dominikmatus dominikmatus komentáře u knih

Černé řemeslo v průběhu staletí Černé řemeslo v průběhu staletí Jan Mohr

Stručně a fakticky popisuje technický a umělecký vývoj zámků a klíčů.

03.05.2015 3 z 5

Egypt: Svět faraonů Egypt: Svět faraonů Hartwig Altenmüller

Velmi obsáhlá kniha, která obsahuje všemožné informace o starověkém Egyptě od architektury po hygienu. Hledal jsem informace o řemesle a nábytku. Oproti ostatním jednosměrně zaměřeným publikacím, jsem informace našel. Samozřejmě ne příliš obsáhlé.

19.10.2012 4 z 5

Umělecké dřevořezby a jejich restaurování Umělecké dřevořezby a jejich restaurování František Petr

Kniha plná informací, která nesmí chybět v knihovně začínajícího restaurátora nebo studenta. Obsahuje podrobné návody a recepty. Jediné negativum je, že je kniha napsána starší češtinou a dnes obsahuje zastaralé informace a názvy.

30.09.2012 4 z 5

Nábytek: Světové slohy od antiky až po současnot Nábytek: Světové slohy od antiky až po současnot Judith Miller

Vcelku dobrá a obsáhlá kniha. Většina obsahu jsou ale obrázky a stručné texty, které občas obsahují nějakou tu chybičku. Jako přehled o slozích a stylech nábytku, tato kniha dostačuje.

09.07.2012 4 z 5

Bosch Bosch Dino Buzzati

Výborná kniha, sice dnes již staršího data a proto chybí nové poznatky, ale stále plná mnoha informací. Autoři objektivně srovnávají více zdrojů, názorů a domněnek. Překvapivě v knize od Waltera Bosinga leckteré důležité informace chybí.

16.12.2011 4 z 5

Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Vladimír Mátl

Výborná kniha osvětlující pravé dějiny naší krajiny a Keltů obecně.

05.04.2011 4 z 5

Okna vesmíru dokořán Okna vesmíru dokořán Jiří Grygar

Výborná kniha, srozumitelně vysvětlí aspekty vesmíru.

12.02.2011