dooky dooky komentáře u knih

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Romantický výlet do minulosti, kde to ženy neměly jednoduché, byť byly velkým přínosem pro společnost a často si musely vybojovat své místo. Popis některých zákroků a operací byl opravdu výživný. Příběh, díky kterému si nyní uvědomíme, kam medicína postoupila, a co museli někteří zažít a vytrpět, abychom díky nim my již nemuseli.

15.04.2024 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Trochu erotiky, trochu vtipných momentů, enemies to lovers. Ačkoliv sladké vůbec nejím, občas bych snad i ochutnala. Přišlo mi, že při těch počtech, co každý den snědli, by museli prasknout :-) Neseděl mi úplně popis obou hlavních postav, představovala jsem si je totiž úplně jinak. Jinak ničím nepřekvapující romantika, kterou jsem si užila, nicméně znovu již do ruky nevezmu.

11.04.2024 4 z 5

Podrobení Podrobení Helen Hardt

Zatím mě to vážně baví. Knihy odsýpají, pořád se něco děje a přibývají nové okolnosti, které pomáhají pomalu rozplétat hrozný příběh. Kdo má rád erotickou literaturu, také si přijde rozhodně na své. Doufám, že si knihy udrží tento strandard až do konce. Trochu se bojím, aby to vzhledem k počtu knih v sérii nezačalo být moc natahované a překombinované.

04.04.2024 4 z 5

Plamen Plamen Helen Hardt

Za mě to není kdovíjaký literární skvost. Ale mě to vlastně celkem baví a to je hlavní. Jsou to krátké erotické oddechovky, všechny sourozence si zamilujete a chcete se hlavně dozvědět kompletní děsivý příběh, který protíná všechny díly.

03.04.2024 4 z 5

Vášeň Vášeň Sharon Page

Nemohu si pomoct, ale první díl mě bavil víc. Tady sice přibylo děje, ale nějak mě to nechytlo. Maryanne mi moc k srdci nepřirostla, i když byly chvíle, kdy mě překvapila. Trochu zklamání a uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu.

25.03.2024 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Srovnatelné a stejně dobré jako kniha o neurochirurgii. Ideální čtení, které baví a navíc se člověk něco zajímavého dozví o špičkách ze zajímavých oborů. A teď se budu těšit na nějakou tu krimi s panem Marešem.

14.03.2024 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Moc hezká historická romance. Víceméně klasický vzorec, na který jsou čtenáři u tohoto žánru zvyklí. Bonus navíc je téma ženských práv a sufražetek.

05.03.2024 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

První polovina knihy pecka a moc jsem se při čtení bavila. Poté se u mě začaly střídat nudnější a záživnější kapitoly. Chvílemi pro mě kniha ztratila na čtivosti a prokousávala jsem se jen ztěžka. Vždy to ale naštěstí něco v ději vyrovnalo a pomalejším tempem jsem doplachtila až k závěru. Jako čtení na dovolenou doporučuji, nicméně na knihu pravděpodobně brzy zapomenu.

28.02.2024 3 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Penelope Douglas je záruka toho, že nově vydanou knihu od ní rovnou házím do košíku. Mě tyhle zakázané vztahy prostě baví. Tato je tedy v mírnějším tónu, než předchozí, ale to jí neubírá na čtivosti. Doufám, že se časem přeloží více titulů.

15.02.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Romantiku z mafiánského prostředí úplně nevyhledávám, ale nalákalo mě age-gap a anotace jako taková. Nelituji a příběh se mi moc líbil. Přečteno za dva večery, stránky krásně ubývaly a bavilo mě to.

07.02.2024 4 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Nešlo přestat číst. Autorka určitě zůstane v mém hledáčku. Totální jízda, která pro mnohé bude už příliš. Za mě ale pecka a užila jsem si to.

31.01.2024 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Hezká kořeněná romantika, moc pekně se to četlo. Taková klasika, která se líbí, nicméně nic překvapujícího.

21.01.2024 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Hypotéza mě očarovala. Hlava plná lásky bohužel trochu zklamala. A to jsem si myslela, že se určitě budu zase rozplývat. Bohužel. Nějak mi to tentokrát nesedlo a ústřední dvojice mi společně tolik nefungovala.

07.01.2024 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Není to typ knih, po kterém obvykle sahám, ale po přečtení vím 100%, že budu věrný nákupčí všech, které budou snad ještě následovat. Zbylé tři vydané už také zdobí mou knihovnu a je mi vlastně úplně jedno, jestli je mi daný obor blízký nebo není. Celý rozhovor je moc zajímavý, otázky velmi dobře položené a několikrát jsem se přistihla, že kroutím nevěřícně hlavou, protože mě vůbec nenapadlo, že i toto je v lékařském prostředí možné a jak náročná a fascinující je tato práce.

30.12.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Za mě nevyužitý potenciál. Autorka píše čtivě, stránky ubíhají a najednou je konec. Ale jaksi bez nějakých hlubších pocitů. Za pár dní si na knihu nevzpomenu. Škoda.

05.12.2023 3 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

První díl se mi moc líbil a byla jsem natěšená na pokračování. Musím ale říct, že jsem se při čtení docela natrápila a přepadla mě neoblíbená čtecí krize. Za mě příliš natahované hrabání se v myšlenkách a pocitech. Kniha ztratila náboj a čtivost a vlastně jsem se těšila na konec.

23.11.2023 3 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Hurá, po delší době jsem konečně narazila na knihu, která mě bavila. Romantika na dva podzimní večery doplněná o vtip (panenka Judith byla top) a dobře napsané erotické scény. Za mě určitě ano.

10.10.2023 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Čekala jsem trochu více. Kniha byla svého času všude chválená do nebes a já už se začínám podobných počinů tak trochu obávat. Za poslední dobu se mi stalo již poněkolikáté, že čekám pecku a nakonec jsem mírně zklamaná. Příběhem jsem proletěla aniž by u mě dokázal vyvolat nějaké emoce. Exodus zkusím a třeba mi zlepší mínění.

04.10.2023 3 z 5

Zakázaný chtíč Zakázaný chtíč Lenka Hnátová

Lehké zklamání...Z divoké holčičky a ještě divočejšího týpka se až příliš rychle stal totálně zamilovaný pár s růžovými brýlemi a nepomohlo mi ani to kouzlo zakázaného ovoce, kvůli kterému jsem knihu nutně potřebovala přečíst. Už z toho důvodu bych čekala nějaký pomalejší rozjezd a ne, že to bude takový fofr. Z těch neuvěřitelně náhodných setkání na začátku jsem vyloženě protáčela oči. OK, stát se to může asi jednou, ale několikrát po sobě už je to do očí bijící. Z Nika se později stal uplakaný zamilovaný trouba, který jen jezdil nakupovat dárky a zároveň si nebyl schopen normálně promluvit. Ano i to je možné, jen se to tam opět opakovalo tolikrát, že už toho bylo moc. Co mě celkem bavilo byla napínavá linka, která se celou knihou táhne, ale bohužel jsem pachatele poznala až příliš brzy. Bylo by skvělé držet čtenáře trochu v napětí. Nicméně ať jen nekritizuji, tak musím uznat dobrou čtivost, stránky ubíhají před očima a byly pasáže, které mě vyloženě bavily. Hodnotím jako zlatý střed.

25.09.2023 3 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Za mě určitě o něco lepší než první díl. I když se mi to moc líbilo, tak na pět hvězd ještě kousek chyběl.

18.09.2023 4 z 5