DragonflyT DragonflyT komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha na mne velmi zapůsobila. Otevírá velmi silné téma, které autorka podává emotivní formou. Místy jsem měla pocit, že u toho soudního procesu sedím také. Zanechala opravdu silné dojmy. Ačkoli se nejedná o knihu, ke které bych se někdy vrátila, považuji ji za výbornou a kvalitní četbu.

11.02.2024 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Silný životní příběh skvělé zpěvačky. Její odhodlání a vůle jsou opravdu obdivuhodné. Velmi smutné, ale zároveň inspirující čtení.

02.02.2024 5 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Autorka sice ví o čem mluví/píše, ale reálně neříká nic nového. Celková podstata je zde však vystižena dobře. Řešení autorka vidí ve spirituální sféře, meditaci, afirmacích atd., což není způsob, který by mě vyhovoval.

23.06.2023 2 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Druhý díl byl trochu rozvláčný, ale v celkovém pohledu mě bavil. Líbí se mi, jak jsou postavy zasazeny do historického dění. Také oceňuji způsob, jakým je příběh vystavěn (kdy jsme na začátku uvedeni do určité situace a postupně odkrýváme, jak k ní došlo). I přesto, že první díl mě bavil více a s touto knihou jsem měla ze začátku trošku problém, hodnotím ji velmi kladně. A protože jsem zvědavá na další dobrodružství Claire a Jamieho, časem si pořídím další díl.

02.04.2023 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se ke mě dostala v podstatě náhodou a vzhledem k tomu, že o autorce je poslední dobou dost slyšet, rozhodla jsem se jí zkusit.
Příběh se ze začátku tváří napínavě, ale postupně zabředne do série nevěr, zrad a sobeckosti. Já chápu, že nevěry se dějí, ale v této knize se opravdu podvádí každý s každým, což mi nepřijde reálné. Každá z hlavních postav byla svým způsobem "cáklá". Člověk knihu sice četl, ale v podstatě nikomu nefandil, nikdo nebyl oblíbenec právě proto, že všichni byli velmi nesympatičtí a sobečtí a zasloužili by tak akorát nakopat do zadku. Chvíli mi trvalo zvyknout si na autorčino vyjadřování, kniha je psaná na můj vkus příliš hovorově.
Celkově sice nemohu říct, že se četla špatně, ale je to jedna z knih, ke kterým se už v budoucnu vracet nebudu.

30.07.2022 2 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Kniha se mi líbila hodně, ale nedokázala jsem ji dočíst až do úplného konce, rozryla staré rány. Příběh byl velmi silný a velmi smutný. Ačkoli jsem od začátku tušila, co přijde, stejně mě to dostalo. Kočky jsou věrná, oddaná a milující stvoření, která vás v životě zarmoutí jen jednou - když odejdou za duhový most. Autorka tohle moc dobře ví a proto je příběh tak poutavý a jedinečný. Rozhodně doporučuji k přečtení, ale pouze se zásobou kapesníčků na otření slz.

19.03.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc hezký námět, bohužel styl psaní to dost zkazil. Od začátku velmi nepřehledné časové roviny, které se srovnaly a začaly tak dávat smysl až skoro ke konci. Dost mě to mrzí, v porovnání s ostatními knihami od této autorky mi tato přišla zatím nejslabší.

11.12.2020 2 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Knihu jsem přečetla za dva dny. Příběh je sice krátký, ale opravdu velmi silný.

04.11.2019 5 z 5

O kocourovi a bručounovi O kocourovi a bručounovi Cleveland Amory

Druhý díl byl o hodně horší. Velkou část knihy jsem se nudila a chvíli jsem měla chuť ji úplně odložit nedočtenou. Ba dočetla jsem, ale trvalo to. Od druhé poloviny to začalo být trošku lepší. Ale opravdu jen trošku...

01.11.2019 2 z 5

Můj první les Můj první les Peter Wohlleben

Můj oblíbený autor nezklamal. Tato kniha je ideální pro laiky, kteří o lese nevědí nic. Obdivuji schopnost autora vše vysvětlit tak, že to chápe snad každý. Pro člověka, který lesu rozumí je to tedy spíše opakováním faktů, které již ví, nicméně to není na škodu. Příjemná kniha. Doporučuji každému, kdo se chce o lese dozvědět nějaké základy.

