doktorking doktorking komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhy dil a opet pecka.Je pravda ze prvni dil se mi libil o trosku vic ale to je mozna tim ze tu mel muj oblibenec Hunter spolu s partakem trosku min prostoru..Jinak o co je vrah brutalnejsi o to vic i kdyz je to morbidni s nim muze clovek na konci soucitit...Potesi novy kolega i kapitanka.Vedlejsi dejovy pribeh ktery se jako vzdy prolina a ke konci graduje je tez perfektni.
U Cartera ktery je opravdu mistr ,,detektivek” je snad jedina chyba ta ze pokud clovek po jeho dile(nebo jako ja ctete vic knih najednou)cte jineho spisovatele stejneho zanru tak alespon pro me ostatni tak nak zustavaji za nim opravdu hluboko pozadu:)))

28.10.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Cris Carter a jeho zacatek mistrovske serie pusobi jako droga bez ktere nemuzete byt a je na ni 100 procentni zavislost:)))Je to jako cist starou old school zabalenou do noveho habitu a okoreneno velkou brutalitou.Genialne poskladane hlavni postavy od Huntera pres Garciu,kapitana Boltera,doktora Winstona a v neposledni rade vraha.Zadne zdlouhave rozepisovani zacnete cist a za par hodin jste nakonci.Vraha sem sice poznal ale vubec mi to nevadilo.Zacatek mistrovskeho dila novodobeho krale detektivek a specialisty v oboru.

20.10.2019 5 z 5

Vyborna knizka ja si precetl hlavne Kurtovo detstvi ktere opravdu nemel lehke protoze zbytek jsem znal.Na Nirvane sem vyrostl a zasahla veskerou vekovou generaci a hlavne je to jedina kapela co znam kterou si snad poslechle i clovek ktery normalne posloucha uplne jiny styl.Kurt Cobain byl uzasny umelec s bolavou dusi a je ho obrovska skoda nicmene odkaz kapely je nesmrtelny.

18.10.2019 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Tak tohle bych oznacil v ankete za knizku pruser roku kdyby naka takova anketa byla..Genialni a bezchybny serial s nejlepsim castingem co jsem v novodobe historii serialu videl doslova pohrbil netftlix a jeho marketingovy komercni tah zvladnuty jak je videt na vybornou..Jeste pochopim u ctenaru zde s vysokym hodnocenim ze se jim knizka libi protoze neznaji serialovou predlohu ale pro skalni priznivce serialu s nezapomenutelnou atmosferou a odkazem je tohle opravdu bida..Nebudu zde rozebirat nakolik je Gwenda Bond dobra spisovatelka protoze s kostrou pribehu nemela v podstate zadnou praci a tak nudne hlavni postavy uz sem dlouho nezazil.Co se chvalene atmosfery tyce krome zminene valky ve Vietnamu absolutne zadna.Taky je tu citit,,lehky” zavan inspirace zharky od Stephena Kinga a v neposledni rade konec ktery byl vlastne diky tomu ze tohle dilo je prequel serialu nam vsem znamy.Vysledna je tedy ze uroven teto knizky je naprosto nadhodnoceny brak ktery ma ale genialne zmaknuty komercni tah takze sve urcite splnil(Netflix uz prodava od Stranger things snad uplne vse legem pocinaje az po spodni pradlo konce)S kvalitou serialu ovsem nema krome nazvu tahle kniha spolecneho nic.

18.10.2019 1 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Urcite kultovni vec ale cele to muze podekovat hlavne filmovemu zpracovani fanatickeho ale skveleho S.Kubrika ktery timto dilem terorizoval sve herce.Za me knizka vyborna ale stacilo precist jednou a film sem videl uz x krat:)))

08.10.2019 4 z 5

Bouračka Bouračka J. G. Ballard (p)

Film crash z roku 1996 jasnych pet hvezdicek a na svoji dobu pomerne kontroverzni vec ale co se knizni ,,predlohy”tyce je to prumer.Mam to takhle i s podobnym stylem jako je treba Americke psycho nebo Mechanicky pomeranc proste me bavi vic filmove verze a kdyby jste u tehle del vynechali knizni predlohu(no mozna MP je kvalitne trosku preci jen vis) podle me vubec o nic neprijdete.

