INT INT komentáře u knih

Černé díry a zborcený čas Černé díry a zborcený čas Kip S. Thorne

Pro laika super napsáno, čte se jedním dechem. Velká výhoda autora je v tom, že osobně znal velké množství fyziků, které probírané poznatky rozvíjeli nebo objevili. Můžu doporučit, jen je problém ji dnes sehnat.

09.02.2022 5 z 5

Atraktivní bydlení - tradiční i netradiční bytová architektura Atraktivní bydlení - tradiční i netradiční bytová architektura Helena Černíková

Dnes již bohužel dosti zastaralá kniha, aktuální možná kolem roku 2000.

06.01.2022 3 z 5

Kdo chce naše peníze? Kdo chce naše peníze? Hana Lipovská

Přehledná a srozumitelně napsaná kniha, kterou lze doporučit každému, kdo se zajímá o ekonomii.

04.01.2022 5 z 5

V nepřítomnosti posvátného V nepřítomnosti posvátného Jerry Mander

Velice zajímavé dílo, které ocení i technicky založený člověk pravicového smýšlení. Poukazování na problémy technologií ve vztahu k přírodě, obrovskou moc korporací i negativní účinky televizního vysílání na kritické myšlení jsou aktuální témata i dnes. Přesto v knize postrádám jistou objektivitu, která je dána silnou levicovou orientací autora.

04.01.2022 4 z 5

Civilizace Civilizace Niall Ferguson

Osvěžující, čtivý a fakty nabouchaný průvodce vzestupu Západu. Autor potěší každého, kdo vnitřně cítí, že Západ světu toho mnohem více dal, než vzal, dnešní pochybovačné době navzdory. Určitě doporučuji k přečtení, skvělý počin.

03.11.2020 5 z 5

Podívám se na to ráno: Pražské jaro 1968 v tajných dokumentech ministerstva zahraničí USA Podívám se na to ráno: Pražské jaro 1968 v tajných dokumentech ministerstva zahraničí USA Tomáš Smetánka

Vynikající sonda do vedení USA a jeho reakce na srpnové události v Československu.

19.09.2020 4 z 5

Reagan: Život Reagan: Život H.W. Brands

Naprosto skvěle napsaný životopis prezidenta Reagana. Doporučuji k přečtení.

19.09.2020 5 z 5

Skrytá tvář českých dějin: Mýty a realita osudových okamžiků Skrytá tvář českých dějin: Mýty a realita osudových okamžiků Jan Bauer

Pěkná sonda do historických událostí a mýtů :)

26.02.2018 5 z 5