dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Každá kapitola z pohledu jiné královny, a spousta postav okolo. Po zhruba asi 60 stránkách jsem knihu odložila a skoro měsíc se jí nedotkla. Pak jsem se ale odhodlala pokračovat, protože nemám ve zvyku knihy nedočítat. Jsem ráda, že jsem knize dala šanci, protože pak už jsem se nemohla odtrhnout. Královny začínaly nabývat na obraze a já si konečně dovedla představit celý příběh. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Jules, sympatickou, věrnou a nejsilnější naturalistku. Hvězdičku strhávám za začátek knihy, ale jinak doporučuji.

01.07.2020 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Další zajímavé pokračování z oddělení Q. Téma alternativního přístupu k životu není můj šálek kávy, ale byla to příjemná změna.
Těším se na další díl.

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Jsem ohromená. Druhý díl jsem zhltla během dvou dnů. Když byli Kazi a Jase rozděleni jako by mě bodlo u srdce. Ďáblův Chřtán je napaden, Ballengerovi přinuceni k úprku a nadvládu tak získává král Eislandie. Kazi s králem rozehrává nebezpečnou hru, aby zachránila nejen sebe ale hlavně ty, které miluje ze všeho nejvíc. Jase se zotavuje ze zranění a snaží se najít cestu zpět ke své milované.
Doufám, že se dočkáme dalšího dílu., kde nám třeba autorka víc představí moc hvězdného prachu.

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední. Postavu Kazi jsem si od začátku oblíbila, bavilo mě když předváděla něco ze svého zlodějského umění. Když skončili s Jase v řetězech, věděla jsem, že to bude pěkně zajímavé. Jiskření mezi nimi mě pořád nutilo číst dál a dál.
Autorka umí krásně popsat prostředí, ve kterém se děj odehrává. Bavily mě i další postavy jako Wren a Synové nebo nejmladší Ballengerovci Lydie a Nash. Líbily se mi Kaziny hádanky, které rozdávala v průběhu celé knihy.
Na konci moje srdce zaplesalo. Těším se na další díl.

Rozdělené království Rozdělené království Joelle Charbonneau

Pokračování mě opět bavilo. Líbilo se mi sledovat Carysino putování divočinou, a sdílela jsem s ní, její rozpaky, komu ze svých dvou společníků věřit. Andreas je králem a v průběhu příběhu prozřel a na vlastní pěst se snaží odhalit veškeré komploty proti jeho osobě a celému království. Carys a Andreas se znovu setkávají a přes všechny rozepře se musí spojit proti jinému nepříteli, aby zachránili svůj domov a své království.

29.03.2020 5 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Mně se kniha velmi líbila. Postavy Carys i Andrease mi byly od začátku sympatické, i když na Andrease jsem během následnických zkoušek trochu změnila názor. Ale i přes to, jsem v hloubi duše věděla, že Andreas není zlý, a že si své chyby uvědomí. Na Carys se mi nejvíce líbilo to, jak za každou cenu chtěla ochránit svého bratra, a to i přes všechny bratrovi křivdy. V knize nejen, že musí bojovat dvojčata mezi sebou, ale také hrát nebezpečné a manipulativní hry se členy rady a ostatními členy dvora. Těším se na další díly.

29.03.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Další zajímavé pokračování s Holgerem a Miou. Kniha se mi líbila, velmi snadno jsem se začetla a knihu tak přečetla během dvou dnů. Co mě ale trochu zklamalo byl závěr knihy. Byl strašně zrychlený, a spousta věcí nedořešena. Třeba kam zmizela žena se zelenou kšiltovkou?

22.01.2020 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Krvavé ostří jsem četla až po přečtení celé série, což mě teď po přečtení knihy trochu mrzí. Určitě je dobré ji přečíst před začátkem samotné série, a mít přehled o tom, jak se Celaena setkala s Rolfem, Tichými vrahy a Ansel, ale hlavně, kdo vlastně byl Sam. Při čtení série, jsem si Sama nedokázala moc představit, byl to pro mě pouze někdo ze Celaeniny minulosti. Po přečtení Krvavého ostří Sam nabyl obrazu a já si ho moc oblíbila. Mrzí mě, že nemohl sehrát roli i v průběhu série a že ho potkal takový osud.

17.01.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tahle série mě bavila od začátku do konce. Poslední díl pro mě byl třešničkou na dortu celé série. Ze začátku v knize sledujeme více dějových linek, protože naši hlavní hrdinové se nacházejí každý jinde. Poté se jejich osudy spojí a všichni společně stanou v bitvě. V podstatě celou sérii čtenaři čekají na tento moment - na bitvu s Erawanem. A tady ji máme. Velkolepou a smrtící bitvu. Samozřejmě i v díle, který byl plný smrti, války a démonů, autorka našla i místo na trochu té lásky. A všechno to dohromady krásně ladilo. Musím říct, že i slzy byly.
Líbilo se mi, že i když Aelin začala sama, podařilo se jí sjednotit v podstatě celý svět.
Víc takových sérií prosím. Bude těžké se s našimi hrdiny rozloučit.

