DickBach

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Proč pro děti? Já ji jako dítě číst nemohla, nechtěla snad už po první stránce mně nebavila. Nedávno jsem ji objevila v zapomenutém koutě a jsem jí okouzlená. Dnes a denně maluji svým dětem "klobouky" a šťastná žasnu nad jejich fantaziemi a nevinnými představami.

20.04.2016

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Opět luxusní zážitek s touto knihou. Spolu s Jobem jediné dvě scifárny, které jsem kdy dočetla a líbily se mi. Nelze vytknout vůbec nic, snad jen, že tak hltáte stránky, že prostě není raz, dva co číst..... Velké díky a obdiv.

21.08.2017

BlazeBlazeR. Bachman (pseudonym)

Palce mám úplně umačkaný a odkrvený, jak pevně jsem je Blazeovi držela.... Konec knížky mně teda dostal.
Sakra, vždyť jsem sama matka, tak bych přece měla popohánět poldy... Tak kde se co zvrtlo?
Nechápu jak pan Král dokáže člověku zpřevracet všechny životní hodnoty... ???
Díky za strhující stránky.

27.04.2016

Strach v hrsti prachuStrach v hrsti prachuJohn Ives

Chcete to jedním slovem? - Luxusní.
Perfektně vypracované, postavy a jejich myšlenky vypiplané. Nemohu než smeknout klobouk a poděkovat.
Konec je sice trošku rychlý.... ovšem je to jedině dobře. Podle mně rozdrásanější nohy bych už nesnesla....

10.04.2017

VladařVladařNiccolò Machiavelli

Pokud by naši politici měli mít povinnou četbu, pak by jednoznačným vítězem byl životopis, respektive popis myšlení Karla IV a teprve poté Machiavelli. naši politici by z toho ale udělali "hadr na podlahu se vší parádou", takže je nejspíš dobře, že to ti … ehm... že to nečtou.

GoyaGoyaLion Feuchtwanger

Tohle prožít, pak máte opravdu nárok na piedestal, který Goya má. Tohle prožít, pak máte nárok aby o vás psal takový profesionál jako pan Feuchtwanger. Děkuji.

Láska je jen slovoLáska je jen slovoJohannes Mario Simmel

Další Simmelův důkladně propracovaný kousek. Vypiplané postavy, které "bydlí v sousedním baráku", hlavní hrdina, kterého milujete, i když je to takový zmetek. Dějové zvraty neskutečné, promyšlené a velmi duševní. Četla jsem ji před lety, vrátila se a najisto příjdu znovu.

HotelHotelArthur Hailey

Velice pekně, téměř poeticky povyprávěn život jednoho hotelu ve Vašem sousedství... Tak asi takový pocit jsem měla po celou dobu četby, bylo to milé, jemné, místy dojemné, občas úsměvné, ale to spíše proto, že děj pochází se sedmdesátých let, takže popis některých myšlenek nebo chování... Závěr byl překvapující. Mrazivý a velice precizně vypracovaný. Klobouk dolů. Děkuji.

24.08.2016

Dítě zvané „To"Dítě zvané „To"Dave Pelzer

Mnooo, děkuji pěkně, to je příběh.... Šokující je velmi slabé slovo.
Písmenka mi "zalezla pod kůži", vlezla do snu a budou strašit ještě pěkně dlouho.
V žádném případě nedoporučuji pro čtenáře se silnou představivostí, nebo slabým žaludkem. Naprosto souhlasím s kolegy pode mnou.... jediné co bych přidala je že... nechápu, nedokážu pochopit PROČ. I kdyby to tam sám autor napsal černé na bílém, ani pak bych snad nepochopila proč někdo může být schopen i jen pomyslet na podobné skutky. Proč se život může takhle... ehm... zvrtnout. Tu ženskou poslat mezi bandu arabáků je málo.

23.05.2017

ManiakManiakMartina Cole

Po dlouhé době Martiny dílo, které nemohu kritizovat. Vypiplané postavy, děj napínavý, kniha "neodložitelná". Za mně perfektní.

