dialed dialed komentáře u knih

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

I když dávám málo hvězdiček, tak jsem docela dobře bavila.

20.06.2022 2 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Za knihu 5 hvězd. Překlad by zasloužil tak 3. Polotovar ️ Snad ve Slovartu dostanou tolik připomínek, ze knihu vydají znovu i s překlady novinových výstřižků

06.05.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Čtyři hvězdy jen za to, že je to Mornštajnová :-)

14.05.2021 4 z 5

Skalák Skalák Karolina Světlá (p)

Četla jsem vydání z roku 1872. Nádherný jazyk.

04.02.2021 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha, která se nečetla lehce a to nejen tématem, ale i stylem. Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, ale nevadilo mi to. Někdy mozek, prostě musel vypnout a tak jsem se nesoustředila. Není to kniha jen tak do vlaku. Vždy jsem zvládla 2-3 kapitoly a více už ne. Rozhodně doporučuji. Jedna z nejlepších knih o holocaustu.

24.04.2019 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Poslouchali jsme jako audioknihu a to několikrát. Nejvíce se příběh líbil nejmladšímu pětiletému, který to hodně prožíval, nejvíce otázek měl sedmiletý a nejméně se líbil třnáctileté slečně. Ale líbil se všem. Kniha, která otevřela mnoho prostoru k povídání. Mně se líbil přímočarý styl. Akorát ten Ježíšek :-( :-(

24.04.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Přečteno během dvou večerů. Trochu jsem se bála, protože kniha má velmi mnoho rozporuplných hodnocení. Žádná bomba to tedy nebyla, ale bylo to fajn. Konec mi nepřešel neuzavřený. Během poslední kapitoly se vyřešilo tolik osudů, kolik šlo.

28.07.2017

Dobrodružství králíčka Petra Dobrodružství králíčka Petra Beatrix Potter

V originále pro nás má větší kouzlo. V ČR bohužel velmi zkrácená verze :-( Jinak moc hezké.

29.03.2017

Jak ledňáček bloudil Prahou Jak ledňáček bloudil Prahou Miroslav Ivanov

Za mne úžasná kniha. Narazila jsem na ni omylem v knihovně a dětem se moc líbila :-)

29.03.2017

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Právě dočteno. Úžasná kniha.

25.02.2017 5 z 5