daniel.indrak daniel.indrak komentáře u knih

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Knížka o masových vrazích je v pořadí druhou publikací od pana Drbohlava. Tentokrát se zaměřuje na masové vrahy, a to jak na jejich etiologii, tak taktéž na příčiny, důsledky a tak celkově na vše. Knížka je velmi působivě napsaná a je doplněna o několik případových studií a kazuistik (jako je např. kauza Breivik, či někteří čeští masoví vrahové). Co se týče stylistiky, tak knížka je určená rozhodně pro široké publikum - je napsaná tak, že ji porozumí naprosto každý, jak laik, tak i profesionál v oboru.

24.12.2019 4 z 5

Cestování – nejlepší životní investice Cestování – nejlepší životní investice Lukáš Kerhart

Bohužel mě tato publikace moc neoslovila a to z toho důvodu, že mě osobně moc knížky "Osobní motivace" nebaví. Ovšem musím uznat, že autor si dal velmi značnou práci se sepsáním této publikace. Jde vidět, že už za sebou nějaké ty zkušenosti má a že si šel jasně za svým snem. Nyní veškeré své zkušenosti a rady přeposílá dál mladším (i starším).

Manipulace se zbraní Manipulace se zbraní Jan Komenda

Pro lidi začínající od absolutní píky je to ta nejlepší příručka. Doporučuji si přečíst, klidně i dvakrát. Hodně informací, které amatérovi dobře poslouží do začátku. co se týká hlavně manipulace a bezpečnosti práce

Malá kniha o Islanďanech Malá kniha o Islanďanech Alda Sigmundsdóttir

Navštivte prvně Island a pak si až knížku přečtěte. V něčem se hodně lidé na Islandu liší. Nicméně, knížka se čte velmi hravě, lehce. Jsou zde zábavné pasáže, které Vás pobaví. Pokud máte však s Islandem nějaké zkušenosti, tak se vám některé věci nebudou zdát. Knížka je super, tak na přečtení do vlaku. Stihnete to opravdu hned:)

03.12.2018 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Oproti seriálu je to 100 a 1. Určitě prvně přečíst knížku, pak až seriál při velké nudě. Knížka je opravdu čtivě, někdy "aj vtipně" napsaná.

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Publikaci doporučuji určitě všem těm, kteří se zajímají o lidskou psychologii a hlavně neverbální komunikaci. Jedná se o dobrou knihu, zejména pro personalisty, policisty i pro ostatní, kteří chtějí vědět a poznat chování lidí ve svém okolí.

29.11.2018 4 z 5