Deny el Infian - KomentářeEleanor a ParkEleanor a ParkR. Rowell

Zdá se mi to nebo mu ani jednou neřekla, že ho miluje?

Anyway, čekala jsem víc. Čekala jsem, že mě to dostane. Nedostalo. Mám pocit, že tomu chyběl cit a většina z těch jejich láskyplnejch výlevů byly spíš prázdný fráze, necejtila jsem z toho tu lásku, you know? Nebylo to špatný, ale nebylo to ono.

A ten konec... Nevim. Ne, že by mě mučilo, že nevím, co napsala. Spíš nevím, co si o tom myslím a jestli to byl dobrej tah, chápete, čistě z technickýho hlediska.

25.03.2016


Jsem roztříštěnáJsem roztříštěnáT. Mafi

Prvních pár kapitol, mě strhlo do sebe a doopravdy jsem měla problém knihu odložit. Potom to, ale postupně upadalo a vetšina knihy mě zas tak moc nebavila. Doopravdy bavit, mě to zas začalo, asi až někdy po 220. straně.
Četla jsem jeden názor, že tuhle knihu by si měl přečíst asi každý. Zdálo se mi, že na knihu byly jen samé dobré ohlasy. Hodně jsem toho od ní čekala. A proto mě poměrně dost zklamala.
Přišlo mi divné, že rodiče Julliet tak moc nesnášeli. Dobře, možná dokáže zabíjet pouhým dotykem, ale ona za to nemůže a navíc, je to jejich dcera. Čekala bych, že to bude právě matka a otec, kteří ji budou bervomocí chránit, ale oni jí místo toho nenáviděli. Myslím, že její matka neměla moc mateřského citu...
Julliet a Adam. Nevím co si o nich myslet, fakt že ne. Ani k jednomu jsem si nevytvořila nějaký vztah. Snad ani chvíli mi jich nebylo líto. Ani jednou se mi při čtení nehnaly slzy do očí, i když tam byla minimálně jedna část, při které bych u jiných knih, jak se znám, brečela. Protože upřímně, mám pocit, že mě rozbrečí už skoro cokoliv. Tady ne. Tady mi to bylo jedno.
K tomu všemu, jsem v celé knize nezaznamenala snad žádnou jinou ženu, kromě Julliet. Tím myslím, že se tam nevyskytla nějak zvlášť, aby tam doopravdy byla a sehrála nějakou, třeba i menší roly, zmíněná tam možná někde nějaká byla, ale to bylo tak vše. Navíc celkově se v příběhu opakovali především 3 postavy - Julliet, Adam, Warner + později ještě trochu James a Kenji.
Ani nevím, zdali si budu pořizovat další díly, ale hádám že jo, přeci jen bych chtěla vědět, jak to dopadne, ale určitě jsou knihy, které budou mít přednost. No, budu doufat, že další díl bude lepší...

12.05.2013


Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJ. Green

Sice nedočteno úplně poctivě, ale já ten dodatek o matice ještě přečtu. Až můj mozek bude v nějakym lepšim, bystřejším a chápavějším stavu.

Už snad při první stránce, jsem k tomu začala bejt mírně skeptická a to trvalo snad ještě do nějaký poloviny knihy. Pak to někdy skončilo, nevím kdy.

Každopádně, je to prostě příběh obyčejnech, nezajímavejch a nevyjímečnejch lidí a tak k tomu musíte přistupovat. Jsou to prakticky lidi, jako vy, takže nepočítejte, že to bude nějaký bum po dějový stránce. Ani za mák.

Green ale měl ve zvyku tyhle prostý děje vyvažovat spoustou myšlenek a těma věcma, co jste se dočetli mezi řádky (nebo aspoň u Aljašky a Papírových měst tomu tak bylo, Hvězdy jsou už kategorie jiná). Jenže tady to tak úplně neplatilo. Jako jo, ty myšlenky tam byly, ale jednoduše to nebylo takový. Nebylo jich tolik. Částečně mi to asi přišlo trochu takový prázdný. Až na posledních pár stranách příběhu, bylo to, co jsem očekávala, že bude tak nějak ve většině knihy.

Bylo to fajn. Takový prostý, jednoduchý a tak. Ale neočekávajete kdo ví co. Mám chuť dát teď re-reading Aljašky a Měst, abych zjistila, jestli je ta kniha fakt prázdnější anebo jestli jsem já nějak intelektuálně vyspěla a odignorovávala věci, který se mi Green snažil podstrčit, jako gejniální myšlenky. Anebo jestli jsem přišla vo tu schopnost číst mezi řádky, ale to snad ne.

05.04.2015


Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Uh. Nějak nevim, co říct. Na zadek mě to fakt neposadilo a lhala bych, kdybych řekla, že si to zaslouží fakt tak vysoký hodnocení, jaký to má. Ale nebylo to zlý. Vlastně to bylo dobrý. Mělo to svoje mouchy, ale bylo to dobrý. Fakt, že jo.

