Desire_Lydon Desire_Lydon komentáře u knih

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Úžasný díl. Konečně je Rose zase zpátky na Akademii, i když jenom chviličku. Prostředí Akademie ale v pohodě nahradil královský dvůr. Opět spoustu hádek, drbů, nešvarů a dalších věcí, stejně jako na Akademii. Jsem ráda, že se Dimitrij vrátil, i když mě hodně naštvalo, když řekl, že Rose nemiluje. Ať si to kouká rozmyslet! :D Opět to skončilo v tom nejnapínavějším, ale to je tak skoro vždy :)

11.12.2013 5 z 5

Celá série je úžasná a stojí za přečtení. První kniha je nejlepší, potom to postupně slábne. Ale i tak tam najdeme spoustu emocí, výborné postavy, které jsem si oblíbila.... Každý by si ji měl přečíst :)

19.11.2013 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl byl podle mého názoru nejslabší. Nebylo už tu tolik akce jako v předchozích dílech. První polovinu knihy se vlastně nic neděje a potom konečně zaútočí. Škoda, že zemřelo tolik postav. Takový konec jsem nečekala, ale jsem ráda, že se to nějak uzavřelo a dobro nakonec vyhrálo :)

19.11.2013 4 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Poslední díl byl takový... depresivní. A smutný. Sice byl méně akční než ty předchozí, ale to mi zase tolik nevadilo, kniha byla i tak čtivá. Janie to opravdu nemá jednoduché, stejně jako lidé kolem ní. Skončilo to hrozně otevřeně, ale zase si můžu domyslet, co bylo dál. Možná se k téhle sérii ještě někdy vrátím :)

16.11.2013 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Jsem příjemně překvapena! Konečně něco nového a neokoukaného. Dobrý a dobře zpracovaný nápad. Detektivní zápletka sice sem tam pokulhávala, ale odhalení zločince bylo více než překvapivé. Postavy mi byli sympatické, jak Amy, tak Syn. Ale bavili se mě více kapitoly se Synem. Kniha se čte v podstatě sama, stránky ubíhají jedna za druhou. Rozjezd byl sice trošku pomalý, ale to mi vůbec nevadilo. Lepší než kdyby nás autorka hodila do vytvořeného prostředí a my nevěděli, která bije. Jedinné, co mě opravdu vytáčelo, bylo slovo xakru. Fakt se to píše s X? Mě to teda připadá dost divný. Jako kdyby někdo napsala místo k východu qýchodu :D

04.11.2013 5 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Další z knih, které patří k povinné četbě. Dobrovolně bych si jí asi nepřečetla, ale dalo se to číst. Na konci sice všichni umřeli, ale to se dalo tak nějak čekat.

30.10.2013 3 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Trochu jsem pochybovala o tom, jak na mě bude působit jiné prostředí mimo Akademii. Neměla jsem se vůbec čeho bát, autorka si s tím skvěle poradila! :) Spoustu nových postav, prostředí, nové objevy a nakonec to do sebe všechno hezky zapadalo. Jenom mě dost štvala ta část s Rose a Dimitrijem. Chápu, že byla "zdrogovaná", ale moc mě ta část nebavila. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak nějak dobře a vrátili se na Akademii - staré dobré známé prostředí :) Řekla bych, že konec byl docela mírný, oproti předchozím dílům, ale stejně otevřený, na což jsem si už zvykla :D Ještě, že se Rose mohla dostat Lisse do hlavy, aspoň jsme věděli, co se děje na Akademii. Prostě skvělý díl :)

29.10.2013 5 z 5

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Tento díl se mi líbil nejméně. Sice mi byla Anna z celé trojice hlavních hrdinek nejsympatičtější, taková odvážná a rozumná, jenže... Štvalo mě, že se dobrou polovinu knihy, kdy se na scéně objevil Elias a Gábi, řešili jenom vztahy mezi sebou. Ona má ráda jeho, jenže on má rád jinou a místo toho se do ní zamiluje někdo jiný, jenže oni spolu být nemůžou a tak dále.
Na začátku mi trvalo, než jsem se do toho dostala. Způsob, kterým autorka píše, dokáže sice navodit neuvěřitelně depresivní a pochmurnou atmosféru, kdy vlastně není naděje, že přežijete, ale prvních 30 stran bylo utrpení. Závěr mi přišel docela odfláknutý, ale jsem ráda, že to skončilo dobře. Celkově to byl dobrý díl, ale v porovnání s ostatními už tolik ne

19.10.2013 3 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Mám z téhle knihy různé pocity. Musím říct, že to je opravdu originální příběh, o Keltech jsem ještě nikdy nečetla. Už čtení jsem se bavila, protože se pořád něco dělo. Jenže mi vůbec nesedla Mac. Starala se jenom o to, jestli jí růžový lak na nehty ladí s kabelkou nebo jinou částí oblečení. Pravda je, že se hodně změnila, přišla o sestru a tak celkově se jí zhroutil svět. Ale ani Barronse jsem si neoblíbila, mám ráda badboye, ale nějak mi prostě nesedl. Zkrátka ani jedna postava, kvůli které bych nutně musela číst dál a do poslední stránky doufala, že (ne)zemře. Což je docela velké mínus. Jinak ale nevím, co bylo na knížce erotického - maximálně to, jak se svlíkala v muzeu :D. Průměrná kniha...

