dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Deaver mě zatím nikdy nezklamal. I tato kniha se mi moc líbila. I přesto, že téma mi není úplně blízké, tak mě nakonec bavilo. Pachatele jsem neodhadla. Colter je strašný sympaťák a pozadí jeho rodinného života mě ohromuje čím dál víc. Těším se na další díly.

15.11.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Netřeba zdlouhavého hodnocení, celá série Naslouchače je skvělá a řadím ji mezi nejlepší knihy, které jsem dosud četla.

15.11.2021 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Přečteno během pár hodin. Plusem pro mě byly krátké kapitoly. Autorovi se podařilo udržet ve mně zvědavost, což mě nutilo číst pořád dál a dál. Příběh je pěkně zamotaný, konec jsem neodhadla, ale o to víc mě opět překvapil.

11.09.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Miluju příběhy z psychiatrického prostředí. Této knize nemám co vytknout, originální a napínavé čtení. Závěr rozhodně velmi překvapil. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

08.09.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Lars Kepler je prostě sázka na jistotu. Přečteno jedním dechem od začátku dokonce.

02.09.2021 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední. Kniha mě bavila od začátku do konce, všechno z knihy na mě dýchalo jako bych tam sama byla, uprostřed zasněžených lesů. Konec mě nepotěšil, čekala jsem romantický happyend. Ale na druhou stranu, tak končí skoro každá YA kniha, že?

Zvon Zvon Neal Shusterman

Celá tahle série je pro mě za 5 hvězd. Víc takových sérií.

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Povedená kniha. Jen už při čtení anotace jsem si říkala, jak mohla autorka hned začít smrtí prince Valentina, když první knihu zakončila v úplně jiném duchu. Každopádně v průběhu knihy je vše uvedeno na pravou míru. Na další díl se těším.

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Velmi povedený díl. Konečně jsme se po 7 dílech dozvěděli kdo je Asad! Jediné co mi v příběhu přišlo trošku navíc byla linka s mladíkem, který začne zabíjet až dovrší ve své střílečce čísla 2.117. Kniha by byla skvělá i bez této vedlejší linky.

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Nebylo to špatné čtení, knihu jsem četla celkem s chutí a nenudila jsem se, ale znovu bych se k ní nevrátila. Možná zkusím pro porovnání i seriál.

29.04.2021 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Skvělá kniha, přečtena jedním dechem. Nemám co víc napsat, tahle kniha mi sedla od začátku do konce.

19.01.2021 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tahle kniha byla hodně zvláštní. Nemůžu říct, že by to bylo špatné čtení, ale na sérii s Lacey Flintovou nedosahuje ani náhodou. Je to taková detektivka s fantasy prvky, a to mi v tomto případě moc nesedlo. Do Traviče vkládám větší naděje.

19.01.2021 3 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Tohle byla jízda. Když se objevil nový seznam kandidátů na smrt, nebo když náš pachatel umístil video s vraždou na fórum, připadala jsem si, jako bych seděla s Danielem a Ninou u jednoho stolu a sledovala to se zatajeným dechem s nimi.
Nina je jako neřízená střela, do všeho se pouští po hlavě, a to se mi na ní líbí.

19.01.2021 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Opět další skvělá kniha od autorky. Pachatele jsem neuhodla, tipovala jsem někoho jiného. A to je to, co mám na knihách ráda. Když člověk do poslední chvíle neví a může jen slepě hádat.
Napínavé čtení až do konce.

14.12.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Za mě zatím nejslabší díl z celé série. Sledujeme spoustu případů, které se v závěru knihy spojí v jeden. Dějová linka s Rose mě bavila, alespoň jsem se dozvěděla něco z její minulosti, ale je škoda, že díky této dějové lince bylo celé vyšetřování odsunuto do pozadí. Těším se, až se konečně dozvím něco o Asadově minulosti.
Celkově trochu vycpávkový díl.

19.11.2020 3 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

U této knihy mám takové smíšené pocity. Střídaly se u mě fáze, kdy mě kniha moc bavila, a fáze, kdy jsem si říkala ať už je konec. Ve výsledku to nebylo špatné čtení, ale za mě příběh zachránila až agentka Ashová. Myslím, že by knize neuškodilo, kdyby ji autor o pár desítek stránek zkrátil. Konec už byl akčnější, dozvídáme se motiv pachatele, který souvisí s problematikou sociálních sítí, což mě osobně zaujalo, jelikož je to v dnešní moderní době aktuální téma. Na konci ukápla slza, to musím přiznat. Celkově za mě průměrná detektivka/thriller.

14.11.2020 3 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Další skvělé pokračování série. Původně jsem myslela, že tento díl je poslední, ale to jsem se spletla. V této knize se mi moc líbilo, že jsme se dozvěděli něco o historii ostrova. Nejvíce mě bavily kapitoly s Jules. Na pokračování se moc těším.

10.11.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Četla jsem již pár knih s postapokalyptickým tématem a i když to nebylo špatné čtení, vždy jsem se dočkala stejného scénáře. Lidstvo přijde o nějakou významnou složku v životě (elektřina, voda), začne panika, lidé jsou schopni jít přes mrtvoly, sledujeme strastiplnou cestu hlavních postav a dočkáme se jak jinak než happyendu. A Sucho nebylo jiné. Neříkám, že mě čtení nebavilo, ale pro mě to bylo poměrně zdlouhavé a nejvíce se toho opět stalo na konci na pár posledních stránkách. Takže za mě průměrné čtení, ale chválím zvýraznění problému nedostatku vody. Je to k zamyšlení.

15.10.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Čtení mě velmi bavilo, kniha má spád. Joona je v tomto díle trochu v pozadí a do hlavního vyšetřování se pouští Saga. Jediné co mi v tomto příběhu připadalo absurdní, je nadpřirozená síla našeho vzkříšeného hlavního pachatele. Místy až neuvěřitelné.
Na další díl se těším, ale doufám že autoři už našeho pachatele znovu neoživí.

03.10.2020 4 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Tento díl byl mnohem lepší než ten první. Královny se setkávají při slavnosti a začíná boj o holý život. V prvním díle mi bylo strašně líto Kathariny, ale v tomto díle jsme byli svědky její proměny. Je odhodlaná zabít své sestry a zmocnit se koruny. Z královen je mi nejsympatičtější Arsinoe. Mirabelle nějak nemohu přijít na chuť. Tento díl byl nabytý akcí, zvraty, ale také emocemi. Moc se těším na další díl.

01.07.2020 5 z 5