23.01.2016


Dash & Lily - Kniha přáníDash & Lily - Kniha přáníR. Cohn

Tak tohle bylo jednoduše senzační. Nijak náročné, usměvavé, milé, jedinečné a přitom taky k zamyšlení.

17.11.2014


DárceDárceL. Lowry

Tohle byla fakt hrozně zvláštní kniha. Troufám si říct, že je to něco úplně jinýho, než co se vám obvykle dostává do rukou. Svym způsobem - kam se hrabou myšlenky v YA a NA knihách, které jsou o životě a jsou plný hlubokejch myšlenek. Na druhou stranu vím, že to s nima nemůžu srovnávat, protože je to fakt něco jinýho. Jen tim chci podotknout, že nějaký myšlenky v TFIOS, Tím všechno začíná anebo třeba Ten, kdo stojí v koutě, nejsou svym způsobem nic oproti tomuhle. A to, že myšlenky těch knih miluju.

Přečtěte si to. Je to jiný. Je to hustý. Je to silný. Má to myšlenku silnou a zpracovanou tak, jak jsem to ještě nikdy neviděla.

22.03.2015


Láska v podsvětíLáska v podsvětíM. Cabot

To, že tahle kniha bude minimálně skvělá, pro mě byla stejná samozřejmost, jako to, že zejtra vyjde Slunce. Nebyla, tak doufám, že to Slunce ale vyjde i tak.

28.03.2015


Vějíř: Sborník české mangy 2015Vějíř: Sborník české mangy 2015M. Wokoun

Kresba a celkově provedení jsou fakt neskutečně skvělý. Bohužel příběhy samy o sobě mě moc nebavily a není tam jedinej, kterej by mě doopravdy nadchnul, pobavil bo tak.

09.06.2015


Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruB. A. Sáenz

Řeknu to takhle - nepamatuju se, kdy naposled jsem tak strašně moc nechtěla, aby nějaká kniha skončila.

27.02.2016


Rekviem za PlutoRekviem za PlutoA. Chromý

Zprvu to pro mě bylo dost depresivní a byla jsem z toho upřímně mírně zoufalá - rozpadající se vztahy mě prostě děsí. Nicméně pak jsem se s tím vším tak nějak smířila a snášela jsem to líp. Ono to není čistě depresivní čtení, je to také plné humoru, trefných hlášek a svérázných rodičů. Je to o životě a rozhodně to stojí za přečtení. A hlavně - i kdyby se vám nakonec nelíbil obsah, to grafické zpracování si prostě musíte zamilovat!

16. dubna


ArchivArchivV. Schwab

Jedním slovem: WOW!

10.11.2014


Tahle píseň ti změní životTahle píseň ti změní životL. Sales

Tak jako přečteno podruhý a sakra... Pořád je to naprosto boží! Chci Elisin přehled co se hudby týče OwO

28.12.2014


Volání sirény - PomstaVolání sirény - PomstaM. Burdová

Co k tomu říct? No prostě Burdová. Styl psaní působí víc začátečničky než styl v první knize kdejakého jiného autora. Postavy jsou prostě nepřirozený. Příběh místy víc a místy míň klišoidní. (A budu tak milá, že pro teď odignoruju fakt, že celkově mě moc nebere tohle propojení víceméně 'dvou' příběhů.) A celý je to hrozně umělý. Ovšem, abych tomu jen nekřivdila - číst se to jako dalo. Nebylo to nějak extra čtivý a že byste z toho byli napjatý, ač snaha o to byla, ale když už jste se do toho pustili, dalo se u toho vydržet. Takže jako jo - určitě si to svoje čtenáře najde, ačkoliv spíš mezi lidmi mladšími a nenáročnými.

Jo a celkem dost nechápu tu logiku anotace. Přeci jen, když už ten první díl končí tim, že to má vypadat, že Larissa chcípne, tak hned do anotace nenarvu něco, z čeho je jasný, že přežila. Jako jo, bylo to jasný i bez toho, ale stejně!

Nah, ale víc si nechám do recenze, kterou du honem sepsat.

13.02.2015


ZrodZrodB. M. Bendis

Nah, tak to se mi sakra líbilo ^_^

14.02.2015


Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Tohle je tak neskutečně úžasný. Ve svý podstatě je to strašně primitivní a jednoduchý, ale právě tím je to tak nehorázně kouzelný.

