbila myšlenka toho, že ačkoliv všechny prožily něco velmi bolestivého svým způsobem zůstaly silné. Připadalo mi úžasné, že autorka velmi nenuceně protkala knihu Francií a francouzským šarmem. Jediná věc, která mi trošku zkazila čtení, bylo to, že ke konci to bylo předvídatelné. SPOILER: Myslím, toho svatouška a Avu. Nemyslím ty křídla.

10.12.2014 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Čtivé. Geniální. Úžasné. Prostě John Green!

04.12.2014 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Druhá kniha rozhodně nebyla zklamáním, jak se většinou o druhých knížkách v sériích říká. Mělo to dynamiku, neustálou nejistotu, akci a emoce.
Na tak mladou autorku je Victorie Schwab skvělá spisovatelka a nemůžu se dočkat na její další práci.
Někdy pro mě bylo těžké Mac sledovat, když se jí vyloženě nedařilo, a když měla pocity ukřivdění a slabosti, takové věci se nečtou lehce, ale nakonec jsem to překousla, a bylo to skvělý dobrodružství. + její rodiče mě nehorázně štvali :D

28.11.2014 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Styl psaní Rainbow Rowell je unikátní, nepředvídatelné a naprosto dokonalé. S touto knihou jsem se smála i plakala. Ten příběh není to, jako kdybyste ho jen četli, ale vy ho prožíváte s každou stránkou, ať už je to Eleanor nebo Park. Naprosto geniální. Popis okolí, postav a koncept je nádherný. Nemůžu se dočkat, až si to přečtu v češtině.

01.11.2014 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Naprosto skvělé čtení, jak pro děti, tak i pro young adult. Už se těším na druhý díl, a to jsem té knížce ze začátku moc nevěřila, ale styl psaní a kompozice autora a příběh samotný mě přesvědčil, abych se dověděla něco víc o dětech Baudelairových. :)

24.10.2014 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Pro mě knihy Neila Gaimana jsou unikáty, ve kterých zažijete něco nepředvídatelného a, buď se vám to líbí nebo ne. Já mám štěstí, že patřím mezi ty čtenáře, co Neila Gaimana naprosto zbožňují.
Tato kniha má jenom 175 stránek a i tak byl ten příběh neuvěřitelný zážitek. Naprosto skvělý a propracovaný příběh, jeho styl psaní je úžasný, dokoáže vás neuvěřitelně vtáhnout do světa toho příběhu.

19.10.2014 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Oh my god!!!! Tahle kniha mi naprosto vzala dech. Neuvěřitelně skvěle napsaná. Popisování okolí a vlastně všeho bylo tak úžasný a přesvědčivý, že jsem si celou dobu myslela, že jsem všude s nimi prožívám. Námět absolutně skvělý a originálně napsaný. Prostě tahle kniha....... Naprosto ji doporučuji všem!!!!

19.10.2014 5 z 5

Oh my lord, miluju Tima Burtona a díky téhle malé knížečce ještě víc!!! Básničky mě dokázali rozesmát (viz. Čumilena, The Flek) a nebo mě rozesmutnit (viz. Ústřičkova smutná smrt). Rozhodně se stala, tato maličká roztomilá knížečka s básničkami, jednou z mých nejoblíbenějších. :) + Český překlad není špatný, ale rozhodně si to plánuji přečíst v angličtině.

01.10.2014 5 z 5