DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Byznys se zdravím Byznys se zdravím Jarmila Průchová

Ezo eko bio makrobiotická posedlá autorka z raných devadesátek.
Netušila jsem že už tehdy tihle posedlí existovali...
Prý "dovážejí se sem životu nebezpečné potraviny plné jedů, především pro děti" ...jo? Tím myslela co v těch teprve se probouzejících dobách, Coca Colu a Algidu??
A jak že "jak kuchař tak švec konečně bude muset být odborníkem - bude po letech učení a praxe mít certifikáty a osvědčení dokazující znalosti." Aha a ono to za komančů bylo jako jak oproti dnešku? Pokud vím tak tehdy vycházeli řádně vyučení a připravení odborníci a ne ty nuly
dnes který nic neumí nebo mají papír pro obor, kterej neovládají a nadělají tak mnoho zla... Prostě raplá, nevěřila bych že toto, tak strašně zaujatý někdo psal v raných devadesátých.

28.03.2023 odpad!

Chudí lidé Chudí lidé Božena Němcová

Psala to v 17 tak jak to mohlo asi vypadat...tak jak to vypadá

24.03.2023

Kopírák Kopírák Sam Holland

Jakmile se něco takhle samo prsí a chválí už dopředu, je jasný, že to bude o houně...což tady sedí dokonale. Nezkoušejte to.

22.03.2023 odpad!

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Proboha...Halina klasika, ta neumí psát o ničem jiným, Nellis to je totálně zabitý, tuna stran řešení ho.vna o tom že chlap dodělává práci na fotkách a krá.vu uřvanou hysterickou to se.re. Opravdu jen ženská může napsat, že se chlapovi, čumíc na babu jak "ve vytahaných teplácích s flekama učí celá zarudlá dělat dceru kotrmelce" zdály obě neuvěřitelně krásné. To by se chlapovi po x letech vztahu a rutiny opravdu nezdálo, to je jen ženský zbožný přání:)

Děsný paskvil. Z těch povídek prosakuje ta tužba těch ženských a přesně mi to říká, proč romanťárny a tyhle cypoviny nečtu.
Protože taková tupá naivní pipka holt nejsem.

20.03.2023 1 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Sorry ale kdo v tomto vidí něhu a miluje to, tak není normální.

Tohle není kniha pro děcka vzhledem ke svému fanatismu a násilí, kterému se téměř posmívá a mně to přijde něco jako K. Mařík, Hanyzka a Martínek atd. prostě sebemenší vyjetí z kolejí poslušnosti a hned dostat bití.
A kdo byl v těch knihách těmi náb. hysterózami? No ženský-matky!! Já bych čekala že přísní vzteklí chlapi ale ne, ať na kluka nebo holku absolutní citovej ignor od těch bab.
Ony milovaly víru.
To byly strašný časy a tato kniha je taky strašná a mně je to líto protože mám originál z roku 33 a Večerníček je tak něžné :(

BROUČEK MUSÍ POSLOUCHAT stejně jako tatínek, který musí lítat až ho křidélka bolí, jen aby byl poslušný. Poslušným broučkům že se nic nestane, a když stane, tak to tak Bůh chtěl a je to tak dobře... Čili ulíbej mu paty, beztak se ničemu nevyhneš ale vše je správně! To je mi náboženství!! Vymývání palic už na straně 14...

A to množení jsem taky nepochopila: jeden den si Brouk stěžuje že jsou sami, Beruně kapou slzy do polívky a hned další den mu běží naproti kluk-děcko?? Kde ho vzali, silou myšlenky??
Jedna z Berun byla "chromá na nožku, ani postavit se na ni nemohla, běhala však dost" WTF??
Takže ne nelíbilo

19.03.2023 odpad!

Osobní receptář pro zdraví a pohodu Osobní receptář pro zdraví a pohodu Margit Slimáková

Zase ezo kydance, který jí dav nicméně žere jak vidno.

Vše už tu tisíckrát bylo a je to furt dokola. Čili žádná vlastní práce, jen vykrádačka druhých.

17.03.2023 odpad!

Drobní lidé: Črty ze všedního života - řada druhá Drobní lidé: Črty ze všedního života - řada druhá Ignát Herrmann

Má to dobrý hlášky jako "zápolí se svými mluvidly" = je ožralej

Je to sborník povídek z 1880 cca, někdy rozvláčný někdy funny, někdy smutný. Proto trefný a životní.

06.03.2023 5 z 5

Vražda na Den otců Vražda na Den otců Lee Harris (p)

Twl takže přes 280 stran se cpeme bahnem, abychom na konci zjistili, že naše jepťa tvrdí "nevěřím že tuhle hádanku někdy vyřeším"???
Pruda

05.03.2023 1 z 5

Nepřátelé kůže Nepřátelé kůže Sandy Skotnicki

Zklamání.
Čekala jsem derma info a rady jak teda na to "jinak", ale že bude celou knihu neustále opakovat že se nemáme mýt mejdlem ale cleanserem a to jen v podpaží, chodidlech a tříslech, tak to jako twl...si třeba chodí ona neumytá a cítí se fajn, ale tady v horách kde je tvrdá voda opravdu nemohu souhlasit s jejím nemytím se celého těla jen proto že jsem se nevalela ve špíně a že hydratační krém NIKDO nepotřebuje.
Aha
A my s vysušenou kůží z té vody si máme pomoct asi jak? Aha, kokosákem vlastně, ten je povolen.
Jinak brojí proti značkám, ale zároveň doporučuje to nejdražší takže jako...asi by se divila že její tvrzení že mladý je jen ten kdo cvičí a vždy používá krém s SPF můžu vyvrátit:)
No zas emerikan kydy z už staré doby, už to neplatí.
Hvězda za obálku

02.03.2023 1 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Pubertální čubkoidní triproad.
To už tak u tohoto vydavatelství bývá běžné.