08.10.2019 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Dalsi nadherna nadcasova klasika.Me osobne ale jeste vic nez knizka emocne ,,rozsekal”film ktery reziroval Elia Kazan a do hlavni role obsadil tehdy debutujici a dnes uz legendu Jamese Deana.To co tu Dean predvadi v roli Caleba je naprosto genialni emocni boure.Dean byl pro me absolutni herecky top idol a je ho strasna skoda:(((Takze dalsi Americka klasika kterou je radost cist ale jeste lepsi videt zfilmovanou.

24.07.2019 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Genialni pan Capek a jeho dalsi nadcasove dilo.Musim se tedy priznat ze nez knizka me vic bavil film.Karel Hager tu opravdu predvadi herecky koncert.Velice psychologicke,tisnive az depresivni dilo myslim ze neni uplne pro kazdeho..Capek byl proste vizionar a tohle je jeho pohled na zneuziti techniky vuci lidstvu.Samotne dilo se pak prolina na hranici snu a reality...Capkova filozofie je opravdu uzasna.Kazdopadne pro me je zatim nejlepsim dilem Capka Bila nemoc tak davam spravedlive ctyri hvezdy.

12.07.2019 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Genialni nadcasove dilo od narodniho pokladu,spisovatele pana Capka.Uplne s toho mrazi jak mistr predpovedel nastup Hitlera valku a koncenracni tabory...Nedavno sem sahl po filmu a to srdicko plesalo radosti co predvadel pan Haas s panem Stepankem je skoda slov snad jen se uklonit pred takovym hereckym umenim.Bylo hodne znat ze byli Capek s Haasem vyborny pratele.Knizka i film naprosty klenot.Capek pak podle me nas nejlepsi spisovatel a genius nejen sve doby.

10.07.2019 5 z 5

Abarat Abarat Clive Barker

Tak to co je pro Kinga Temna vez to je pro Barkera Abarat.Hodne sem ocekaval a trosku se bal protoze Barkerovo fantasy opravdu nemusim ale tohle je mistrovske az epicke dilo.Precteno za jeden den a uz se chystam na druhy dil.Je to takova temna Koralina po Barkerovsku,pohadka ale opravdu temna s prvky hororu a je zde citit nekonecna az genialni autorova predstavivost se vsemi jeho prednosti kterymi Barker tak vynika.A jako bonus nadherne temne Barkerovi malovane postavy a vize.Tohle se proste opravdu musi ocenit a pro fanousky Barkera urcite povinost.Nechci spoilerovat ale koho mi tak strasne pripomina ta temna postava vladnouci na ostrove pulnoci...Akorat nema rebiky v hlave ale ma zase jine prednosti:))))Opravdu genialni doporucuji a timto opravdu obrovska poklona Clivu Barkerovi.
Ps: Tohle je prvni temne fantasy kterym u me Barker zavalel.

11.05.2019 5 z 5

Rej upírů Rej upírů Tomáš Korbař

Kultovni antologie s legendarnimi autory to cele zabalene do temne romanticke gotiky plne upirich pribehu.Pro me asi nejlepsi je Carmilla ale tady opravdu co pribeh to pecka tezko se tu hleda slaby kousek.Krasny priklad u teto legendarni knihy ze srovnavat dnesni vampirismus jako hororovou entitu (at uz je mysleno knihy dila nebo serialy)s drivejsim odkazem a kvalitou zastoupenou v teto skvele knize proste nejde a je k smichu.

