Dragan Dragan komentáře u knih

Svědomí proti násilí Svědomí proti násilí Stefan Zweig

Nejlepší kniha o podstatě a vývoji DIKTATURY, jakou jsem kdy četl. Myslím, že v dnešní (a každé) době by měla být povinnou četbou, pro každého přemýšlivého člověka. Strhující a nečekaný závěr mě donutil okamžitě si knihu projít znovu, tentokrát v rozhlasovém nastudování, které je také úžasné.

07.12.2021 5 z 5

Božský tanec Božský tanec Richard Rohr

Filosoficko-poetický slepenec přioděný ve vetchém kabátě křesťanské mystiky v mnohém připomínající knihy New Age. Jen jediná věta v celé knize se dotýká prostého života člověka - str. 179 „Můžete být nevzdělaná žena, uklízet hotelové pokoje a …“ a ani tuto větu nejsou autoři schopni dopovědět tak, aby člověk nemusel půl života trávit v kontemplativním klášteře. Čtenář nikde v knize nedostává rady, jak prakticky žít, ale je pěchován pocitem, že takto mysticky nikdy nedokáže žít.
„Ora et labora“

04.12.2021 1 z 5

Kniha o Bohu soudci Kniha o Bohu soudci Jiří Beneš

Jako vždy od Jiřího Beneše vynikající a hluboké zpracování tématu s exkurzí do hebrejského jazyka a myšlení - např. pochopení hebrejského kauzativu, pro mne přináší naprosto nové pohledy do textu Tanachu.

06.06.2017 5 z 5

Deník venkovského faráře Deník venkovského faráře Josef Beránek

Jan Rybář je pro mne velké překvapení. Tak hluboký pohled na život, církev, Boha… jsem nečekal. K této knize se jistě budu vracet mnohokrát.

03.03.2017 5 z 5