DnyNK DnyNK komentáře u knih

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Kleon vie o čom hovorí, vie si to predať a ja mu to proste žeriem! :) Inšpiratívne!

01.02.2017 5 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Keďže mám rada feťácke a niekedy priam nechutné jazdy, táto kniha bola pre mňa zaujímavých počítaníčkom, ktoré ma bavilo. Áno je to surové, detailné ale má to v sebe neočakávanú silu, ktorá ma opantala a nedovolila mi od knihy odtrhnúť oči.

17.01.2017 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Za mna oproti jednotke omnoho lepšia zaujímavejšia a napínavá jazda!

17.01.2017 5 z 5

Než se pěšec stane králem Než se pěšec stane králem Vojtěch Žák

Zo začiatku som nevedela čo od tejto knihy čakať - bude to spletitá dráma alebo samá akcia?
Po prvých stránkach mi došlo, že na to prídem až po prečítaní úplne celej knihy.

Autor mi dodal vysvetlenie na väčšinu mojich otázok a spôsobil takmer tragickú bolesť, keď som prišla na to, že budem musieť čakať na vydanie druhého dielu.

No a na čo som prišla?
Je to strašne čtivé, až tak, že sa proste rozhodnete neučiť sa na skúšku a pokračovať v čítaní, pretože Kaspián, napriek trvajúcim popisom jeho neohrabanosti či nedokonalosti, je hrdinom úplne dokonalým a snáď až príťažlivým. Jednoducho, baví ma.

Rovnako ma ale bavia aj ostatné postavy a postupné odhaľovanie ich zámerov a pohnútok (celkovo 3x mi pri knihe spadla sánka, čo pri mojej náročnosti na knihy celkom obdivuhodné číslo). To čo si myslíte na začiatku knihy sa postupom času zmení, aspoň tak to bolo u mňa - niektoré postavy ma na začiatku otravovali a prišli mi úplne mimo, (Lilith, to je ale ženská!) a na konci som z nich bola unesená.

Kniha je od začiatku do konca premyslená a všetko do seba zapadne ako kúsky skladačky, ktoré ti zrazu dajú zmysel. Ako čerešnička na torte je to, že nad príbehom rozmýšľam aj po samotnom dočítaní a záver vo mne rezonuje tak, že sa neviem dočkať pokračovania.

Nie som veľmi dobrá v recenziách ale touto spleťou textu chcem povedať len to, že Než se pěšec stane králem stojí za prečítanie - a nie raz. :)

17.01.2017 5 z 5