04.05.2019 5 z 5

Lupiči mrtvol Lupiči mrtvol Jan Zábrana

Musim rict ze tenhle vyber je na svoji dobu sice kvalitni ale nektere zastoupeni od top autoru hororu jakym je Poe nebo Lovecraft sou tu vybrany opravdu ty nejslabsi dila od obou mistru.Take nechapu ze oba takovy velikani tu byli zastoupeni kazdy pouze jednou povidkou to opravdu celou antologii dost srazi...Z cele antologie tu pro me kraluji tri autori.Prvnim z nich je Ambrose Bierse.Druhym a nejlepsim v teto antologii a hned se tremi pribehy je Ray Bradbury.Povidka Vitr a Emisar sou mistrovska dila a nemene kvalitni je i Kostlivec.No a posledni kultovni je Langelaanova Moucha ktera to cele uzavira.Povidky ostatnich autoru zde povazuji spis za prumerne.A hororova povidka ktera ve vas nezustane a nezanecha zadne stopy je opravdu k nicemu..

04.05.2019 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Genialni herec,zpevak,vyborny scenarista a ted i spisovatel.David Duchovny.Tohohle cloveka zboznuji ale od jeho spisovatelskeho debutu,,jednohubky’’sem vubec nic necekal.A prave proto me jeho pohadka pro dospele vyborne sedla.Neni to narocne cteni ale to pan Duchovny ani nechtel.Dilo vyborne zabavi cernym humorem nebo pohledem na dnestni svet plny nabozenstvi a etnickych problemu,vztahu lidi s lidmi a nebo se zviraty a to vse samozrejme velmi odlehcene ale o to vic to cloveka prave bavi cist.Je jasny ze mozna ne kazdy pochopi co timhle dilem chtel pan Duchovny rict ale vyborne pobavil a jako debut rozhodne nenudi.Serial Californation miluji,Akta X uz sou kultovni ty zna clovek nazpamet,Duchovnyho blues ala Bob Dylan me taky dost bavi a sem rad ze si ted muzu pridat i jeho spisovatelsky debut a urcite rad si od nej jeste prectu dalsi veci.

25.04.2019 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Taky jste si rikali pri precteni tehle jednohubky ze to psal zmineny Richard Chizmar a King mu pouze podal pomocnou ruku v podobe sveho jmena na obalu a tim i jistotu prodeje tohohle dila.A ted si polozte ruku na srdce pratele a reknete si kdo by si tuhle knizku precetl kdyby to magicke jmeno na tom obalu nebylo???Davam nejmensi hodnoceni jake sem kdy mistrovi dal protoze proste neverim ze tohle je jeho dilo..A kdyby ano tak uz by opravdu mohl King prodavat i nakupni seznam ktery pojede nakoupit pro Tabiu...:)))Na tomhle dile by se mistr jeho kvalit snad ani nezapotil a o to vic by bylo sklamani ze to predhazuje svym vernym fanouskum ktery ho uz naka leta znaji a tohle mu opravdu nezerou...

11.04.2019 1 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Znate to tesite se a ono to dopadne trosku jinak..Takze Owen tomu podle me moc nepomohl preci jenom kdyz to ctete je citit ze to mistrovi nekdo ,,redil” na kolik to uz je ve hvezdach a vi to jenom oni dva.Dalsi vec co bije do oci a u Kinga teda pomerne nezvykla(pochopil bych kdyby misto Owena to s nim psala jeho dcera)je ten Feminismus a to je vec co treba ja uplne nesnasim a hrozne to tohle dilo zkazilo a srazi do prumeru...Dejove je roman perfektni az na par odbocek i zde chybi bohuzel naka hlavni postava ktera by vycnivala a clovek ji vylozene fandil.Konec takovy po Kingovsku slabsi..

Callahanh to podemnou tou posledni vetou napsal perfektne ze to psal King a tak maji vsichni vyssi ocekavani a to roman trosku srazi je to naprosto trefne a tak je to bohuzel s kazdym novym(novodobym)romanem pana Kinga.

Me stacilo precist jednou urcite se k tomuto romanu uz nebudu vracet.