Satanská bibleSatanská bibleHoward Stanton Levey

V dobách mého hledání duchovna jsem četla jak tohle, křesťanskou bibli, Korán, tak i židovský Tanach. Podle mně je to s ní totéž jako třeba s Hitlerovým Main Kampfem. Odhlédneme-li od historických událostí, oprostíme-li se od svého povědomí o světě, pak kniha není úplně špatná, nelze všechny myšlenky šmahem zavrhnout, ale... V rukách "nepovolaných" nebo třeba jen "zbrklých" může napáchat mnoho a mnoho škod.

ProrokProrokChalíl Džibrán

Hluboké myšlenky, které by měly být tesány do žuly a vrývány do srdcí.

Dvanáctá oběťDvanáctá oběťMichael Connelly

Perfektní. Rychlé, akční, dějové... Velmi dobře čtoucí. Sice jsem vraha odhalila celkem brzy, ale o to více mně zajímalo a napínalo jak k němu pan Connelly "dojde".

18.07.2016

Město kostíMěsto kostíMichael Connelly

Hodně dobrá kniha, velmi Boshovská. Zajímavé téma, nečekané rozuzlení, dějové, rychlé, akční.... Brasherová mně rozbila, to bylo trochu silný kafe. No a pak taky ta zmínka o skleničce v šuplíku. Jdu na devítku, protože jsem celá nedočkavá jak se tam Harry dostane....

21.07.2016

Ztracené světloZtracené světloMichael Connelly

Velice dobře vymyšlené, skvěle napsané. Strhující a nečekaný závěr. Osobně mně dostalo jedno z rozuzlení, kterého jsem se konečně dočkala ve Vegas. Děkuji za to.

25.07.2016

Rozsudek ráže 9Rozsudek ráže 9Michael Connelly

Luxusní kousek, není skoro co dodat.
Po čase kniha, která podle mého, nepatří do Harryho série. Respektive celou dobu tam nepatřila, až na ten konec. Ten mi parádně otevřel pusu, vytřeštil oči a posadil na zadek. Čekala jsem cokoli, ale tohle mně nenapadlo ani omylem. Bezvadné a parádní. Díky za tu jízdu lincolnem. :o)

11.08.2016

Forrest je super, na Cimrmanovic Jarouška nikdo nemá, zato tohle nemá obdoby. Omlouvám se, ale prostě mi to vůbec nesedlo. Kousala jsem to horko těžko, nebavilo mně to a asi jsem ani nepochopila co tím chtěl autor říci. Psané to je vtipně, občas mně některé zvraty dostaly, rozesmály, ale celkově to byla prostě divné, přespříliš absurdní.

23.09.2016

PenězoměnciPenězoměnciArthur Hailey

Absolutně nemohu souhlasit s komenty pode mnou, kde se píše, že se "nic nemění"... Mění se a velmi mnoho. Srovnejte scénku z knihy ohledně reklamního sloganu na kreditní karty "Zítřejší sny můžete mít už dnes".... V knize jsou jím hrdinové zděšení, dnešní finančníci (a nejen oni) jej používají naprosto běžně. A nikdo se nad tím nepozastaví. Pro mně je kniha zrcadlem morálního úpadku naší společnosti... Jsem smutná z toho, že ještě tak nedávno by lidé reagovali zcela jinak.

Příběh je skvěle vypracován, psychologie postav doslova vypiplaná. Od začátku celkem jasně cítíme kdo je záporák, kdo klaďas... Nicméně stránky hltáte, nutí Vás to přeskakovat, aby jste už, už věděli jak to dopadne.... Nepřeskočíte ani písmenko, nejde to. :o) Děkuji.

31.05.2017

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Ten chlap snad není člověk, nebo já už nevím..... V klídku si napíše mini větičku "chyběly mu 2 měsíce života" a v tu ránu vás to praští do palice jak rozjetej vlak. Ano, zvířátka umíraj, děti je pohřbívaj, rodiče se je snaží utěšit..... Ale tohle je síla. Velmi tvrdý zážitek. Děkuji.