07.04.2015


Všechny pernské WeyryVšechny pernské WeyryA. McCaffrey

Předchozí tři díly jsem četla nějaký dva - tři roky zpátky a tak jsem se fakt bála, že už by se mi to nemuselo tak líbit. Ale líbí. Je to pořád stejně boží a super a tak.
Nah, vážně byste týhle sérii měli dát šanci. Stojí to za to. (Ovšem, vůbec neuděláte blbě, když tenhle díl dočtete jen do konce 19. kapitoly a na 20. se vyserete. Ta dvacátá je kurva hrozná a kurva bolí a brečim a omg proč, kurva, proč. Ako jo, čekala jsem, že to přijde, ale ne tak brzo a prostě... omg.)

30.05.2015


SelekceSelekceK. Cass

Kdybych řekla, že jsem byla připravená na všechno, lhala bych, protože na rovinu - byla jsem připravená na to, že to bude špatný. A ačkoliv to nebylo dokonalý, spousta věcí mě štvala, nelíbila se mi a nefungovala, něco na tom je a jo - nakonec se mi to vlastně i líbilo. A ačkoliv jsem dneskla prohlásila, že z bytu nevylezu ani pro jídlo, mám dojem, že si vyběhnu do knihkupectví pro Elitu.

18.07.2015


Veganův průvodceVeganův průvodceK. Rathousová

Tak můžu říct, že to nejen úžasně vypadá, ale i obsah je super. Vážně je to moc povedený a věřím, že nejednomu člověku to dost pomůže ^^

26.07.2015


ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Wellp, nakonec to bylo celkem fajn. Ale často jsem absolutně nechápala, co se to děje a ztrácela se, huh.

Morefus je boží.

01.08.2015


DědičkaDědičkaA. Hocking

Hlavní hrdinka je na zabití a postavy celkově nestojej za nic. Nejednou to postrádá logiku. Ačkoliv styl psaní není zdaleka dokonalej, oproti všemu ostatnímu je skvělej, alespoň se to rychle čte.

06.08.2015


Krycí jméno VerityKrycí jméno VerityE. Wein

Uhuhuh. Tak nevim, co říct. Celou dobu mi vrtalo hlavou, kdo je krucifix ta holka na obálce, protože Verity to není, ta je blonďatá.
A vážně trpim tim, že spolu Maddie a Verity nikdy neskončej, ony by byly skvělej pár.
Je to pěkně napsaný a baví to, ale taky je to nuda. To nedává smysl, co? Jde o to, že... chvíli to baví, ale po nějaký - ne moc dlouhý - době se dostaví nuda a to je na nic.

31.10.2015


PřivoláváníPřivoláváníK. Armstrong

Tak jako. Nakonec to nebylo zas tak špatný. A stránky ubíhaly fakt rychle, to se musí nechat.

05.12.2014


ScarletScarletM. Meyer

Uh. Tak tohle bylo opět skvělý. Jako vážně. Miluju to. A rlly, potřebuju Cress. Okamžitě T.T

12.12.2014


Bitva o labyrintBitva o labyrintR. Riordan

Nah... Vyzní to blbě, ale jsem fakt šťastná, že už je konec... :D Ale nebylo to špatný! To vůbec ne! Naopak, rozhodně lepší jak druhej a třetí díl. Ale až moc dlouhý a vyčerpávající... :D

18.01.2015


Ve službách Nuly 2Ve službách Nuly 2N. Močizuki

To byla bomba! OwO Nah... Jsem si původně říkala, že se po tomhle pustím do posledního Percyho, ale, hm... Možná bych si mohla přečíst ještě třetí díl... :D

18.01.2015


Poslední z bohůPoslední z bohůR. Riordan

Nah... Ten konec... No, skončilo to jinak než jsem čekala. Ale musím říct, že kdyby tam bylo víc takovejch oddychovej a nenáročnejch scén, jako byly na konci, hned by se ta kniha četla líp. Každopádně - tak jako tak to bylo super.

21.01.2015


21. den21. denK. Morgan

Já tu sérii prostě žeru... :D

Každopádně, tenhle díl byl úplně jinej, než ten první. Ale byl stejně super, respektive, jsou na tom stejně, no... :D

29.01.2015


Kde hvězdy stále záříKde hvězdy stále záříT. Doller

Tak jako takhle, neni to blbý, takovej lehčí nadprůměr, ale ta anotace toho slibuje mnohem víc, než se vám ve skutečnosti dostane. Protože tohle prostě neni neuvěřitelný drsný příběh. Jako jo, minulost Callie drsná je, ale ta kniha prostě ne.

04.03.2015


KořistKořistA. Fukuda

So, čte se to parádně a člověk se nenudí. I když je to místy trochu průhledný. Pořád tam jsou ale hrozně nelogický věci, něco málo se sice vyjasnilo, ale pořád ne všechno a jsou tam drobnosti, který prostě logiku nemaj a nemůžou mít, řekla bych. No, na Past jsem celkem zvědavá. Třeba se vyjasní aj něco víc.

