devildeny devildeny komentáře u knih

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Tato kniha se bude řadit mezi mé "srdcovky". Úžasný a zároveň tak přirozený příběh dvou nejlepších kamarádek se svými vzestupy a pády. Jako v životě, tak i v této knize nemá vše vždy jen šťastný konec. Knihu jsem si koupila až na základě shlédnutého seriálu, který mě chytil za srdce a stejně tak to bylo s touto knihou. Miluju takovéto příběhy, které zachycují velkou část života.

08.03.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Předchozí dvě knihy mě bavily podstatně více. Sice se četla dobře a nenudila jsem se, ale už mě irituje, jak se vše musí týkat hlavních hrdinů a jak musí být do všeho zapleteni. To už by asi v reálném životě skončili v blázinci, každý rok nějakového prožívat. Předpokládám, že bude další pokračování, některé věci zústaly nevyřčeny, tak snad už jim dá autorka trochu voraz od všech těch hrůz.

09.11.2023 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha se mi četla dobře a bavila mě. Jediné, co mě vždy trochu zaráží jsou některé nereálné situace v lince současnosti, takže bych to občas zařadilo na žánru sci-fi. Ale jinak se mi historická část opět moc líbila.

09.11.2023 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Líbily se mi dobře vykreslené povahy postav. Nějaká tajemství postav byla vysvětlena až ke konci knihy. Základ vycházel z události, která se skutečně udála a takové příběhy mám ráda. Většina děje se odehrává na lodi, ale jsou zde i návraty do vzpomínek z minulosti, které děj oživí.

14.08.2023 4 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Rozhodně se mi více líbila část z historie, ta mi připadala i více reálnější a postavy mi byly sympatičtější. Část ze současnosti je dost duchařská, takže pokud na to člověk přímo nevěří, musí trochu přimhouřit oko. Ale kniha se četla dobře, některé části byly opravdu napínavé, někdy to ke konci bylo podle mě už trochu zdlouhavější.

22.06.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Lidé jsou nejrozumnější a zároveň nejkrutější živočichové na zemi. Někdy ubližují,aby přežili, ale někdy jen kvůli vlastní moci. Bohužel se tak děje odedávna a v menší či větší míře bude se tak bude dít v každé době. Orwell na svou dobu podal podobu socialismu dost vizionářsky. Sice jsem komunismus už nezažila,ale věřím,že některé z těch hrůz se děly také. Ano, je to zde zahnáno až do extrémů, všudypřítomné obrazovky,mikrofony, děti udávající rodiče,potlačovaní přirozených lidských emocí a pudů. Ale v souhrnu jde o moc a ovládnutí společnosti. Ač je člověk emočně založený tvor, když jde o jeho život, tak věřím, že pud sebezáchovy je mnohdy silnější, než záchrana blízkého člověka. Je to depka, ale jsme jenom lidi.Takový pocit jsem si z této knihy odnesla.

27.04.2023 4 z 5

Puls Puls Stephen King

No páni, zase jiný typ apokalypsy. Při té představě mrazí, líbilo se mi, jak to King popsal. Kniha se četla dobře a opět, mám ráda takový road trip s různými typy postav. Jediný konec mi přišel dost urychlený a trochu otevřený.

03.04.2023 4 z 5

Podej mi ruku Podej mi ruku Megan Abbott

Jedná se o náhled do psychicky narušené duše ženy. Kniha se četla poměrně dobře,nebyla tam hluchá místa a mělo to spád. Ale někdy to podání trochu skřípalo a myšlenky hlavní hrdinky jsem leckdy nepochopila.

02.03.2023 3 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

I když mám Noru ráda, zůstanu raději u jejich romantických kriminálek. Toto mi opravdu nesedlo. Mám rada fantasy a sci-fi, ale musí to mít nějaký řád. Tohle fantasy zasazené do realného světa a ta samá romantika mě vážně nebavila a když začly lítat okřídlené příšery z nebe tak už jsem kroutila očima a knihu už po druhé odložila a nedočetla.