18.10.2019 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Třetí díl celkem odsýpal. Stále se něco dělo, Diana konečně začala pořádně čarovat a vše do sebe začalo zapadat. Jen tedy chudáček Gallowglass, zasloužil by lepší konec.

12.09.2019 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Knihu jsem se snažila číst už na gymnáziu, ale odložila jsem ji a raději se vrhla na Remarqua. Nicméně po letech jsem se rozhodla pro druhý pokus. V prvních kapitolách jsem opět měla chuť knihu odložit, ale vytrvala jsem a dočetla ji. Bohužel pokračování nebylo lepší než začátek. Děj se vlekl, rozhovory byly opravdu divné - hlavně všechny, které byly s Catherine, která mi zde připadala jako desetileté dítě. Navíc autorův styl psaní mi od začátku nesedl a dlouho trvalo, než jsem si na něj zvykla. Nemůžu ale říct, že to bylo úplně špatné. Četla jsem i horší knihy. Nicméně dočíst tuto knihu trvalo věčnost. Mám jedinou jistotou, že se k ní už nikdy nevrátím. A pravděpodobně ani nic jiného od Hemingwaye nebudu zkoušet číst, bez ohledu na to, jak je to slavný autor.

19.08.2019 2 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Druhý díl byl trochu rozvláčnější, ale i tak se mi líbil. Potěšilo mě, že se část odehrává v Praze. Celkově je mi sympatická propojení s tou historií a historickými osobnostmi. Je vidět, že autorka u psaní této knihy opravdu přemýšlela a dělala si nějaký historický průzkum. Místy teda moje představivost pokulhává - konkrétně u tkaní zaklínadel.

05.08.2019 5 z 5

Tajný život hub Tajný život hub Robert Hofrichter

Kniha plná zajímavých faktů z mnoha lidem neznámého světa hub. Je smutné, že zeptáte-li se někoho, co je to houba, tak vám odpoví, že je to divná kytka. Povědomí o této skupině organismů je velmi malé a tato kniha, ač je nabitá informacemi, tak zdaleka nestačí na seznámení s celým tajemným světem hub. Některá témata jsou zde jen lehce nakousnuté a nedokončené, škoda.

09.07.2019 4 z 5

Slepičí polévka pro milovníky koček Slepičí polévka pro milovníky koček Jack Canfield

Krásné příběhy. Pro milovníka koček potěcha pro duši. Některé příběhy byly natolik dojemné, že mě dohnaly k slzám. Část věnovanou "odcházení" jsem musela úplně vynechat, probrečela bych ji jak želva.

02.06.2019 4 z 5

Princezna Sultana a její dcery Princezna Sultana a její dcery Jean Sasson

Velmi zajímavá kniha. Nevěděla jsem, co očekávat, ale přečetla jsem ji velmi rychle. Poutavě napsaný životní příběh, plný rozporuplných situací, ze kterých místy mrazí.

21.05.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Silný příběh v knize, silný příběh ve filmu. Obojí je nádherné a neuvěřitelně smutné. Řadím ji mezi své nejoblíbenější knihy, stejně jako film mezi své nejoblíbenější filmy. Mohu jen doporučit!

26.04.2019 5 z 5

Čekám na tebe celou věčnost Čekám na tebe celou věčnost Fabio Volo

Nenadchne ani neurazí.

26.04.2019 3 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Zajímavá sonda do života zvířat. Oceňuji autorův přehled o vědeckých poznatcích na toto téma a také všímavost, díky které mohl tyto poznatky porovnávat s tím, co sám viděl. Nicméně autor je především lesník a tématu lesa a stromů více rozumí. Tajný život stromů je díky tomu přeci jen lepší.

26.04.2019 4 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

(SPOILER) V knihkupectví jsem si řekla, že kniha s takovým názvem a obrázkem kočky bude jistě hodně vtipná. Ale už po prvních stránkách jsem zjistila, že ne. Že bude kniha o dřevěné podlaze, to by člověk očekával... Ale že bude o chlapovi, který se vlastně každý den opije a něco zkazí - nečekaně zpravidla polije podlahu vínem - tak to bylo hodně slabé. Poté, co umřela paní uklízečka, to už bylo při nejmenším podivné... Nazvala bych to jedním velkým zklamáním.

26.04.2019 1 z 5