domi13 domi13 komentáře u knih

Krakatit Krakatit Karel Čapek

A mně se to líbilo. Vzhledem k tomu, že jsem to četla jako povinnou četbu, tak dost dobré. Každopádně jsem se někde dočetla, že je v této knize jediný milostný vztah v Čapkově díle. A to poslání je zřetelné.

25.01.2017 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Já jsem touto sérií naprosto nadšená. je to vtipné, napínavé, naprosto odlišně pojatí upíři. A ještě tolik dílů před sebou! Jupí

25.01.2017 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tak to je fakt moc pěkná serie. Upíři jsou banda správných, většinou nadržených chlapů, kteří ovšem milují své ženy a budou pro ně i cedit krev. Je dobré vědět, že to má tolik dílů a ještě se další píšou.

26.09.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Myslím si, že u některých kluků už je to podmíněný reflex se posmívat tomu, když holka čte Stmívání. Mně se ty knihy staršně líbily, je tam velký příběh, Stefannie vymyslela úplně novou mytologii upírů, je to hezky zamilované a ne jak ty vulgární bastardi. Nenávidím, jak se někdo stydí přiznat, že se mu knihy líbí, protože by se shodil v očích ostatních. A je jich hodně.

04.02.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

To bylo tak krásné, že pěkně děkuji, že jsme Remarqua probírali ve škole. Kdo by to byl řekl.

04.02.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Byla to první kniha od Remarqua a moc se mi líbí. Určitě se hned pustím dalších.

03.04.2015 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Ten první díl se mi líbil víc, tenhle neměl tak sympatického hlavního hrdinu, taky mi to nepřišlo tak uvěřitelné.

29.01.2015 4 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Mě se to strašně líbilo. Ten příběh má hodně zvratů, Terry je v něčem divná, řešila bych ty situace jinak. Robby je sobec a Frank je až moc hodný. Líbila se mi i Andy. Ale ty jejich hádky byly moc pěkné a Pravidla taky, v tom je ta kniha hodně originální, jak ukazuje jejich vztah jinak. A to CD nakonec! Poslechnout si Plameny hodně pomohlo k porozumění povahy Terry. Rozhodně hodně doporučuju.

12.01.2015 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Tolik jsem si přála, aby to dobře skončilo! Ale už vím, že to od tohoto spisovatele čekat nemůžu. Nádherné. Je tam spousta myšlenek, které stojí za zaznamenání. Třeba ta - ženy mohou opustit muže, ale nikdy ne své šaty.

11.12.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

první dva díly se mi líbily o moc víc, příběh je vyprávěný hodně napínavě, celé to s Katniss prožívám, jen se mi nezdá, že by se Hurikán tak změnil.

11.12.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Dosud jsem takovouto knihu nečetla, a tak jsem byla nadšená, ale pak se mi dostaly do rukou Hladové hry a ty se mi líbily víc, jsou propracovanější a dramatičtější. Přesto se určitě vrhnu i na další díly.

25.11.2014 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Tak musím potvrdit ty přede mnou, přečetla jsem to během víkendu. Ten děj je hodně napínavý a vtáhne mě do příběhu, i když s hlavní hrdinkou pokaždé nesouhlasím. Ale to mi nevadí, každá jsme jiná.

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

To byla první knížka, kterou jsem od autorky četla. Přijde mi, že píše hodně ze života, prostě jí to věřím.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Možná by bylo lepší to vidět než to číst. Přišlo mi to takové neskutečné. Čekala jsem od toho víc.

21.11.2014 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Páni! Já nevím, ale až budu mámou, nepustím ani prvního syna do války. Ale bylo dobré si všímat, jak mají muži jiné argumenty než ženy. Každopádně bylo užitečné si to přečíst

Robin Robin Zdena Frýbová

protože mám taky takového pejska, úplně jsem ho viděla. Bylo to strašně legrační, děkuju za doporučení.

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Tak to byla povídka podle mého gusta. Trochu i hororová, fakt jsem se při ní bála. A líbil se mi konec. Perfektní.

21.11.2014 4 z 5

Právě jsem dočetla. Ta povinná četba kolikrát není tak hrozná, jak si člověk myslí. Oněgin byl znuděný, protože měl prakticky všechno a Taťána se mu sama nabídla. Docela jsem ho chápala, kdyby ji musel dobývat, třeba by nedošlo ani na smrt toho Lenského. Já bych takový dopis nikdy nenapsala. Takže ji ani neobdivuju.

21.11.2014 4 z 5

No to bylo tedy supr. Nic podobného jsem ještě nečetla. Katniss byla statečná, mě by zabili už první den, takže jsem byla plna obdivu. jen m i je líto, že si pak vybrala Petu.

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Fakt nechápu, proč se kdekdo stydí přiznat, že má tuto ságu rád. Já ji zbožňuju. Naprosto jsem se ztotožnila s Belou, i když žiju v jiném prostředí a bylo mi třeba podivné, že si nemůže dovolit nový počítač. Ale vždyť je to jen fikce! A taky jsem chápala, že se může zamilovat do dvou kluků najednou a nemůže si vybrat. Navíc pak tam bylo vysvětleno, proč to tak bylo. Nejvíc se mi líbil právě ten třetí díl. Doufám, že spisovatelka napíše ještě něco dalšího, protože Hostitel se mi taky moc líbil.