DJLonely

Příspěvky

Vendetta v BransonuVendetta v BransonuLuboš Hejda

Na knize je podle mě strašně poznat, že ji psal učitel na prvním stupni ZŠ bez jakýchkoliv literárních zkušeností. Styl je kostrbatý a četlo se mi to tím pádem trochu těžko. Zároveň je dobře vidět, že je autor fanouškem filmů jako Vřískot (kterým se neinspiruje, ale bohapustě ho vykrádá), Noční můra v Elm Street a nejspíš i Oblečen na zabíjení. Části těchto filmů tam čtenář rozezná bezpečně, pakliže je zná.
Ale abych jen nehanil, jinak mě to samozřejmě celkem bavilo a jako jednohubka to nebylo špatné.
Knihu jsem podpořil na Pointě a proto nejdu pod 40%.

předevčírem


Ozvěny (Sběratelská verze)Ozvěny (Sběratelská verze)Joshua Hale Fialkov

Už dlouho jsem neměl takové to nepříjemné svědění v zátylku při čtení komiksu. A tady se dostavilo hned po pár stranách a neslezlo až do konce. Tleskám!

16. května


Jiří Adamíra - noblesní král českého jevištěJiří Adamíra - noblesní král českého jevištěJaroslav Kříženecký

Naivně jsem si myslel, že jdu číst životopis Jiřího Adamíry. A ona je to souborná kniha kritik jeho divadelních rolí.

07.10.2020


Delirium nevinnostiDelirium nevinnostiJiří Zídek

Jiřula Zídek nám zraje jako kvalitní sýr a každá další jeho kniha je zábavnější než ta předchozí. Bídníci a Ta naše písnička česká byly fajn, nicméně trpěly jistou fragmentovaností děje a postav, což mě osobně poněkud rozptylovalo. Tohle je v Deliriu nevinnosti prakticky eliminováno, děj je koherentnější, nabušenější a má větší spád. Četl jsem jedním dechem a zodpovědně prohlašuju, že se na další Zídkův počin opravdu těším.

17.01.2020


Herec Antonín Novotný - První filmový milovník, který zmoudřelHerec Antonín Novotný - První filmový milovník, který zmoudřelVáclav Junek

Kniha o herci, která je vlastně o všem jiném, než o onom herci. Už dlouho mě nic tak nezklamalo, jako tahle knížka. Jak už tady v pár komentářích zaznělo, v knize je spousta odboček, povšechných vyprávění o různých místech, událostech v předválečném filmu atd., nicméně o herci samotném je tam informací tak na jednu stranu časopisu. Jen na prvních čtyřiceti stranách je několikrát v různých obměnách fráze, že se "konečně dostáváme k jádru příběhu" a stejně se k příběhu nikdy nedostaneme. A autor to asi moc dobře věděl, když spoustu času věnuje obhajování těchto odboček a slibování "jádra pudla".
Koho opravdu zajímá život herce Antonína Novotného, ať si na tuto knihu nechá zajít chuť. Nedozví se nic.

27.05.2019


Ta naše písnička českáTa naše písnička českáJiří Zídek

Ta naše písnička česká není pěkná kniha. Nastavuje zrcadlo české národní povaze a s pomocí několika fiktivních postav vypráví příběhy těch skutečných a známých osobností českých dějin. Je to vesměs dost depresivní čtení, ale četl jsem jedním dechem. Jako výrazné negativum vidím fragmentovanost děje a počet postav, takže je velmi těžké si stále být vědom kdy, kde a s kým se právě nacházíme. Nicméně i toto je v poslední kapitole hezky vysvětleno "Jiřulou" Zídkem. Za mě 80% a spokojenost.

05.10.2018


Lída Baarová stále fascinujeLída Baarová stále fascinujeOndřej Suchý

Velmi zajímavá souhrnná kniha o životě Lídy Baarové. Nicméně dost mě tam iritovaly celostránkové reklamy na hrnce, oblečení atd.
Takový product placement by se do knížek dávat neměl.

03.09.2016


Jmenuješ se Josef ŠedýJmenuješ se Josef ŠedýAleš Palán

Krásné vzpomínání člověka, který měl nejdéle přeživší videopůjčovnu v Brně, nezvykle psané ve druhé osobě jednotného čísla (jak již napovídá název).
Kniha je sledem historek z jeho života, prokládaných dialogy se zákazníky či distributory v jeho videopůjčovně.
O život tohoto pána jsem se začal zajímat po shlédnutí dokumentu Lesk, bída, pirátův syn a jeho video (http://www.csfd.cz/film/342610-vhsrip-lesk-bida-piratuv-syn-a-jeho-video/ ). Poté jsem si sehnal tuto knihu a přečetl ji jedním dechem.

13.07.2015


Hollywood včera a dnesHollywood včera a dnesTony S. Camonte

Na můj vkus velmi zkratkovitý popis vzestupu a pádu továrny na sny. Každé významné události, filmu, či osobnosti se tu věnuje maximálně pár odstavců, v lepším případě pár stránek. Těch 110 stran je na tuto knihu zoufale málo.

08.05.2015


Dallas 63Dallas 63Stephen King

To se mi stalo poprvé, abych na konci Kingovy knihy plakal jako děcko. Skvělé.

12.01.2013