20.03.2015


RezistenceRezistenceV. Roth

Tak jako, nebylo to zas tak hrozný, jak jsem očekávala, po tom, co mi bylo řečeno. Ale pořád nechápu, proč tuhle sérii všichni tak žerete.

Jo a ten konec - tywole, to zas byl nápad jak něco. Naše Tris totiž musí bejt něco spešl, že jo. A to jsem si řikala, jak je bezva, jak je tu hlavní hrdinka, která prostě... neni nějak extra výjimečná nebo tak, že je prostě výjimečná asi stejně jako Uriah, že to není hrdinka, kterou všici znaj a obdivujou, že je jen jednou z davu. Ok. Tak nic no.

29.03.2015


Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Přiznávám, že druhýho Pottera jsem se trochu bála, protože právě film jsem viděla několikrát (celkem vtipný, vzhledem k tomu, že jsem ho viděla nekolikrát dřív, než jsem vůbec viděla celej první) a neměla jsem ho ráda (ale byl dobrej, to jo).
Každopádně, ta kniha byla bezva. Je to takový příjemně dětštější a oddechovější a čte se to jednoduše báječně. Fakt chápu, že na tom tolik lidí vyrostlo.

03.04.2015


Zápisník smrti 1Zápisník smrti 1T. Ohba

Tak teda sice to nebylo nic, u čeho bych si po dočtení řekla něco jako "Okamžitě potřebuju další díl!!!", ale i tak to bylo bezva (což ovšem nebylo žádné překvapení, protože DN má fakt skvělou pověst). Tak si říkám, že asi na to anime nekouknu, dokavaď nepřečtu mangu, huh :D (Ačkoliv několik dílů jsem už kdysi viděla a tak si řikám... To anime je dost natahovaný, co?)

31.05.2015


Léto na druhý pokusLéto na druhý pokusM. Matson

Posledních čtyrycet až padesát stran jsem prořvala. Takže tak. (Ale pořád si žel stojim za tim, že předtim to bylo takový nijaký a prázdný.)

14.06.2015


Želvy Ninja - Menu číslo 1Želvy Ninja - Menu číslo 1K. Eastman

Tohle bylo bezva! ^^ A fakt strašně žeru to zpracování alá "pizza menu"! :D

16.06.2015


Harry Potter a Vězeň z AzkabanuHarry Potter a Vězeň z AzkabanuJ. K. Rowling

Proč jsem žila v domnění, že ve filmu Sirius na konci umřel?
Každopádně, zprvu jsem se absolutně nemohla začíst, neskutečně mě to nudilo a musela jsem se do toho hrozně nutit. Pak to ale zas začalo bejt fajn, naštěstí. Dala bych tři a půl, ale to nejde, tak to zaokrouhlím na čtyry.

Jo a na další díl jsem zvědavá, protože o tom už nic nevím, další filmy jsem neviděla :D

26.07.2015


Isla a šťastné konceIsla a šťastné konceS. Perkins

Anna mě nadchla. Lola zklamala. Isla byla poslední naděje. A povedla se. Je to doopravdy úžasná kniha.
A v Isle jsem se chvílema vážně našla, tak moc, že se mi tomu ani nechce věřit.

19.08.2015


PádPádL. Kate

První polovina knihy byla hrozný zlo, fakt jsem nevěřila, že to začne bejt dobrý a že budu mít chuť zkusit i další díl. Světe div se, někdy po tý půlce se začalo něco dít a přestalo to bejt tak zlý a ten druhej díl zkusím. I když mi to místy přišlo poněkud nesmyslný anebo přitažený za vlasy (to pak hlavně ke konci, to s tou Sofií).

09.10.2015


MukaMukaL. Kate

Jsem vážně ráda, že jsem se rozhodla tohle zrecenzovat až jako celou sérii a ne po jednotlivých dílech, protože recenze na Pád i Muka by pravděpodobně vypadala téměř stejně. První půlka byla zas nepopsatelná nuda, druhá pak byla mnohem lepší a čtivější. Pořád naivní a plná hovadin, ale prostě to něco má, něco díky čemu chci ten příběh Daniela a Luce znát, ať už jsou ti dva sebepitomější.

14.10.2015


VytrženíVytrženíL. Kate

A zase - první půlka děs, druhá mnohem lepší. Jen ten konec... si říkám, jestli to už není trochu moc.

16.10.2015


Odpusť mi. MeganOdpusť mi. MeganA. Rushton

Eheheheheh. No nevim. Na jednu stranu fakt super, ale na druhou... já nevim, je tam pár věcí, co se úplně nepovedly, pár věcí mi tam chybí a ten konec se nezvládl úplně nejlíp, přišlo mi to zničehonic moc uspěchaný a rychlý (a průhledný, co se viníka týče, njn).

03.02.2016


1 2 >