DickBach DickBach komentáře u knih

Byla tak krásná Byla tak krásná James Grippando

Velmi dobře vystavený příběh, charakter postav i dějová linka. Skvělé podání a excelentní závěr.

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Ještě dnes, po roce od přečtení na knížku občas myslím a říkám si jestlipak bych tuto situaci ustála stejně dobře jako Mattie. Velmi dobrý psychologický vhled do duše ženy, která je životem nakopnutá do velmi "citlivých partií". Dobře napsané a za mně díkybohu vynechané srdceryvné žalozpěvy odkopnuté ženušky. Za to velmi pevný palec nahoru.

Nebezpečný ostrov Nebezpečný ostrov Nelson DeMille

Trošku moc rozvleklé, zdlouhavé a až nesmyslně dlouhé pasáže, které s dějem nesouvisí. Ale bavily mně. Černý humor, kousavé poznámky a trefné postřehy hlavního hrdiny byly tím pravým kořením, díky kterému tu "zbytečnou" délku odpouštím.

Krutost Krutost Martina Cole

Kdy už konečně tahle ženská napíše něco jiného? Pořád dokola porcelánová panenka, a je jedno jestli holka nebo kluk, která je odstrkovaná a utiskovaná, naštve se a nesmírnou ctižádostí dobude svět drog, zbraní, nebo třeba prostituce. Jako dobré, čtivé, ale jedna kniha s tímto scénářem by stačila.

Poslední ráno Poslední ráno David Morrell

Co na to říci? Calendar mi hrozně moc připomínal Old Shaterhanda, celou dobu jsem čekala na Něco. Nějakou zmínku, událost, myšlenku, nebo prostě Něco, co by ho posunulo do kategorie vysněných hrdinů.... A nakonec jsem zjistila že Nic. Že je to jen skutečný protivný, sebestředný a dost soběstačný morous. Četlo se to dobře, ale o knize nelze hovořit jako o klasickém Morellovi.

24 hodin 24 hodin Greg Iles

Promyšlené, propracované a vystavěné do nejmenšího detailu. Perfektní příběh, skvěle uchopený a dovedený do dokonalosti.

Špinavá hra Špinavá hra Martina Cole

Martina nijak nevybočuje ze svého dobře placeného schématu. Dříve mně její knihy oslovovaly daleko víc, hltala jsem každé slovo, dnes už mi přijdou být moc předvídatelné ale hlavně jaksi mimo mísu. Pokud by organizovaný zločin a podsvětí fungoval takhle... skoro až naivně, pak by vtipy o policajtech nebyly vtipy, ale realita.

03.09.2019 3 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Pan mistr vyprávěč ve svém plném lesku. jemný a něžný příběh stylem připomínající Láska je jen slovo a přece o tolik jiný.

Aféra Niny B. Aféra Niny B. Johannes Mario Simmel

Tohle je prostě pan vypravěč, který to s psacím strojem umí velice dobře.

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Nooo, tak tohle bylo silný kafe. Až se jednou rozhodnu stát prezidentem, tak tady nejspíš budu hledat návod jak na to. Do nejmenších podrobností a detailů popsaný způsob, jak na politický převrat a ovládnutí země. A přitom to nebylo ani trochu nudné, nebo nezáživné.

03.09.2019 5 z 5

Co vám matka říct nemohla a otec nevěděl Co vám matka říct nemohla a otec nevěděl John Gray

Dobré, pravdivé a užitečné rady. Jen bych řekla že autor na naprosto totožné téma napsal už nejméně 5 knih. myslím, že jedna by bohatě stačila....

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Tohle prožít, pak máte opravdu nárok na piedestal, který Goya má. Tohle prožít, pak máte nárok aby o vás psal takový profesionál jako pan Feuchtwanger. Děkuji.

Ticho v květu violy Ticho v květu violy Zuzana Maléřová

Nádherné, jemné, něžné, poetické, ale i drsně životní.

Umění komunikace Umění komunikace Nancy van Pelt

Po knize jsem šáhla jako po "berličce", nebo jakési nápovědě, jak zlepšit svůj vztah a život.... Doposud se nějak míjí účinkem. Rady a myšlenky v ní obsažené jsou správné, skvělé.... Ale jaksi když chybí vůle obou partnerů, pak prostě není východisko.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Tolik myšlenek, tolik slov, tolik stránek.... A mně v hlavě rezonuje jediná.... O čem to vlastně bylo? Nepochopila jsem ani jedno jediné zpropadené a zbytečné slovo.

03.09.2019 1 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Zajímavé, čtivé a možná.... možná... pro někoho...
Ale taky možná... pro všechny.

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Kamarádka shání šaty na svatbu, prý aby byla jako "víla v důchodu". Dean na mně tady působí obdobně. Perfektně uchopený příběh, skvělá myšlenka, nervy drásající děj, a závěr je z domova seniorů. prostě bambilion let stará příšera je... divná. Dvě třetiny knížky luxus, ten zbytek bohužel velmi slabý.

Byznys Byznys Martina Cole

Martina opět nezklamala. Krásná porcelánová panenka se nějak dostane někam kde nechce být a tak kolem sebe kope a čeká že si svět sedne na zadek. Už by děvče tohle téma mohlo opustit a zkusit své Soho uchopit trošku jinak. Kniha se čte dobře, jen ten příběh je takový... nezáživný.

Nevyřešené věci Nevyřešené věci Richard Crha

Veselé, vtipné, dost dobré.

Falešná vzpomínka Falešná vzpomínka Dean Koontz

Nebylo to vysloveně špatné, ale Dean má na víc. Na mnohem víc. Chvilkama to bylo trošku umělé a vynucené. Takže dobré, ale nikoli skvělé.