Derishi Derishi komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Autorka v tomto díle dělá vše na silu, všechno se sere na sílu a na konci, všechno ok bez nejmenšího zaškobrtnutí. Postavy na silu tlačí kam potřebuje, aniž by to plynulo, jako knihu bych to vzdala velice rychle.
Slyšela sem jako audio.

16.05.2023 3 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Tohle prostě musím pochválit i písemně!
Milé překvapení, jakého prastarého domorodci uctívají, zahřálo u srdíčka...
Ale hlavně, autor jede především příběh, nezaobírá se složitostmi fantasy světa, věci sou a mně to vyhovuje. Tím že je partička na útěku se furt něco děje, něco se sere, občas postavy překvapí.
Poslechla sem jako audio a su maximálně spokojená.

16.05.2023 5 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Myslela jsem, že budeme pokračovat v přiběhu, takže ze začátku zklamání (nesnášim maly děcka), ale pak mě to pohltilo a bylo vymalováno. Rozhodně, než Agro vydá třetí díl, budu číst zas od začátku a s dalším dílem zas a znova, tolik mě ten svět fascinuje.

13.03.2017 5 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Nevím, co dodat, prostě strhující, slupla jsem ji za jeden den.

13.03.2017 5 z 5

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Knihu sem objevila v knihovně a když sem ji vytáhla z poličky věděla sem, že si ju musim přečist, Letěla sem s ňou dom a pustila se do čtení. Okamžitě mě zklamala!
Na obálce je Yuna z japonské herní série FF. Proč sou Češi tak blbí?! Doufala sem, že si přečtu příběh hry nebo aspoň Yuny, myslela sem, že to má nějakou spojitost s hrou, kterou sem znala jen z videí na YT a ono nic. Až když sem z hlavy vypustila Yunu, uvědomila sem si, že je to dobrá kniha a po dočtení, mě mrzelo, že nemáme pokračování v češtině.
Četla sem to ve třinácti a byla to jedna z těch knih, které mě nutily číst dál, kdyby přeložili i zbylé díly četla bych to znova, abych se dozvěděla konec.

05.12.2015 3 z 5