11.04.2019 3 z 5

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Tak sem po dlouhe dobe sahl po Barkerovi a to byl teda sok...Tohle jako psal clovek ktery ma na svedomi takove pecky jako Hellraisera,Colheart canyon,Vecne zatraceni a Knihy krve????Jedine ze by to bylo napsano pro deti ale to si nemyslim spis autor experimentoval a dopadlo to teda fiaskem..Je to po x letech jeden z prvnich ,,hororu”nebo jestli to melo byt fantasy ktery sem nedokazal docist a to ma knizka necelych 300 stranek(chybela mi 100 ale to uz sem trpel)to davam za pul dne...Zatim nejhorsi Barker jaky mi prisel do ruky:((((

04.04.2019 1 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Zombie horor zanr je prave ted na vrcholu ale jeho praotec je jenom jeden.Rec je samozrejme o panu Romerovi ktery v podstate dal tomuto zanru kultovni korunu.Jeho noc ozivlych mrtvol patri k naproste klasice a k tomu nejlepsimu z tohoto zanru.Antologie povidek v teto knize jsou psana jako pocta jeho dilu temi nejlepsimi a vysledek je naprosta bomba.Proste kratke zombie povidky vsechny velmi kvalitne napsane s patricnym gore.Uz dlouho sem necetl povidkovou knizku ktera by mela vsechny pribehy tak vysoke kvality jako tento soubor.Pro fanosky hororu a zvlast tohoto zanru proste povinost.

04.04.2019 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Zatim nejlepsi Ceska zpoved nejkrasnejsi a nejtalentovanejsi herecky prvni republiky.Zboznuji hlavne jeji filmy s Hugo Haasem(zivot je pes atd).Je to psane slangem takze mate pocit ze to prave Adina vypravuje jenom pro vas a to ma ohromne kouzlo.Strasne me mrzi jak skoro vsechny prvorepublikove poklady(herci)dopadli to je opravdu az k placi a proto soudit nekoho kdo tyhle doby nezazil a nebyl na jejich miste nam opravdu neprislusi...Pro me byla Adina Mandlova nase nejlepsi prvorepublikova herecka i kdyz na ni i po letech hazeji spinu jako skoro po vsech prvorepublikovych hvezdach porad se rad podivam na jeji filmy.

04.04.2019 5 z 5

Oběť. Nový pohled na smrt Marilyn Monroe Oběť. Nový pohled na smrt Marilyn Monroe Matthew Smith

Pan Smith odkryva pravdu a nici veskere konspiracni teorie..Na 50 a 60 leta v Americe se specializuji a uzasna Marilyn Monroe patri vedle Jamese Deana k mim oblibencum a jejich filmy mam vsechny.Kdo se alespon trosku vyzna v Americke politice tohoto obdobi nemuze ho autoruv zaver a dedukce prekvapit stejne jako spousty prukaznych materialu.Sem rad ze si konecne nekdo dal roky zalezet a stvoril dilo kde nici veskere konspiracni teorie a spinu hazenou na tuto uzasnou herecku a sexsymbol 20 stoleti.Je skoda ze jiste Americke justice nikdy nedopusti aby jsme se to oficialne dozvedeli.Pak tu vznika rada konspiraci mezi lidmi ale vsichni co alespon trosku mysli moc dobre vedi jak to doopravdy bylo s MM,Kennedyovymi a M.L.Kingem a kdo za jejich vrazdou skutecne stoji.Knizku doporucuji cte se sama a je opravdu nabita presnymi fakty pro skalni fanousky MM asi zadne prekvapive vyusteni neprinese a pro ostatni hlavne pro blbce kteri hazi na Marilyn spinu a veri ze to byla pouha fetacka bez hereckych ambici ktera spachala zamernou sebevrazdu je tato kniha nutnosti.

26.05.2018 5 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Tady není moc co rozepisovat jednoznačně nejlepší Deadpool z celé serie spolu s prezidenty.Výborný děj,skvělé dialogy a množství postav.Pro fanoušky Deadpoola momentálně to nejlepší co tu zatím s ním vyšlo..Ale ten Cesky preklad...no bez komentare:((((

19.03.2018 4 z 5