02.03.2023 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Znám děj se seriálu, takže jsem věděla, co očekávat, ale čte se sama, takže super.

30.01.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tato kniha mě provázela opravdu dlouho, naštěstí k její obsáhlosti jako ekniha. Bylo to moje první setkání s Kingem a myslím, že nebude poslední. Kniha se četla dobře, děj pěkně plynul. Ano, někde za půlkou knihy byla místa, která mi přišla zbytečně zdlouhavá, některé myšlenky jsem vůbec nepochopila, ale jako celek se jednalo o poutavý příběh s propracovanou psychologií postav. Vzhledem k vývoji děje bych si knihu uměla představit rozdělenou na více částí, trochu mě překvapil zvrat z racionálního děje do děje s nadpřirozenem, ale dokázala jsem to přijmout.

01.09.2022 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Myslela jsem, že mi budou vadit starší výrazy, ale autor psal tak poutavě, že mi to vůbec nevadilo. Opravdu zajímavě popsaná apokalypsa a chování lidí v novém společenství. Tak ve 2/3 jsem se začala trochu nudit, nepřišly mi žádné nové informace, stálé omílání již napsaného, ale konec to opět zachránil.

05.03.2022 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zajímavé bylo psychické pohnutí Rudyho, ale to jak mu všechno procházelo mě teda dost zaráželo. Nečetla se špatně, ale top to taky nebyl, do dalších už se asi od tohoto autora pouštět nebudu.

11.11.2021 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Marc Levy

Zajímavé zpracování, dobře se četla. Někdy jsem si říkala, že je ten děj trochu zvláštní, ale na konci jsem pochopila proč. Kniha se dotýká tématu krádeže dětí, což bylo asi nejvíce čtivé, vztah Andrew a Valérie, docela nuda.

30.09.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Část z podzemí mi chvílemi připadala zdlouhavá, opakující se myšlenky apod., ale zpět na povrchu se to začalo pomalu rozjíždět a na konci už jsem se nemohla odtrhnout. Některé souvislosti jsem úplně nepochopila, ale bylo to krásně propracované. Těším se na další...

09.09.2021 4 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

Tento žánr mi opravdu sedí, celkově takové typy travel postapo žeru. Hlasy byly zajímavým zpestřením. Kladné postavy z knihy byly sympatické, hodně silné osobnosti. Klidně bych si dokázala představit pokračování.

20.08.2021 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Vážně dobře napsané i s ohledem k tomu, že autor je odborník na technologie. Dává tam hodně úvah k zamyšlení a vůbec bych neřekla, že to musí být z nějaké daleké budoucnosti. Obávám se, že odhadl povahu lidí a to, jak se nechávají ovlivňovat technologiemi a médii, takže tento děj nemusí být nereálný. Ale pořád doufám, že do takového stavu se nikdy nedostaneme.

23.06.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tato autorka mě vážně baví, obě knihy se četly skvěle, zajímavý námět s tetováním a postavy dostatečně vykreslené. Těším se na další díla.

03.06.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Ze začátku mě děj úplně nechytil za srdce, Alice mi byla nesympatická, jediná Margery mi tam seděla. Ale postupem času jsem se propracovala k jejich oblibě, děj začal být zajímavější, atmosféra hor úchvatná, stejně tak boj za práva žen. Typy lidí jako Van Cleve by měli rovnou střílet, ale bohužel i v dnešní době takoví existují. Moc se mi líbilo, jak autorka čerpala z vlastních zkušeností a znalostí lidí přímo při výpravě do této oblasti.

12.05.2021 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Originální námět a o záměně žen při letecké nehodě. Chvílemi mi přišla kniha zdlouhavá, když se chýlil konec tak byla opravdu napínavá, ale takové rozuzlení bych opravdu nečekala, přišlo mi to až trochu přitažené za vlasy, ale budiž.

29.04.2021 3 z 5