13.09.2017

Zachráníš mě ránoZachráníš mě ránoJoy Fielding

Mé první a náhodné setkání s touto autorkou a musím říci, že velice dobré. Kniha je sice tak trochu "dívčí románek" - je v ní celkem dost teenagerské psychologie, ale konkrétně zde to vůbec není na škodu. Rozuzlení je překvapivé. Sice jsem tušila, že to bude takhle nějak (a doufala, aby to nebyl ten jeden člověk), ale na tohoto vraha jsem v úvahách prstem neukázala ani jednou. Takže děkuji a jdu na další.

09.10.2017

Spartakus: Před námi bojSpartakus: Před námi bojJarmila Loukotková

Nechoďte ve škole na hodiny dějepisu, radši si přečtěte Loukotkovou. Ona prostě ví jak to tenkrát bylo a podá to velmi příjemnou formou.

18.12.2017

Večerní zprávyVečerní zprávyArthur Hailey

Je-li Stephen King králem lží, pak Arthur Hailey je králem pravdy.
Perfektně vypracované, dokonalá znalost prostředí a dobrá zápletka. Pokud nutně musím, pak malinko vytýkám příliš častou "shodu okolností". Dneska se bavíme o únosu, zítra v tom lítám. Náhodou jdu okolo a narazím na průlomovou zprávu.... Myslím, že alespoň některých Hailey užít nemusel. I tak děkuji.

30.08.2018

Sto roků samotySto roků samotyGabriel García Márquez

Je mi líto, ale já jsem knihu absolutně nepochopila. Nejenom nepochopila, dokonce ani nejsem schopná říci o čem jsem vlastně četla. Připadá mi, že autor seskládal různé, zcela nesouvisející věty, výjimečně i myšlenky do jakéhos takéhos celku, který má vyjádřit NĚCO, ale smysl toho něčeho mně prostě minul. Jestli je tu někdo kdo je ochoten mi knihu vysvětlit, pomoci pochopit, budu velmi ráda. Děkuji.

26.03.2019

Sběratel kůžíSběratel kůžíJeffery Deaver

Klasický Rhyme a Sachsová, není co dodat... :o) Propracované, vypiplané až přemazlené. Jeden zvrat za druhým, a to tak že působí až velmi uměle.... Ale čtivé a akční. Na nudu nebyl čas.

Exorcista – souboj s ďáblemExorcista – souboj s ďáblemWilliam P. Blatty

Kdo kdy viděl "Vymítače" tak ví, že není co dodat. Strhující, věrné a hodně dobré. Kupodivu film i kniha.

PoprvéPoprvéJoy Fielding

Ještě dnes, po roce od přečtení na knížku občas myslím a říkám si jestlipak bych tuto situaci ustála stejně dobře jako Mattie. Velmi dobrý psychologický vhled do duše ženy, která je životem nakopnutá do velmi "citlivých partií". Dobře napsané a za mně díkybohu vynechané srdceryvné žalozpěvy odkopnuté ženušky. Za to velmi pevný palec nahoru.

NevinnostNevinnostDean Koontz

Jedním slovem excelentní. Precizní děj, postavy, skvělá zápletka. Rozuzlení mi bralo dech. Jen ten konec maličko pokulhával... Na můj vkus moc... Trifidovské (Wyndham - Den Trifidů).

20.04.2016

Sluneční znameníSluneční znameníL. Goodman (pseudonym)

Na horoskopy a podobné novinové články moc nevěřím, většinou je ani nečtu. Ovšem paní Goodman je velice precizní, přesná a svému řemeslu skutečně rozuměla.

Jonathan Livingston RacekJonathan Livingston RacekRichard David Bach

Dlouho jsem ji nedovedla uchopit a vzít jinak než jen jako neskutečný příběh. Po letech jsem se vrátila a od té doby mají mé stránky oslí uši, písmenka jsou čtením ošoupaná, ale snad i proto stále silnější.

Celestinské proroctvíCelestinské proroctvíJames Redfield

Perfektní myšlenka, námět, scénář. (bavím se stále o knize, film byl ... nooo...slabý) Skvělé a strhující zpracování. Škoda, že znám pokračování, to je podle mně výrazně slabší.