10.10.2013 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tento díl mě mile překvapil. Gwendolyn jsem si oblíbila ještě více, ale nejvíc jsem si oblíbila Xemeriuse - měl skvělé hlášky :D Pořád se něco dělo a proto mě kniha tolik bavila :) Konec mě dost překvapil, tak se těším na další díl :) Jediné, co mi vadilo, bylo, že skoro pořád říkali OK. Hlavně Gwendolyn. Nedokážu si představit, že by takhle v Česku někdo mluvil :D

03.10.2013 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Zatím nejlepší díl. Z konce jsem byla smutná, ale nepřekvapilo mě to (protože jsem si přečetla poslední větu z knihy :D). Ale pořád doufám, že budou mít nějakou šanci... musí! Adriana jsem si oblíbila víc než ve 2. díle, přišel mi sympatičtější. Nemám páru, jak to bude dál a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na čtyřku! :)

25.09.2013 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Velice zajímavá knížka, mile mě překvapila :) Čekala jsem průměrnou fantasy. Líbilo se mi téma duší a mluvčích, kteří jim pomáhají vyřešit jejich trable. Na konci jsem si říkala, že jestli Aldena zabijou, tak budu brečet... Ale naštěstí ne ;) Aldena jsem si opravdu oblíbila, ale bylo mi líto i Zaka. Celkově dobrá kniha :)

16.09.2013 5 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Taky tento díl považuju rozhodně za lepší. Skvěle čtivá kniha, hlavně ten konec, kde jdou holky "kempovat". Opravdu jsem se bála, i když pak nebylo proč. Sice vyšlo najevo, že to dvojčata nejsou, ale pak jsem málem mlátila hlavou do stolu, protože se musí začít prakticky od začátku, když je už nepodezřívatjí. I když mi, stejně jako Cleo, přijde podivné, že by je takhle hnedka vyloučili z kruhu podezřelích, když má série další 4 díly. Jinak ale suprová knížka :)

09.09.2013 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Skvělý díl. Nejlepší byla ta poslední část, i když musím říct, že u konce jsem dost brečela, což se mi nikdy nestává... Adriana jsem si vůbec neoblíbila, přijde mi moc namachrovaný, jak říká Rose "malá dhampýrko". Ale aspoň má Lissa spojence :)

03.09.2013 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Páni, opravdu skvělá knížka! Jsem docela mile překvepná. Zajímavý nápad toho, jak se taková myš dokáže proměnit v kočku. Napínavé a pěkně promyšlené. Doporučuju přečíst! :)

26.08.2013 5 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Velmi zajímavá zápletka, i když jsem už od poloviny knihy věděla, kdo je ten úchyl. Ale to nevadí, i tak mě to bavilo číst. Pravda o schopnostech lovců snů mě docela zaskočila, ale tak trošku jsem to tušila. Alespoň, že je dál s Cabelem. Líbí se mi, jak se navzájem škádlí a tak. Jsem zvědavá, jaký bude poslední díl ;)

18.08.2013 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vamprýskou akademii jsem si chtěla přečíst hlavně proto, abych věděla, proč kolem toho ostatní dělají takový humbuk - a ejhle, ono to je dobré. Ne dobré, úžasné! Pokud překonáte počáteční strach z neznámých pojmů jako Moroj a Strigoj, začtete se a máte problém se odtrhnout. Teda já alespoň ten problém měla :D Zase je to trochu jiný, nový pohled na upíry, i když bych neřekla, že je to něco extra převratného. Celou dobu jsem se bavila a moc se těším, až si přečtu druhý díl. Vzhůru do knihovny! :D

13.08.2013 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tato knížka mě mile překvapila. Trochu mě odrazovala obálka - růžová? I když sama kniha je taky taková "růžová", dalo by se říct. Milá, vtipná, zábavná, stejně jako hlavní hrdinka Gwenny, kterou jsem si oblíbila díky její přirozenosti. Gideon není žádný ideální kluk, ale je mi jasné, že pod drsnou šlupkou je citlivý kluk ( o čem by asi byly další díly, že?). I když se toho moc nestalo, vlastně jsme se celou dobu jenom seznamovali s Gwendolyn, její rodinou a tím, jak to chodí mezi cestovateli časem, bavilo mě knihu číst a těším se na další díly ;)

13.08.2013 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Nemůžu si pomoct, ale kniha mě tak nějak odrazuje. Nemůžu se do ní vůbec začíst, přitom nápad není špatný. Asi to bude tím, že mi nesedl styl psaní. Nijak zvlášť mi nevadí nespisovně psané knihy, ale u tahle... mě nudí. Nezaujala mě a pochybuju, že jí někdy dočtu...

28.07.2013 1 z 5

Spící tajemství Spící tajemství Melissa de la Cruz

Souhlasím s předchozím komentářem :) Jednoznačně nejlepší díl. Celou sérii jsem si zamilovala, ale tolik akce jsem opravdu nečekala. Skvěle se to četlo a těším se, až vyjde další. Což bude stejně za dlouho :D

12.07.2013 5 z 5