diana1217 diana1217 komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Srdcervoucí fantastický příběh. I přes to, že to z velké části byl detektivní příběh, tak se mi kniha velice líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, a na konci jsem už jen brečela... Sice tentokrát není hlavní mužská postava moc zajímavá, ale i tak jsem si ho na konci oblíbila. Líbilo se mi, jak nepředpovídatelné to všechno bylo. Sice mě na začátku autorka zlomila srdce, ale na konci to rozhodně vylepšila. Danika je rozhodně mojí nejoblíbenější postavou.

24.04.2021 4 z 5

Mýty Mýty Stephen Fry

Konečně kniha, která mi dala přesně to co jsem hledala. Je dobře rozepsaná a přehledná. Jediný problém je, že těch jmen zmiňovaných v celé knize, je prostě moc. Knihu jsem četla najednou, a akorát z toho mám bolest hlavy. Takže určitě fanouškům řecké mytologie, co si koupí tuto knihu doporučuji, aby si jí rozdělili na více části, do více dnů. Potom ji určitě víc oceníte.

05.04.2021 4 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Příběh byl hezký a zároveň překvapivý. Z této knihy jsem cítila hlavně něhu a pochopení. Nevím jestli se k ní ještě někdy vrátím, ale líbila se mi.

03.04.2021 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Celá série je naprosto senzační. Jelikož jsou knihy psané podle toho jak syn autora stárl, tak mi samozřejmě díl od dílu přijde lepší a lepší. Nejsem už dítě, ale i tak mě knihy naprosto uchvátily. Rozhodně se k celé sérii ještě vrátím.

03.04.2021 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Příběh byl docela hezký, a i dobře napsaný. Souhlasím s janebeauty9860. Taky mi stačí první díl. Dohromady jsou myslím čtyři. První a druhý díl jsou v češtině, a ostatní v angličtině. Myslím, že v tomto dílu byl docela dobrý konec, a jelikož vím, že je to spíše smutná série, tak nechci dále pokračovat. Radši si řeknu že to určitě skončilo dobře a žili spolu všichni šťastně až navěky :)

03.04.2021 4 z 5

Diamantový dvor Diamantový dvor Richelle Mead

Tak tohle byla vážně jízda. Ze začátku mi kniha trochu připomněla selekci, ale rozhodně byla zajímavější. Většinu zvratů jsem vůbec nečekala, a vývoj postav mě taky velice překvapil. Jsem moc ráda, že jsem se tuhle knihu rozhodla přečíst, a hned zítra ji předám neteři, která ji určitě také bude milovat. Divím se, že má tak malé hodnocení. Opravdu nemám co vytknout.

01.04.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Když mě kniha do 1/3 nezačne bavit, tak ji prostě odkládám... Bohužel tohle byl přesně ten případ. Příběh mi přišel nudný, objevovalo se zbytečně moc jmen a prostě jsem si od této knihy asi představovala něco jiného....

30.03.2021 2 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Nudila jsem se a knihu nedočetla, ale zároveň nad ní občas přemýšlím. Možná se k ní jednou vrátím.

30.03.2021 2 z 5

Temnota v něm Temnota v něm Alice Raine

Myslela jsem, že to bude lepší... Chápu proč má tato kniha jen 50% ....Christian Grey byl alespoň zajímavý a milý. Nicholas je prostě blbec.

29.03.2021 1 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce M. J. Summers (p)

Tahle kniha mě tedy moc nenadchla. Vím, že konec bude nejspíš hezký, ale nemůžu se donutit ji dočíst, a to nerada nechávám knihy rozečtené. Pokud je tohle nejlepší díl autorky, tak její knihy nejsou pro mě.

29.03.2021 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Celá série mě naprosto uchvátila, a pokračovala jsem i k Dceři a dalším knihám této autorky. Sice už na začátku víte konec, ale ta cesta k němu je plná napětí a zvratů. Určitě se k této sérii znovu vrátím.

29.03.2021 5 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Romantická zápletka se mi líbila, i když byla dost předpovídatelná. Kniha se četla moc hezky, a rozhodně mě nenudila.

29.03.2021 3 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Celá série je skvělá. Třetí díl jsem koupila přes ebay v angličtině.

26.03.2021 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Tato série se mi dobře četla( první tři díly), připomněla mi Padesát odstínů, ale přišla mi lepší. Určitě doporučuji.

26.03.2021 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Překvapivě zajímavá kniha. Docela mě překvapuje, že tu má jen 75%... No mě se líbila. Nechybělo napětí, zvraty, láska a hezké zakončení.

26.03.2021 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Tato kniha se mi docela líbila. Příběh byl zajímavý, hlavní hrdinové se mi líbili, ale nebylo to nic moc převratného. Už v půlce knihy jsem věděla co se bude dít, takže informace, které mě měli na konci asi překvapit jsem věděla už dopředu. Myslím, že tento konec mi stačil, a druhý díl si kupovat nebudu. Za mě to byl to takový průměr.

26.03.2021 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Normálně válečné knihy nemám ráda, a tuhle knihu jsem začala číst jen kvůli maturitě, ale musím uznat, že mě velice překvapila. Díky propracovanému příběhu, a krásnému popisu chlapeckého kamarádství jsem se do ní zamilovala i přes válku a neustálou přítomnost smrti.

24.03.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velice krásný příběh, u kterého jsem dokonce brečela.

24.03.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Příběh byl hezký, ale konec mě velice zklamal...

24.03.2021 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Knihy jsou ještě lepší než filmy.

24.03.2021 4 z 5