Dousabel Dousabel komentáře u knih

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

5 hvězd pro toho, kdo tady z té slátaniny absolutně bez děje vytvořil seriál.

01.11.2018 1 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nádherná kniha. Všechny jeho knihy, ale tahle je pro mě top. Backman píše krásně, lidsky. Ať už to byl Ove se saabem, milovaná babička, nebo Britt-Marie posedlá uklízením.Ale z Medvědína mě srdce bolelo nejvíc. Na začátku pohoda, sranda, tak jak to umí, pak přišlo pravidelné vhrknutí slz do očí díky posledním větám na konci odstavců. Stažené útroby, kámen na hrudníku a strašná zlost a bezmoc. A závěr? Díky bohu za ty klišé, jinak by ta kniha bolela mnohem víc. I tak jsem usínala na mokrém polštáři.

01.11.2018 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Čekala jsem od toho víc. Bezesporu je to krásný příběh, ale přece jen poměrně dost rozvláčný, s dosti hluchými místy. Ale ta základní myšlenka je pěkná. Bohužel se obávám, za což autor nemůže, že v dnešní době, s tituly obdařenými zlatými plackami a chrlícími tak tři denně, se takové knihy čtou hůř a hůř. Alespoň pro mě. Což je opravdu škoda.

14.10.2018 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tak tohle byla fakt síla. I když na takové věci příliš nevěřím, konec mi opravdu způsobil celodenní mrazení v zádech, pokaždé, co jsem si na něj vzpomněla. Supr thriller!

14.10.2018 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

No, možná by stačilo říct, přečtěte si první díl a jen si zaměňte hlavní postavy :D Už mě trochu rozčilovala ta předstíraná nezamilovanost a už i na mě bylo moc detailních prohlídek dutiny ústní :D :D Ale je to každopádně pravé, letní, odpočinkové čtení.

30.07.2018 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Herdek, která by tohle nechtěla zažít :D Ze dne na den se nastěhovat ke krásnému sexy chlapovi a dokonale si ho podmanit :D Jj, pohádka, ale pěkná, ideální na dovolenou :)

30.07.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Perfektní! Ta kniha mě doslova uchvátila, nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla na konci. Je to zrůdné, úchylné, zvrácené, srdcervoucí, ale taky strašně fascinující. V dnešní době, která chrlí jeden thriller za druhým, je tohle fakt pekelně originální. Zahradu mám navždy vypálenou v paměti a Zahradník? Takový sympatický strýček, co sbírá motýly :D

15.07.2018 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Skvělá knížka! Musím uznat, že v Británii je to krapet horší, ale poměrně dost se to přibližuje situaci tady v ČR. Holt, mladí lékaři a hlavně lékařky to nemají vůbec jednoduché. Při čtení jsem kolikrát opravdu vyprskla smíchy, ale i cítila balvan v hrudníku. Naštěstí to první v knize převládá. Povinně by toto dílko mělo být v každé čekárně nebo na oddělení, aby si lidi těch felčarů trochu víc vážili...

15.07.2018 5 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Tahle kniha mě tak nějak minula. Ze začátku dobrý, ale za půlkou jsem zjistila, že už je mi úplně fuk, jak ta jejich rodinka dopadne. Ani jedna postava mi k srdci nepřirostla, i když se životy všech prolínají, přišlo mi to takové neucelené.

15.07.2018 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dokonalá je psychologický román. Nepřišlo mi to jako thriller. Není to žádný krvák, ani tak nejde o ten zločin, spíš mi ta kniha brnkala na nervy vůči Zoe a její podle mě mistrně popsané psychologii postavy. Jasně, byla jsem zvědavá na pachatele, ale Zoein strach a pošramocená duše se do mě vpil mnohem víc.

07.07.2018 4 z 5

Michaela Michaela Miloš Urban

Na toto dílko jsem narazila v rámci hledání postavy se stejným jménem. A to jsem ani netušila, že to bude hlavní postava a ještě veskrze tak sympatická :D Četlo se to dobře, vtáhlo mě to do děje prakticky hned, nijak jsem se nesnažila bádat nad nesmrtelností brouka, brala jsem to jako hororovou povídku. Pravda, konec měl zřejmě hlubší podtext, který mi unikl, ale jinak jsem se bavila. A porno? Ale jděte, na každé desáté stránce malý odstaveček? Přečtěte se Emanuelu :D Zvrácené? To trochu je, no... Při představě hodinek a klíčů od auta :D :D :D

07.07.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Není to žádný nervydrásající thriller od první stránky, ale rozhodně je to čtivá kniha s poměrně napínavým koncem. Dobře vystihnutá psychologie Anniny postavy a boje s její fóbií. Jen ten merlot - na víno si po dočtení nemůžu ani vzpomenout :D

09.06.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Velice slušný thriller. Dobře se četl, zajímavá zápletka a závěrečné rozuzlení fakt překvapivé, spíš až krutě šokující. Jen série Game a MemoRandom byly o chloupek lepší a s thrillery se ztracenými dětmi se teď roztrhl pytel.

09.06.2018 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Tak tohle byla jízda! Ač jsem zhruba do sté stránky pochybovala, že tu knihu dočtu, páč vesmírné střílečky nikdy nebyly nic moc pro mě, pak mě to přece jen totálně pohltilo. Hltala jsem každou stránku, a kdybych mohla, nasadím QComm, nasednu do Interceptoru a hurá na emzáky :D Strhnu jen jednu * za to, že RPO se mi líbilo o chlup víc a taky za tu melodramatičnost na konci, která mě donutila, safra, i slzu ukápnout :D Kéž by další kniha byla z WOWka, to bych si teprve užila!!

02.06.2018 4 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Oddechová, nenáročná a lehce předvídatelná kniha. Ale krásná, hrozně milá a i docela vtipná, především ke konci :). Rozhodně se k ní budu vracívat!

Nepřátelské převzetí Nepřátelské převzetí Shane Kuhn

Nejdřív jsem měla problém se začíst a kvůli té trubce Alici jsem myslela, že s tím snad seknu. Ale vydržela jsem kvůli Johnovi a dobře jsem udělala. Šílená jízda plná akčních scén, provrtávajících kulek, stříkání krve a pro mě trochu nepochopitelného létání po střechách :D Konec sice jak z červené knihovny, ale stejně jsem za něj byla ráda a jelikož jsou oba nesmrtelní, tak budou žít věčně :D

05.05.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jeden z nejlepších psychothrillerů jaký jsem kdy četla. Postupné prolínání dějových linek až do současnosti, díky kterému se pořád něco děje, ta kniha nemá žádná mrtvá místa. Jediné minus za to, že jsem cítila hroznou úzkost a byla hodně vzteklá skoro po celou dobu čtení :). Konec možná trochu přitažený za vlasy, ale rozhodně mi vyhovoval.

05.05.2018 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Bavilo a moc! Ale na Ikeu už nikdy nebudu pohlížet jako dřív a při příští návštěvě jim tam pozotvírám všechny dveře od skříní :D

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ta knížka mě doslova pohltila! Od první stránky až do poslední jsem byla v Tateině kůži a tolik jsem jí záviděla. Bože, ty máš ale štěstí!

05.05.2018 5 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Stopy hrůzy přesně, jak mají být. Strach, hrůza, nestvůry a sem tam nějaká ta rozsápaná mrtvola :D Škoda, že už mi není třeba 12, to bych z toho měla ještě lepší požitek a odmítala zase chodit v noci na záchod :D Takhle jsem se nebála, ale rozhodně mě to bavilo!

17.04.2018 4 z 5