DračiceLaura DračiceLaura komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na první pohled mě zaujala nádherná obálka. Knihu jsem přečetla během dvou dní, bohužel měla kniha celkem pomalý rozjezd a než se dostaneme k hlavní zápletce jsme na sté stránce. Hlavní postavy jsem si neuvěřitelně oblíbila, mají hloubku, propracovanou minulost, každá z nich má jiné zásady a často jsou nepředvídatelné. Nejvíce mi vadilo, že autorka nenapsala ani jednu kapitolu z Wylanova pohledu, celkově mi přijde, že byl v knize opomíjený. Romantiky si v knize moc neužijete, ale přesto se rýsují romantické vztahy. Vztahy mezi postavami celkově jsou popsány uvěřitelně, jejich rozhovory k hlavní zápletce přidávaly, humor také nechyběl. Temné prostředí knihy mě bavilo, styl psaní mi byl blízký, kniha vás polapí a nepustí. Pět hvězdiček dávám hlavně kvůli postavám, které jsem si opravdu zamilovala.

27.12.2017 5 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Mě se docela dost líbilo, bohužel závěr byl takový....nijaký. Doufám, že ostatní knihy ze série už budou lepší.

15.08.2014 4 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Nádherná kniha. Velice se mi líbí, jak autorka popisuje těžký život princezny. Také tam skvěle zařadila francouzštinu. Doporučuji !!!

15.08.2014 5 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji hned, jak se mi dostala do rukou, stejně tak i s pokračováním.

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Opravdu skvělá kniha. Sice to mělo takový natahující začátek, ale pak se děj rozeběhl.

15.08.2014 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Velmi krásná kniha, jak se do ní začtete už ji nepustíte. Na mě to bohužel na konci bylo moc smutné.

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Ten věk.....bože je jí osm let a už je z ní diplomat, válečník, čarodějka, jezdec na draku......Až přehnané hrdinské schopnosti. Kdyby chtěla tak dokáže všechno a to mi moc nesedí. Je z toho dost cítit Eragon. Zároveň kniha měla originalitu, dobrý nápad, celkem chytlavý děj (někdy jsem se v něm ztratila) a Bugríky. :D Poněkud mě zarazilo, že v osmi letech uměla očividně bojovat stejně jako v šestnácti (alespoň mi to tak přišlo). Dala bych tři hvězdy, ale za zajímavé a promyšlené prostředí jednu přidávám.

20.07.2014 4 z 5

Pustina Pustina Moira Young

Poněkud slabší díl. Setkání s Jackem se neskutečně táhlo. Zase se mi líbily ty části s duchy, které v další knize zřejmě dostanou význam. Co se mi zdá divné je, že lidé v příběhu moc necítí smutek.

Spoutáni osudem Spoutáni osudem Alice Moon

Docela mě nudí části z minulosti, ale tu se dozvědět musíme. Úžasná kniha jako vždy.

Věčná touha Věčná touha Alice Moon

Když jsem dočetla první díl, ihned jsem si půjčila v knihovně ostatní tři díly. Je to výborná série, Sára je zas o něco vystresovanější, jen mi vadí jak odsuzuje May.

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Zajímavá kniha. Na začátku mě to moc nebavilo, ale pak už jsem knihu četla ostošest. :)

Krutá láska Krutá láska Alice Moon

Škoda, že není další díl. Skvěle jsem si početla, nemůžu si stěžovat. Jen jsem na konci brečela jako želva. Tak smutný konec jsem nečekala.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Předešlý díl mě nadchl proto jsem se rozhodla přečíst i tento. Znovu jsem v knize narazila na strategii a překvapení pro mě byl Horác, který se v příběhu choval velmi statečně. Nebyla jsem vůbec zklamaná, byla jsem nadšená. Flanagan to skvěle ukončil a docílil tím toho, že se nemůžu dočkat až si půjčím další díl.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Zase se to zvrtlo, no pokračování bude určitě zajímavé.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Báječný začátek, už se těším až si přečtu druhý díl.

25.06.2014 5 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Byl to hodně dobrý díl, jeden z nejlepších celé série. Trochu mě překvapil naoko přátelský styx ,,Eddie'', který je podle mě tak trochu pošahaný. Jinak doporučuji !!!

22.06.2014 5 z 5

Děsivé tajemství Děsivé tajemství Thomas Brezina

Nenazvala bych to děsivé tajemství, vždyť to nebylo vůbec strašidelné. I přesto to byla jedna z lepších knih v sérii.

Tajemství stříbrných vlků Tajemství stříbrných vlků Thomas Brezina

Velice zdařilá kniha, troufám si říkat, že snad i nejlepší ze série.

08.06.2014 5 z 5

Noc oživlých mumií Noc oživlých mumií Thomas Brezina

Jako knihu pro mladší generaci doporučuji.

Upíří rakev Upíří rakev Thomas Brezina

Dobrá kniha, ani moc strašidelná nebyla.