28.02.2023

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Jako...ona je fakt raplá (a Binochet ve filmu to ještě zhoršuje).
Ráno prvního dne volá na cizí lidi z okna a diví se, že oni nereagují??
Chlapům co jí pomohli s kytkama dá na Valentýna krabičku a oni odchází se "stejně omamnými potěšenými výrazy" ?!
Pořád se na všechny okolo tlemí, to je její reakce na KAŽDÝ slovo druhých i její vlastní?? Děs!
Ono to v podstatě nemá moc smysl ta kniha: kdyby reálně začínal půst věřících, prostě by si s nějakou čokoládou neškrtla, a ne že by jí čuměli přes výlohu a hrnuli se jí tam chlapi baby i děcka.
Natož aby se dali přimět se změnit.
Proto mě ta kniha i film tak točí.

26.02.2023 odpad!

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodně zlá, protože přehnaná fikce.
Proto o ničem.

Celkově můžu shrnout (nejen tu knihu, ale děj o kterém se v ní hovoří) asi tak, že kdybychom ty tehdejší real doby tady měli teď, dobře by nám tu bylo.

13.02.2023

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Nic.
Doslova NIC na tom není.
A to když řeknu já, která ráda jak ilustrace a ztvárnění života kresbičkami, protože se o ilustrace pokouším takže je dokážu ocenit, tak příběhy popisy povídky atd, tak tomu věřte.

Nemá to vizuální krásu, nemá to děj co vás přiková i když je to kraťunký, nemá to nic díky čemuž to je MUST HAVE.
Tam jako fakt není nad čím se usmívat a pokud to někdo dělá, tak je mimo stejně jako autorka.
Pokud vás tohle nadchne, tak skutečný knihomol právěže nejste. Ten totiž umí ocenit a čas věnovat pouze SKUTEČNĚ KVALITNÍM kouskům, ne samozvaným brakům.
Prostě nic čím by to zaujalo nebo bylo nutný se to vydávat.

Já chápu že je trendy v týhle době být vším okolo a tak když přečteš v životě dvě knihy, už seš knihomol jak sviňa, ale ne, to že čtete jako úplně normální lidi z vás knihomoly fakt nedělá.

08.02.2023 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hvězda za obálku, ta je krásná.
Já se omlouvat nikomu nebudu, naopak by se měli všichni pětihvězdáři omluvit mně.

Banální a stokrát omleté téma.
Bahenní život tu mám vždycky když tady, v Jeseníkách, zaprší a místo raků nebo racků, těžko říct CO to má teda být, mi tu zpívají ptáci.
Sama se spíš straním lidí, což teď ale dělá kdekdo, takže vlčím člověkem bych se jen proto nenazývala.
V trojúhelníku jsem už taky byla, takže já mám ten její život odžit, byť v jiné přírodě. Asi proto mě to nezaujalo.

Vskutku nebylo čím. Opěvy na nádheru jsou buď zcestný, nebo koupený.
Jak říkám, jedinou chválu zasluhuje obálka, za kterou zas nemůže autorka no.
Chtělo by to databázi i pro ilustrátory fotografy grafiky a obálky.

07.02.2023 1 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

(SPOILER) Jak se tu víceméně psalo - je už z anotace jasné oč jde, protože co jiného by se holce asi tak mohlo stát žejo... je to nešťastně napsáno, proto je potom tolik stran a chození od ničeho k ničemu zbytečných a nudných.

Helenina postava taky o ničem a přiznám se - po straně 50 jsem skákla na konec a přečetla "rozuzlení" a je mi jasný, že jsem o nic nepřišla.
Prokousávat se tím by byla hrůza.

Při chození po tý Šumavě pomlouvá vzhled vesniček, všecko je post komunisticky hnusné, zanedbané, omezené, ošuntělé, buranské, když ho lidi nepustí do obyváku, hned je zle a jsou to hnusní burani, když je zvonek trochu vybledlejší, určo to znamená, že ani nebude funkční...tyjo, on fakt zvoní ???!!
Prostě pane, udělal jste ze svýho študenta kreténa nesympatickýho, to se na mě zlobte jak chcete.

Takže uhm...ne.

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Zrecyklovanej Fritzl??
Podle názvu jsem čekala něco jinýho, ona už anotace odrazuje...
Spíš míň než víc.

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Život po třicítce znám, ale žádný emoční minový pole nemám, tak asi něco dělám špatně.
Dokonce ani necítím, že život bez děcek je méněcenný, takže mě zklamalo že z úspěšný ženský, která může vše, je typická kvočna chtějící pouze plůdě a degradovat se napřed na chodící inkubátor a poté na robota co jen krmí přebaluje utírá blitky nespí a toho vysněnýho chlapa odmítá protože nemá přece čas, je MATKOU!!! Tohle nesnáším. Ženský který mají svět u nohou se stanou mateřským tupcem. Blé.

Takže opět mimo.

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Knihy o tom, kde šestnáctky přemýšlejí o tom, KÝM CHTĚJÍ BÝT...???

Co je to vůbec za téma?? My v tom věku lítali venku a přemýšleli leda, jestli tomu klukovi (pusu) dáme nebo ne...holt Cara je jiná generace už no.

Takže ne no.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nelíbilo

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

No jak píšete povětšinou, O NIČEM.
Klouzající na povrchu, jakože dobové fotografie taky o ničem.
Prostě nikde NIC.

05.02.2023 odpad!