19.12.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Původně jsem se tohoto dílu trochu obávala, jelikož jsem věděla, že bude celý o Chaolovi a Nesryn. Chaola jsem měla ráda od prvního dílu, ale autorka se pak postarala o to, že jsem ho začala nesnášet. Proto pro mě byla představa celé knihy jen o něm trochu děsivá. Postavu Nesryn jsem si nějak během dílů nedokázala oblíbit a spíš jsem jí jen tak akceptovala. Musím ale říct, že toto byl jeden z nejlepších dílů série. Příběh nás zavedl do jiné části světa a přinesl nám spoustu nových postav. Postava léčitelky Yrene mi od začátku sedla, a já si přála, aby to dopadlo tak jak to dopadlo. Tenhle díl neskutečně prospěl celé sérii.

08.12.2019 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Za mě není co vytknout. Další napínavé pokračování plné zvratů. Občas mě Aelin štvala se svým tajnůstkařením, ale na druhou stranu se nám takto postarala o pár pěkných překvapení. Velmi mě bavily kapitoly s Elide a Lorcanem a samozřejmě kapitoly s Manon. Závěr byl pro mě naprosto strhující, sice předvídatelný, ale strhující. S chutí se vrhám na Věž úsvitu.

08.12.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Já jsem nadšená. V tomto díle byla spousta "wow". Jak to popsala jedna komentující pode mnou, i já zažila pár infarktových stavů. Bavily mě pasáže, kde si Arobynn a Aelin hráli na kočku a na myš. Jako již v předešlém díle jsem si nejvíc užila kapitoly s Manon a její Třináctkou. Velice jsem si také oblíbila postavu Lysandry. Těším se na další díl.

30.09.2019 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Další výborné pokračování Skleněného trůnu. V příběhu se konečně objevila magie. Bavilo mě sledovat Celaenu (Aelin mi k ní pořád nesedí) jak se učí svou magii ovládat. Postava Jeřába mi ze začátku moc nesedla, ale ke konci jsem si ho celkem oblíbila, když už se nedělal tak nepřístupným. Paradoxně nejvíce mě bavily kapitoly z pohledu čarodějek. Velmi na mě zapůsobila postava Manon, o které se doufám ještě hodně dozvíme. Ke konci jsme svědky zvratu ve Zlomuvalu, který bych tedy nečekala. Každopádně se vrhám na další díl.

11.09.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Výborné pokračování série. V tomto dílu se setkáváme s větším množstvím akce a zvratů než v prvním díle. Příběh je trochu předvídatelný, ale mě to radost ze čtení nezkazilo. Mám potřebu vrhnout se hned na další díl.

29.08.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Od autorky jsem četla sérii Dvorů, která mě naprosto uchvátila. Rozhodla jsem se zkusit i Skleněný trůn a rozhodně nelituji. Knihy jsou si obsahově dost podobné, v obou příbězích najdeme milostný trojúhelník, magii, nestvůry, víly apod. Kniha je velmi čtivá a dokáže vtáhnout do děje a přinutit čtenáře číst až do konce. Po prvním dílu jsem se ihned pustila na další. Jsem ráda, že čtu sérii až teď, když jsou všechny díl již venku. Nedokážu si představit čekání na další díl. Takhle si vychutnám celý příběh hezky najednou.

29.08.2019 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Po slabších předchozích dílech, jsem byla z Ostrého řezu nadšená. Líbí se mi, že se v Deaverových knihách i něco nového dozvím. Tentokrát nám autor přiblížil diamantový průmysl. Lincoln a Amélie nikdy nezklamou. Snad se dočkáme dalšího dílu.

25.08.2019 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Olsen je prostě sázka na jistotu. Kniha Marco je jiná než předchozí díly, ale na kvalitě jí to rozhodně neubírá. Největším rozdílem je to, že ústřední postavou je chlapec Marco a naši vyšetřovatelé jsou trochu odsunuti do pozadí. Marcovi jsem fandila, a těším se, až nám autor konečně odhalí celé pozadí Asadovy minulosti. Za mě spolu se Složkou 64 zatím nelepší díl.

25.08.2019 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Kniha byla velice čtivá. Autorka má svůj specifický styl psaní, který najdeme i v jejím debutu Sestra. Ze začátku byl příběh hezky plynulý, od poloviny se děj trochu táhnul. Pachatele jsem viděla v někom úplně jiném, takže konec byl pro mě překvapující.

25.08.2019 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Po knížce Už teď jsi mrtvá, která mě velmi zklamala, jsem se trochu obávala další knihy od autorky. Nicméně jsem ji hltala od začátku do konce. Kniha mě dokázala udržet v napětí a v nevědomosti. Když už jsem si myslela, že vím co se stalo, autorka mě opět uvedla v omyl. A to je to, co mám na knihách ráda. Ten pocit, když do poslední chvíle nevíte kdo, jak a proč.

19.07.2019 5 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Dala jsem si od Lutzových knih na nějakou dobu pauzu, a musím říct, že mi opravdu prospěla. Kniha Pulz mě bavila zatím snad nejvíce z celé série. Oceňuji příchod nových postav jako je Jody, se kterou se určitě setkáme v dalších dílech.

14.07.2019 5 z 5