Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Poslední díl byl opět napínavý, tajemný a dlouho jsem hádala vraha. Vše bylo do detailu promyšleno. Jen občas příběh stagnoval a Yrsa tak vysokou laťku z předešlých dílů neudržela. Škoda.

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Co se stane, když zradíte ženu? Ženu, která obětovala vše? Vymyslí pomstu, která se nebude líbit. Je jedno, kdy dovrší vrcholu, Faye je trpělivá žena. Promyšlené, důmyslné, velmi čtivé. Jen nerada jsem knihu odkládala. A ten otevřený konec…

31.12.2020 5 z 5

Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie Tove Jansson

Kouzelná knížečka plná nádherných ilustrací. Vyříznuté díry v knížce jsou velmi důmyslné a malé děti si tak můžou představovat, co se stane na té další stránce.

31.12.2020 4 z 5

Finské podivno buď máte rádi, nebo ne. Já sama s některými příběhy bojuji, ale z většiny jsem nadšená. Nejinak tomu bylo i zde. Každá povídka je jedinečná, osobitá, tajemná a jinak krásná. Nejvíce se mi líbily Lesní lišky, Motýl a Gordonův příběh.

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Marie Vareille napsala skvělý příběh o dvou sestrách, lásce, ztrátě někoho blízkého, bolesti, ale i naději. Co všechno se může stát, aby život najednou ustrnul na mrtvém bodě? Hlavní hrdinka musela najít sama sebe a odpustit, aby znovu mohla začít žít. Závěr knihy byl smutný a věřím, že někomu ukápne i slzička. Jednou se ke knize vrátím.

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Po více jak polovině knihy se mi nedařilo začíst se. Postavy byly ploché, nevýrazné a některé protivné. Neustále jsem si říkala, co nám chce autorka sdělit. Až s poslední částí se vše otočilo a já začala být zvědavá. Jak to dopadne? Tak nějak jsem tušila, kdo za tím vším je a jaké tajemství jedna z hlavních postav ukrývá. Hodnotím jako průměrný thriller.

20.12.2020 3 z 5

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Milá knížka pro nejmenší s nádhernými ilustracemi. Děti se nenásilně poučí o odvaze, pomoci, a že ubližovat slabším se nemá. A rodina je to nejdůležitější.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Freyja s Huldarem mě do dalšího děje vtáhli okamžitě. Jejich vztah je složitý a při řešení nového případu nastávají další komplikace. Samotný případ je zajímavý, napínavý a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Nechybí ani šokující zvraty.

20.12.2020 5 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Příběh je postaven na dopisech. Netradiční, zajímavé a poutavé. Jen je škoda, že se autorka více nerozepsala o rukopise, který je hlavním tématem knihy. Který tak měnil životy dopisovatelů. O čem byl? Jak byl napsán? Jaké byly postavy, prostředí, zápletka? Ráda bych si onen rukopis přečetla.

20.12.2020 4 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Pokračování Opilých banánů je o krapet lepší, ale přesto to nesplnilo mé očekávání. Některé scény byly úsměvné, jiné mě nechávaly chladnou. Přesto se to četlo vcelku dobře.

20.12.2020 3 z 5

Pořád se to... Pořád se to... Kristina Hlaváčková

Většina humorných knížek mi nic neříká. S touhle je to ale něco jiného. Opravdu jsem se zasmála. Autorčino psaní mi sedlo, určitě se podívám i po jiných jejích knihách.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Julie Caplin svými příběhy nezklame. Lucy to neměla lehké a ráda by se vrátila tam, kde byla. Svou práci miluje a hozené klacky pod nohy úspěšně odkopává. Popsání Islandu je úžasné a hygge mě opět uchvátilo. Hned bych se do takového hotýlku vypravila :)

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Díky anotaci jsem si myslela, že to bude další mrazivá a děsivá detektivka, ale opak je pravdou. Vraždy děsivé byly a okolnosti s nimi spojené šílené. Ale způsob, jakým to bylo napsáno… Hlavní inspektorka Jessica Niemi mi byla nesympatická. Autor skákal z přítomnosti do minulosti a až s posledními stránkami je jasné proč. Některé úseky byly zbytečně zdlouhavé, jiné únavné. A závěr to celé pokazil. Očekávala jsem nějakou akci, které se mi bohužel nedostalo. Jak se z toho všeho vysekala? A co bylo s vrahem?

18.12.2020 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Ani zde si autorka nevybrala lehké téma, ale zpracovala je velmi dobře. Hrůza, kterou prožívali rodiče holčiček, byla děsivá. Jejich osud je však ještě děsivější a Kim musí udělat opravdu všechno, aby zachránila obě. Poutavé, napínavé. Nedokázala jsem knihu odložit. Zatím nejlepší díl, co jsem četla.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé pokračování s Kim Stoneovou. Autorka si nevybrala lehké téma, ale poprala se s tím velmi dobře. Kim chce navíc někdo nalákat do léčky a ona musí zabojovat, aby vyvázla. A cesta k vítězství není jednoduchá… Skvělé, poutavé a návykové.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem spokojená. Divadelní hra, která má své kouzlo a na prknech musí být skvělá. Mrštíkové si skvěle pohráli s postavami a každá se rozvíjela. A hanácké nářečí nás vrhlo zpět do dávné doby.

Jedna velká lež Jedna velká lež Joanna Schaffhausen

Příběh byl poutavý, napínavý a čtivý. Oba hlavní hrdinové mě upoutali a nehodlali pustit. Postupně se rozvíjeli a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předešlé dva díly. Autorka nám vše přiblížila, okolnosti i Ellery s Reedem. Jen ten závěr byl poněkud divný…

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů, kdy se dva naprosto cizí lidé náhodně střetnou. Četlo se to dobře, jen děj trochu pokulhával. Některé scény byly neuvěřitelné a to celé posunulo dolů. Příběh byl také zbytečně natáhnut. Na odpočinkové odpoledne je však kniha skvělá.

18.12.2020 3 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Divadelní hry moc nemusím, ale Lucernou jsem se nechala zlákat. Byla úžasná! Propracovaná, tajemná, místy vtipná. Ráda bych ji viděla na prknech.

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Velmi čtivá kniha o nelehké době. Krátké povídky z dob Protektorátu. Každá povídka má co říci a některá nahání husí kůži. Skvěle popsal pocity postav, ale i situace, které nebyly lehké.